Twitter Podcast sistemine giriyor. Bu kullanıcılar için nasıl bir deneyim olacak yazımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uygulama, podcast’leri içeren Twitter Spaces’ın bir test sürümünü devreye sokacak. Apple Podcast’lerinde veya Spotify’da alışkın olduğumuz alakart dinleme podcast’inden oldukça farklıdır.

Twitter Podcast Uygulaması

 

Canlı ve yaklaşan alanlar hâlâ sekmede, sayfanın aşağısında bulunmakta. Test, başlangıçta yalnızca İngilizce olarak, dünya çapında rastgele bir kullanıcı grubuna sunulacaktır. Ne kadar çok kullanıcı dinlerse, o kadar uygun hale gelecek. Ancak Twitter baştan başlamıyor. Takip ettikleri insanların ilgi alanlarından da yararlanacaktır. Sese odaklanan Twitter kıdemli ürün müdürü Evan Jones Hot Pod’a “Burada gerçekten yakalamaya çalıştığımız şey, sanki başka bir kullanıcının size bir şey tavsiye etmesi gibi” dedi.

Podcast keşfi, herkesin bildiği gibi zor ve henüz hiçbir platform onu ​​kırmayı başaramadı. Podcast’leri aynı uygulamada paylaşma ve dinleme konusundaki promosyon olanaklarını hayal etmek mümkün.

Bununla birlikte, Spaces’ın bir noktada podcast’lere uygulanabilecek bir kırpma özelliği bulunabilecek. 2020’de Clubhouse’un pandemi başarısının ardından başlatılan Twitter, uygulamaya şimdiden ses konusunda bir olanak sağlıyor.

 

Twitter Podcast Uygulaması Mı Oluyor

 

Twitter’ın araştırmasına göre ABD’de Twitter kullanan kişilerin yüzde 45’i aylık podcast dinliyor. Şirket, bunu baz alarak insanların daha fazla duymak istedikleri konuları kolayca bulmalarına ve dinlemelerine yardımcı olacak. Ve otomatik olarak podcast’ler önereceğini açıkladı.

Öneriler, takiplere dayalı olacak ve dünyanın dört bir yanından en popüler podcast’leri içerisinde bulunduracak. Podcast’lerle karşılaştığınızda, içeriğin ilginizi çekip çekmediğini Twitter’a bildirmek için bir podcast’i beğenip beğenmeme şansına da sahip olacaksınız.

Jones, şirket verilerine göre, Twitter kullanıcılarının yüzde 45’inin aynı zamanda aylık podcast dinleyicisi olduğunu belirtti. Bu arada, bu yılın başlarında teknoloji dedektifleri tarafından ortaya çıkarılan veriler, Twitter’ın bir podcast sekmesini denediğini ortaya çıkardı.

Jones, kullanıcıların ne zaman resmi bir lansman bekleyebileceklerini söylemedi. Ancak özelliğin son sürümünün insanların teste nasıl tepki verdiğinden etkileneceğini bildirdi.

Geçtiğimiz hafta itibari ile, podcast’lerin eklenmesi de dahil olmak üzere yeniden tasarlanan Spaces sekmesi, iOS ve Android’de İngilizce konuşan bir grup global izleyici tarafından görülebilecek ve test edilebilecek.