TikTok K ve M takipçi ve takip sayısında dikkat çeken ifadelerin başında K ve M harfleri gelmektedir. Birçok kullanıcı anlamını biliyor. Aynı şekilde İngilizce tabirleri bilen herkesin oldukça yakın oldukları bir açıklama biçimidir.

Hatta İngilizcenin Türkçe olarak tabir edildiği bir dönemde yaşadığımızı söylemeliyiz. Çünkü ikisi de dilimizden ziyade İngilizce karşılıklarının baş harflerinden gelen tanımlardır. Takipçi Sayısında Yer Alan Tiktok K ve M harfleri Anlamı nedir ne için kullanılır detaylıca kontrol edelim.

TikTok takipçi ve takip sayısında dikkat çeken ifadelerin başında K ve M harfleri gelmektedir

K ve M ne demek?

Mevcut hesaplarda takipçi yazısını görmektesiniz. Hesabın takipçi sayının kaç olduğu merak edebilirsiniz. Burada asıl olan K ifadesidir. TikTok ve genel durumlarda ‘bin’ sayısı K ile gösterilmektedir.

M ifadesi milyon’un karşılığı olarak bilinmektedir. Fenomenlerin hesaplarının takipçi kısmında yer alan örnek 3,6M ifadesinin karşılığı olarak 3 milyon 600 bin takipçi olması gibidir.

Sosyal medya platformu TikTok, 1,5 milyar indirilme sayısına geçmiştir. Özellikle gençler arasında popüler olan TikTok K ve M birçok kişininde binlerce takipçisi bulunuyor. Yüksek takipçi sayısına sahip kişilerin, takipçi sayısı, video izlenme sayısı ve beğeni sayılarının yanında Tiktok K ve M ibaresini sürekli olarak görmektesiniz.

İLİŞKİLİ: Tiktok videoları oynatılmıyor

Kendinize özgü içerik ve güzel kamera çekimleri yapmanız halinde videolarınızın daha fazla kişiye gösterildiğini anlayabilirsiniz.

Video izlenilmesi arttıkça kitle sayısının arttığını görebilirsiniz. Kitle büyüdükçe M ve K harflerine erişim daha kolay olmaktadır.

Videolar izlenmiyor ve sayıda değişiklik olmadığı görür iseniz içerik özgünlüğü veya yetersiz kamera çekimi olabilir.

İLİŞKİLİ: Tiktok Video Şablonu Nedir

TikTok ne kadar güvenli?

TikTok K ve M üzerinde bir hesap oluşturduğunuzda hesabınız varsayılan olarak halka açıktır. Yani, herhangi biri paylaşımları görebilir, lokasyon (yer) bilginizi alabilir, özel (direk) mesaj gönderebilir. Bu durumda özellikle çocuklar için oluşturulan hesapların hemen Özel duruma çekilmesi gerekir. Ayrıca yorumlar, düetler veya mesajlar gibi özelliklerin herkese açık olmak yerine sadece arkadaşlara açık olmasına dikkat edin.

Çocuklar için uygun mu?

TikTok  üzerindeki videolar popüler kültüre hitap ettiği için bolca küfür ve cinsel çağrışım öğesi barındırıyor. Her ne kadar uygulama içinde özellikle içerik araması yapılamasa da popüler videoların çoğu bu tür öğeler içerecektir. TikTok ayarlarındaki aile eşleşmesi modu sayesinde içeriği filtreleyebilirsiniz.

 

3 YORUMLAR