Ana Sayfa Rehber Snapchat Efektleri Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Snapchat Efektleri Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

0

Kendini “kamera” uygulaması olarak tanıtan Snapchat’in efektlerini bilgisayarınızın webcam’inde kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Şu anlık Mac ve Windows işletim sistemlerinde var olan Snap Camera sayesinde Snapchat efektlerini Twitch, Zoom, Skype ve Youtube gibi platformlarda dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Uygulama, canlı yayın veya iş konferansları dahil olmak üzere kameranızı kullanabildiğiniz herhangi bir platformda filtre ve lens kullanmanıza olanak sağlıyor. Uygulamanın masaüstü platformlara çıkmış olması ile Snap’in daha geniş bir kitleye hitap etmeye çalıştığını görebiliyoruz.

Snap Camera’yı kullanabilmek için öncelikle uygulamayı yükleyin ve uygulama üzerinden mevcut kameranızı seçin. Snap Camera’yı kullanarak binlerce farklı lensten istediğinizi seçerek anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunlara topluluk lensleri ve filtreleri de dahil. Lensleri aratarak bulabilir, yıldız butonuyla favorilerinize ekleyebilir ve geçmişte kullandığınız lensleri sıralayarak bulabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için bir Snapchat hesabına sahip olmanız da gerekmiyor, daha doğrusu uygulamada hiçbir şekilde hesabınıza giriş yapamıyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Snap Camera nasıl çalışıyor?

Nasıl çalıştığı hakkında kısaca bahsedecek olursak, uygulamayı ilk açtığınızda program bilgisayarınızda sanal bir webcam oluşturuyor. Ardından fiziksel kameranızı kullanarak seçtiğiniz lensleri sanal webcam’e aktarıyor.

Snap Camera nasıl kullanılır?

  1.  Buraya tıklayarak Snap Camera’nın indirme linkine giderek uygulamayı cihazınıza indirin.
  2. İndirme tamamlandıktan sonra uygulamayı bilgisayarınıza kurun.
  3. Snap Camera’yı açın ve gerekli izinlere onay verin.
  4. Ekrana çıkan talimatları izleyin ve Tamam’a basın.
  5. Artık aşağıdaki topluluk lensleriyle beraber üstteki pencerede kendi yüzünüzü görebiliyor olmalısınız.
  6. Bu pencereden istediğiniz Lensi seçip uygulayarak programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kameranızı kullanacağınız uygulamada varsayılan kameranızı Snap Camera olarak ayarlamayı unutmayın.

Eğer var olan filtrelerden ve lensler sizi tatmin etmiyorsa Lens Studio’yu kullanarak kendi lenslerinizi Snapchat ve Snap Camera için oluşturabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz lensi Snapchat’te kullanabilmek için yanında bulunan kodu telefonunuzda taratmanız yeterli olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA