Telegram’ın kullanıcılarına bir özellik düşüşü getirdiği ayın en harika zamanı. Mesajlaşma uygulaması kullanıcılarının yararlı ve hatta bazen eğlenceli bulacağı bir sürü yeni şey getiriyor. Muhtemelen yılın sonuncusu olan bu düşüş, gruplar ve kanallar için yeni araçlar getiriyor. Telegram, Mesajlar Düzenini ve güvenliğini artırıyor. Bire bir sohbetler için mesajları tarihe göre silme aktifleniyor. Telegram hesabınızı kullanan cihazları kolayca yönetme gibi bazı yeni özellikler de var.

telegram resim 1

İçerik kaydetmeyi kısıtla ayarını açtığınızda, üyeler mesaj iletemeyecekler ve ekran görüntüsü de alamayacaklar. Medya gönderilerini kaydetme yeteneği de sınırlı olacaktır. Sohbetlerde mesaj gönderebildiğiniz ve kanalınız olarak görünebildiğiniz için artık açık gruplarda isimsiz gönderiler kolay olacak. Gruplarına katılma istekleri alan yöneticiler, yönetici bir mesajla yanıt verirse hangi topluluktan olduklarını görürler.

Bire bir sohbetler için, kullanıcılar artık belirli bir gün veya tarih aralığındaki sohbet geçmişlerini temizlemek gerekiyor. Dijital ayak izleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilecekler. Genel Kanal Yorumları, binlerce üyesi olan büyük topluluklarda herhangi bir konunun tartışılmasına olanak tanır. Uygulamanın Gizlilik ve Güvenlik ayarlarında, profil fotoğraflarınızı kimlerin görebileceğini kısıtlayabiliyoruz.  Ayrıca iletilerin hesabınızı geri izlenmesini engelleyebileceğiniz yeni bir özellik de duyurmuştuk.

telegram resim 2

Bu gruplar, demokrasiyi savunmaktan hayranlarla sohbet etmeye kadar her şey için kullanılıyor. Bu yüzden bu sohbetlerde mesaj gönderirken kanal olarak görünme özelliğini ekledik.

Çok sayıda cihazınız varsa ve hepsinde Telegram kullanıyorsanız, cihazlar menüsünde bir masaüstü cihazı bağlayacak bir düğme var. Ayrıca, belirli bir süre etkin olmayan belirli cihazlarda oturumu otomatik olarak kapatabileceksiniz.

Telegram tam güvenli mesajlaşmayı getiriyor.

Sohbet Ayarları tamamen yeniden tasarlandı ve artık temayı önde ve ortada göreceksiniz. Bu temaların her biri, bir Gece Gündüz temasının yanı sıra renkli animasyonlu girişleri geliştirmiş durumda. Ayrıca yalnızca iOS‘a özel bazı özellikler de var, ancak Android’de kullanıma sunulduğunda bunun hakkında konuşacağız.

Tüm bu yeni araç ve özelliklerin keyfini çıkarabilmek için Telegram uygulamanızı en son sürüme güncelleyelim. Bu büyük özellik düşüşleri, şu anda en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olmasının nedenlerinden sadece birisidir.