Ana Sayfa Sosyal Medya Tik Tok K ve M nedir nasıl yapılır?

Tik Tok K ve M nedir nasıl yapılır?

2
11858 teknik destek

Tik Tok K ve M nedir nasıl yapılır?

TikTok takipçi ve takip sayısında dikkat çeken ifadelerin başında K ve M harfleri gelmektedir. Birçok kullanıcı anlamını biliyor. Aynı şekilde İngilizce tabirleri bilen herkesin oldukça yakın oldukları bir açıklama biçimidir.

Hatta İngilizcenin Türkçe olarak tabir edildiği bir dönemde yaşadığımızı söylemeliyiz. Çünkü ikisi de dilimizden ziyade İngilizce karşılıklarının baş harflerinden gelen tanımlardır. Takipçi Sayısında Yer Alan K ve M harfleri Anlamı nedir ne için kullanılır detaylıca kontrol edelim.

K ve M ne demek?

11858 teknik destek

Mevcut hesaplarda takipçi yazısını görmektesiniz. Hesabın takipçi sayının kaç olduğu merak edebilirsiniz. Burada asıl olan K ifadesidir. TikTok ve genel durumlarda ‘bin’ sayısı K ile gösterilmektedir.

M ifadesi milyon’un karşılığı olarak bilinmektedir. Fenomenlerin hesaplarının takipçi kısmında yer alan örnek 3,6M ifadesinin karşılığı olarak 3 milyon 600 bin takipçi olması gibidir.

Sosyal medya platformu TikTok, 1,5 milyar indirilme sayısına geçmiştir. Özellikle gençler arasında popüler olan TikTok’da birçok kişininde binlerce takipçisi bulunuyor. Yüksek takipçi sayısına sahip kişilerin, takipçi sayısı, video izlenme sayısı ve beğeni sayılarının yanında K ve M ibaresini sürekli olarak görmektesiniz.

Kendinize özgü içerik ve güzel kamera çekimleri yapmanız halinde videolarınızın daha fazla kişiye gösterildiğini anlayabilirsiniz.

Video izlenilmesi arttıkça kitle sayısının arttığını görebilirsiniz. Kitle büyüdükçe M ve K harflerine erişim daha kolay olmaktadır.

Videolar izlenmiyor ve sayıda değişiklik olmadığı görür iseniz içerik özgünlüğü veya yetersiz kamera çekimi olabilir.

 

 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikCCSDK.exe Nedir? Nasıl Kaldırırım?
Sonraki İçerikSnapchat Efektleri Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.