Ana Sayfa Destek Tılgın HG1311 Modemlerde Güvenlik Duvarı Ayarı Nasıl Yapılır?

Tılgın HG1311 Modemlerde Güvenlik Duvarı Ayarı Nasıl Yapılır?

0
Paylaş

Ülkemizde birçok internet servis sağlayıcı şirket tarafından fiber internet kullanan kullanıcılara sunulan ve oldukça yüksek kullanıcı sayısına sahip olan Tılgın HG1311 modemlerde Güvenlik Duvarı ayarları nasıl yapılır, sizler için derledik.

Öncelikli olarak modemimizin arkasında bulunan A,B,C,D girişlerinden birinden bilgisayarımıza ethernet kablosu ile bağlamamız gerekiyor.

Bağlantıyı sağladıktan sonra modem arayüzüne girmemiz gerekiyor. Bunun için bilgisayarımızdan boş bir internet tarayıcısı açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıyoruz ve Enter tuşuna basıyoruz.

tilgin-hg1311-guvenlik-duvari-1

Karşımıza Kullanıcı adıŞifre ekranı gelecektir. Kullanıcı adı bölümüne admin, Şifre bölümüne ise superonline yazarak arayüze giriş yapıyoruz.

Daha sonra karşımıza gelen ekranlarda bulunan AYAR menüsüne tıklıyoruz ve bu menünün alt seçeneklerinde bulunan Güvenlik duvarı/NAT Hizmetleri menüsüne giriyoruz.

tilgin-hg1311-guvenlik-duvari-2

Güvenlik duvarı/NAT hizmetleri menüsüne tıkladığımızda karşımıza güvenlik duvarı ayarları ekranı gelecektir.

Bu ekranda bulunan Güvenlik duvarı hizmetini etkinleştir menüsünü aktif veya pasif konuma getirdikten sonra aşağıda bulunan Uygula tuşuna basarak Tılgın HG1311 modemimizin güvenlik duvarını açabiliyor veya kapatabiliyoruz.

tilgin-hg1311-guvenlik-duvari-3

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.