Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp, Güvenlik Doğrulama İçin Hızlı Aramalar Getiriyor.

WhatsApp, Güvenlik Doğrulama İçin Hızlı Aramalar Getiriyor.

0

WhatsApp’ta oturum açarken ve doğrulamaya ihtiyacınız olduğunda, kod her zaman SMS veya e-posta yoluyla gönderilir. Ancak bazen daha hızlı ve otomatik bir şey istersiniz. Görünüşe göre Facebook’a ait mesajlaşma uygulaması, tam da bunu yapacak olan Flash Calls adlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Doğrulanmanın ve uygulamaya hızlı bir şekilde giriş yapmanın daha hızlı bir yolu olduğu söyleniyor. Bu, kullanmak istediğiniz bir doğrulama yöntemiyse, WhatsApp’a bazı arama izinleri vermeniz yeterlidir.

Genellikle gelecekteki WhatsApp özellikleri hakkında güvenilir bilgiler veren bir site olan WABeta Info’ya göre , bu yeni özellik Android için WhatsApp beta sürümü 2.21.11.7’de ortaya çıkıyor. Temel olarak, WhatsApp kayıtlı cep telefonu numaranızı arayacak ve ardından aramayı otomatik olarak sonlandıracaktır. Arama, günlüğünüzdeki son telefon numarasının size 6 haneli kodu veren numaraya eşit olduğunu doğrular. Bu şekilde, telefon numarası her zaman farklı olduğundan bu daha güvenli bir deneyim.

WhatsApp, hesabınızı korumak amacıyla, başka biri sizin telefon numaranızla WhatsApp’a kaydolmaya çalıştığında size anlık bildirim gönderir. Hesabınızı güvende tutabilmek için, doğrulama kodunuzu başkalarıyla paylaşmaktan kaçının.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

WhatsApp doğrulama kodunuzu asla hiç kimseyle paylaşmamalısınız. Hesabınızı ele geçirmeye çalışan bir kişi, bunu yapabilmek için sizin telefon numaranıza gönderilecek SMS doğrulaması koduna sahip olmak zorundadır. Bu kod olmadan, telefon numaranızı doğrulamaya çalışan kişi doğrulama işlemini tamamlayamaz ve telefon numaranızı WhatsApp’ta kullanamaz. Bu durumda WhatsApp hesabınızın kontrolü sizde kalır.

Bu doğrulama yöntemini kullanmak istiyorsanız elbette WhatsApp’a bazı izinler vermeniz gerekecek. Telefonunuzun arama kaydına erişmenin yanı sıra arama yapmasına ve yönetmesine izin vermeniz gerekecek. Açıklama, WhatsApp’ın aramayı aldığınızı onaylamak için bunu yalnızca bir kez kullanacağını söylüyor. Oradaki son girişi, sizi araması gereken numarayla karşılaştırmaları gerektiğinden, arama geçmişinizi başka amaçlar için kullanmayacaklarına söz verirler.

Bu özellik elbette isteğe bağlıdır, çünkü Hızlı Aramalar istemiyorsanız SMS doğrulama işlemini kullanmaya devam edebilirsiniz. Bazı insanlar, tamamen yeni gizlilik politikası meselesi göz önüne alındığında, muhtemelen WhatsApp’a daha fazla izin vermekten çekiniyor. Yine de, şu anda WhatsApp kullanıyorsanız, henüz uygulamayan hesapları “cezalandırıyor” gibi görünseler de, bu yeni politikayı yine de kabul ettiğiniz anlamına gelir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Flash Call özelliği hala geliştirme aşamasındadır ve gelecekteki bir beta güncellemesinde mevcut olabilir. Resmi bir duyuru olduğunda veya daha sonra daha fazla ayrıntı sızdırıldığında muhtemelen daha fazla ayrıntı duyacağız.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA