Facebook ‘ta eski bir arkadaş bulamıyor musunuz? Belki de onları geçmişte yanlışlıkla engellemişsindir. Engellenenler listenizde olup olmadıklarını nasıl öğreneceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Facebook’ta birini engellemek alışılmadık bir şey değil. Belki bir arkadaşınızla tartıştınız veya o kişinin artık sizinle iletişim kurmasını istemiyorsunuz. Ama yanlışlıkla birini engellediyseniz ne olur? Ya da belki geçmişte kimi engellediğinizi merak ediyorsunuz?

İşte bu rehber burada devreye giriyor. Bu yazıda, Facebook’ta sizin tarafınızdan engellenen kişilerin listesini nasıl görüntüleyeceğinizi göstereceğiz.

Android’de Engellenen Listenizi Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

fb resim1 fb resim2 fb resim3 fb resim4

  1. Telefonunuzda Facebook uygulamasını başlatın ve hamburger simgesine dokunun .
  2. Aşağı kaydırın ve Ayarlar ve Gizlilik’e dokunun .
  3. Ayarlar’ı seçin .
  4. Profil Ayarları’na dokunun .
  5. Gizlilik bölümünde Engelleme’yi seçin .

Bu, Facebook’ta engellediğiniz kişilerin bir listesini açar. Listede kimseyi görmüyorsanız, kimseyi engellemediniz demektir.

Web’de Engellenenler Listenizi Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Engellenenler listenizi web’de görüntülemek biraz farklıdır.Web’de engellenenler listenizi görüntülemek için :

  • Facebook.com web tarayıcınıza girin ve giriş yapın.
  • Aşağıya bakan ok simgesini tıklayın ve Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar öğesini seçin.
  • Sol kenar çubuğunda Gizlilik’e tıklayın .
  • Gizlilik kenar çubuğunda Engelleme’yi seçin.

Artık Facebook’ta engellediğiniz tüm kişilerin bir listesini görmelisiniz. Buradan, adının yanındaki Engellemeyi Kaldır düğmesine tıklayarak herhangi birinin engellemesini kaldırabilirsiniz. Ayrıca , bağlantıyı yeniden kurmak istiyorsanız, onları Facebook’ta yeniden arkadaşlık kurarak bir adım daha ileri gidebilirsiniz.

İnsanlar Facebook’ta Sizin Tarafınızdan Engellenip Engellenmediklerini Anlayabilir mi?

Kısa cevap hayır, insanları Facebook’ta engellediğinizde bilgilendirilmeyecekler. Ancak, bunu kendi başlarına çözmek için kullanabilecekleri birkaç yol vardır. Her ne kadar internet ortamında üçüncü part uygulamalar ile bu sorunun cevabını bulabileceğiniz söylense de; bunun farklı yolları da var.

Örneğin, Facebook’ta profilinizi aramaya çalışırlarsa ve bulamazlarsa, bu onları engellediğinizin oldukça iyi bir göstergesidir. Ek olarak, gönderilerinizi veya profil bilgilerinizi artık göremezler. Ayrıca sizi gönderilerde etiketleyemez veya Facebook’ta size mesaj gönderemezler.

Engellenen Listenizi Kontrol Etme

Bu kılavuzun, Facebook’ta engellediğiniz kişileri nasıl görüntüleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Sizin için önemli birini yanlışlıkla engellemiş olmanız durumunda, engellenenler listenizi sık sık kontrol etmek iyi bir fikirdir.