TikTok Biyografisine Link Ekleme

Bu yazımızda sizlere TikTok biyografisine link ekleme ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

TikTok hesabınızdaki biyografinize bir link eklemek için en az 1.000 takipçinizin ve bir işletme hesabınızın olması gerekiyor.

Kısa metrajlı video paylaşım platformu olan TikTok’ta biyografinize link eklemek, web sitenizin ve işletmenizin tanıtımına veya e-ticaret satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

TikTok‘ta bir işletme hesabı oluşturmak ücretsizdir. Ve ayrıca, kişisel ve işletme hesaplarınız arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

İşletmenizi veya markanızı tanıtmak için sosyal medya kullanıyorsanız, TikTok, kullanmak isteyeceğiniz sosyal medya platformları listesinde üst sıralarda yer alacaktır.

Fakat, TikTok hesabınızda biyografinize link eklemek için, en az 1.000 takipçiye sahip olmanız gerekir. Ayrıca, TikTok biyografinize link eklemek için bir işletme hesabına da ihtiyacınız olacak.

Kişisel TikTok hesabınızı bir işletme hesabına çevirme ve TikTok biyografinize link ekleme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın!

TikTok Biyografi Linki Nedir?

Biyografi linki, sosyal medya hesabınızda profilinize eklediğiniz ve takipçilerinizi, harici bir web sitesini ziyaret etmeye yönlendirmek için kullandığınız özelliktir.

Bu link, bir Twitter hesabına, bir YouTube kanalına, kişisel web sitenize veya başka bir web sitesine ait bir link (bağlantı) olabilir.

TikTok Biyografisine Link Ekleme

TikTok Biyografinize Neden Link Eklemelisiniz?

TikTok profilinizdeki biyografi bölümü, diğer sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızı paylaşmanızı sağlar. Ve ayrıca takipçilerinizin, sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmesine olanak sağlaması açısından kullanışlıdır.

Kısa metrajlı video paylaşım platformu TikTok, daha genç kitleye ulaşmak için güçlü bir pazarlama aracıdır. TikTok’ta içerik oluşturan ve paylaşan, hedefleriniz doğrultusunda işbirliği yapabileceğiniz potansiyel ortaklarınızı sizinle iletişim kurmaya yönlendirmek için önemli bir araçtır.

TikTok Profilinizdeki Biyografinize Link Ekleme

Profilinizdeki biyografinize bir link eklemek için, öncelikle bir işletme hesabına geçiş yapmanız gerekir. Ve ayrıca en az 1.000 takipçiniz olması gerekir. TikTok link ekleme işleminden önce, işletme hesabına geçiş yapmanız gerekir.

TikTok İşletme Hesabına Geçiş Yapma

İşletme hesabına geçiş yapmak ücretsizdir. İşletme hesabı ile kişisel hesap arasında, tercihinize bağlı olarak, geçiş yapabilirsiniz. Ancak ticari işletme hesaplarının, ticari kullanım için lisanslı olmayan videolardaki müzikleri veya sesleri kullanma hakları sınırlıdır.

  • İlk olarak, Android ya da iPhone telefonunuzda TikTok uygulamasını açın. Daha sonra, uygulama ekranın sağ alt kısmında yer alan Profil menüsüne dokunun.
  • Ardından, açılan sayfada sağ üst köşede yer alan ≡ (üç çizgi) simgesine dokunun.

TikTok Biyografisine Link Ekleme

  • Ayarlar ve Gizlilik sayfası ekrana gelecek. Bu sayda yer alan menü listesinde Hesabı yönet (Manage account) menüsüne dokunun.

TikTok Biyografisine Link Ekleme

  • Ekrana gelen sayfada İşletme Hesabına Geç (Switch to Business Account) seçeneğine dokunun.

TikTok Biyografisine Link Ekleme

  • Bir işletme hesabı ile birlikte sunulan özellikleri listeleyen bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada İleri (Next) butonuna dokunun. Gelen bir sonraki sayfada, işletmenize uygun bir kategori seçin ve tekrar İleri (Next) butonuna dokunun.
  • Daha sonra Profil sayfanıza geri dönün. Ardından, Profili düzenle menüsüne dokunun. Ve web sitenizin linkini eklemek için Web sitesi (Website) bölümüne dokunun.

TikTok Biyografisine Link Ekleme

Bu aşamadan itibaren artık istediğiniz linki TikTok profilinizdeki biyografinize ekleyebilirsiniz. TikTok link ekleme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Öncelikle, TikTok uygulamasının ana ekranında sağ alt köşesinde yer alan Profil simgesine dokunun.
  • Daha sonra, Profili düzenle (Edit profile) menüsüne dokunun. Gelen ekranda Web Sitesi (Website) bölümüne, reklamını yapmak ve tanıtmak istediğiniz platforma ait linki ekleyin. Web Sitesi (Website) seçeneğini görmüyorsanız, kişisel hesabınızı, yukarıda detaylı olarak anlattığımız gibi, bir işletme hesabına geçirmeniz gerekir.

TikTok Biyografisine Link Ekleme

Web Sitesi (Website) bölümüne istediğiniz bir platforma veya web sitesine ait bir linki (bağlantıyı) ekleyin. Bu son adım ile birlikte TikTok link ekleme işlemini tamamlamış oluryorsunuz.

Bu yazımızda sizlere TikTok biyografisine link ekleme ile ilgili detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilirsiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.