Ana Sayfa Sosyal Medya Tik Tok K ve M nedir nasıl yapılır?

Tik Tok K ve M nedir nasıl yapılır?

0

Tik Tok K ve M nedir nasıl yapılır?

TikTok takipçi ve takip sayısında dikkat çeken ifadelerin başında K ve M harfleri gelmektedir. Birçok kullanıcı anlamını biliyor. Aynı şekilde İngilizce tabirleri bilen herkesin oldukça yakın oldukları bir açıklama biçimidir.

Hatta İngilizcenin Türkçe olarak tabir edildiği bir dönemde yaşadığımızı söylemeliyiz. Çünkü ikisi de dilimizden ziyade İngilizce karşılıklarının baş harflerinden gelen tanımlardır. Takipçi Sayısında Yer Alan K ve M harfleri Anlamı nedir ne için kullanılır detaylıca kontrol edelim.

K ve M ne demek?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Mevcut hesaplarda takipçi yazısını görmektesiniz. Hesabın takipçi sayının kaç olduğu merak edebilirsiniz. Burada asıl olan K ifadesidir. TikTok ve genel durumlarda ‘bin’ sayısı K ile gösterilmektedir.

M ifadesi milyon’un karşılığı olarak bilinmektedir. Fenomenlerin hesaplarının takipçi kısmında yer alan örnek 3,6M ifadesinin karşılığı olarak 3 milyon 600 bin takipçi olması gibidir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sosyal medya platformu TikTok, 1,5 milyar indirilme sayısına geçmiştir. Özellikle gençler arasında popüler olan TikTok’da birçok kişininde binlerce takipçisi bulunuyor. Yüksek takipçi sayısına sahip kişilerin, takipçi sayısı, video izlenme sayısı ve beğeni sayılarının yanında K ve M ibaresini sürekli olarak görmektesiniz.

Kendinize özgü içerik ve güzel kamera çekimleri yapmanız halinde videolarınızın daha fazla kişiye gösterildiğini anlayabilirsiniz.

Video izlenilmesi arttıkça kitle sayısının arttığını görebilirsiniz. Kitle büyüdükçe M ve K harflerine erişim daha kolay olmaktadır.

Videolar izlenmiyor ve sayıda değişiklik olmadığı görür iseniz içerik özgünlüğü veya yetersiz kamera çekimi olabilir.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA