TikTok’ta canlı yayına hazır mısınız? Doğru yere geldiniz! TikTok’ta canlı yayına geçmek, etkileşiminizi artırmanın ve uygulamada yeni kitlelere ulaşmanın harika bir yoludur.

TikTok’ta canlı yayına hazır mısınız? Doğru yere geldiniz!

TikTok’ta canlı yayına geçmek, etkileşiminizi artırmanın ve uygulamada yeni kitlelere ulaşmanın harika bir yoludur.

İster BTS içeriği, Soru-Cevap veya ürünlerin tanıtılması yoluyla olsun, Yaşam fırsatları sonsuzdur.

Aşağıda TikTok’ta canlı yayına geçmek için bilmeniz gereken her şey,

TikTok’ta Nasıl Canlı Yayın Yapılır: Adım Adım Kılavuz

Şimdi yayına başlama zamanı! Başlamak için şu basit adımları izleyin:

TikTok LIVE’a erişmek için uygulamayı açın ve “+” kamera simgesine dokunun.

Ardından, ekranın altındaki gezinme çubuğundan “CANLI” seçeneğini seçin.

Bir resim seçin ve yayınınız için bir başlık yazın (bunu daha sonra değiştirebilirsiniz).

Ardından, “CANLI YAYINLA” seçeneğine dokunun. Takipçileriniz artık canlı yayına başladığınıza dair bir bildirim görecek!

Canlı akıştan çıkmak için ekranın sol üst köşesindeki “X”e basarak kaydı durdurun.

İPUCU: Canlı yayındayken kamerayı çevirebilir, efektler ekleyebilir, yorumları filtreleyebilir ve hatta moderatör ekleyebilirsiniz (20’ye kadar).TikTokta Canli Yayin Nasil Yapilir 1

TikTok’ta Canlı Yayına Geçmek İçin Kaç Takipçiye İhtiyacınız Var?

TikTok’un Canlı özelliğine erişim söz konusu olduğunda, herkes top oynayamaz.

Canlı formatta yer almak için TikTok’un iki şartı var:

 • Markalar ve içerik oluşturucular 16 yaşından büyük olmalıdır.
 • Hesabın 1000’den fazla takipçisi olmalıdır.

Ayrıca, 18 yaşın üzerindeki içerik oluşturucular için canlı yayındayken hediye puanları kazanabilirsiniz – evet doğru duydunuz!

TikTok’un hediye verme özelliği, bir içerik oluşturucu canlı bir videoya ev sahipliği yaparken takipçilerin sanal hediyeler (parayla takas edilebilir) göndererek sizi destekler.

TikTokta Canli Yayin Nasil Yapilir 1

Öyleyse ne bekliyorsun? Her zamanki içerik rutininizi değiştirin ve bir TikTok canlı akışıyla denemeler yapın!

TikTok’ta Canlı Yayına Geçmek için En İyi 10 Uygulama

İçeriğinizin parlamasına yardımcı olmak için TikTok, Canlı stratejinizi geliştirirken göz önünde bulundurmanız gereken bir ipucu listesi sağladı:

 1. Zaman dilimi: Kitlenizin platformda en aktif olduğu zaman Canlı Yayına geçin. TikTok’un Sizin İçin Sayfasına inmek için en iyi şansınız , çevrimiçi olduklarında akış yapmak ve kaydırma yapmaktır.
 2. Süre: Canlı oturumlar 60 dakika ile sınırlıdır, ancak TikTok 30 dakikalık tatlı bir nokta önerir.
 3. Aktif kalın: Canlı yayınınızdan önce bir video yayınlayın. Bu şekilde, bir kullanıcı canlı yayın sırasında videonuzu görürse, doğrudan akışınıza girmelerini sağlayan özel bir simge görünür, kazan-kazan.
 4. Aydınlatma: İyi aydınlatma, videonuzun kalitesinde küçük ama büyük bir fark yaratır. Live’ınızı kurarken, doğal ışıkla iyi aydınlatılmış bir alanda çekim yapın veya bir halka ışığı kullanmayı düşünün.
 5. Sesler: Arka plan gürültüsünü minimumda tutun. Kullanıcıların dikkatinizi dağıtmadan duyabilmeleri için sessiz bir yerden yayın yaptığınızdan emin olun.
 6. İnternet bağlantısı: Başarılı bir akışa ev sahipliği yapmanın anahtarı, sabit bir İnternet bağlantısıdır. En iyisine yatırım yapın ve canlı yayına geçmeden önce test ettiğinizden emin olun!
 7. Kamera açısı: Çok fazla hareket, titrek (ve baş dönmesi) bir akış deneyimine neden olabilir, bu nedenle telefonunuz veya kameranız için sabit bir konum bulun ve yayınınız süresince yerinde kilitleyin.
 8. Planlayın: Bir komut dosyasına ihtiyacınız olmasa da, odaklanmak için canlı yayınınız için sağlam bir saldırı planına sahip olmak faydalıdır. Yolda kalmanız için ipucu kartlarını veya bir dizi konuşma noktasının haritasını çıkarmayı düşünün.
 9. Kitlenizi meşgul edin: Bir TikTok LIVE’ın en iyi yanı, takipçilerinizle gerçek zamanlı olarak etkileşimde bulunmaktır. İzleyicilerinizle gerçekten bağlantı kurmak için sohbete göz atın ve yorumlara, sorulara veya isteklere yanıt verin.
 10. Canlı yayınınızı denetleyin: İçerik oluşturucular, yorumları filtreleme, görüntüleyenlerin yorum yapmasını engelleme ve karar verirlerse birini canlı yayınlarından engelleme seçeneğine sahiptir.

Canlı yayına geçmek, marka bilinirliğini artırmanın, olası satışlar oluşturmanın ve hatta dönüşümleri artırmanın harika bir yolu olabilir.

Ancak daha da önemlisi, topluluğunuzla bağlantı kurmanıza ve onlarla daha samimi bir düzeyde etkileşim kurmanıza olanak tanır.

Öyleyse, TikTok’ta canlı yayına geçin ve görüntülemelerin (ve katılımın) toplanmasını izleyin!

Bugün başlayın ve TikTok profilinizden trafik çekmeye

Başlayın!