Meta, platformlarında gençlerle ilgili güvenlik uygulamaları tartışılıyor. İnstagram şimdi gelecek planlarının neler olduğunu ve hangi yeni araçları tanıtacaklarını paylaştı. Bu ebeveynlerin ve velilerin gençlerin Instagram yaşamına daha fazla dahil olmakta. İzinlerin onaylanıp ve onlar için yeni bir eğitim merkezi başlatmayı içermektedir. Ayrıca, algoritmanın genç kullanıcılarına ne önerdiği ve konusunda daha katı olmaya söz verdiler. Daha önce duyurulan ara ver özelliği şimdi belirli ülkelerde kullanıma sunuluyor.

instagram resim 1

Uygulama, bir kullanıcının belirli bir süre boyunca sürekli olarak kaydırma yaptığını algıladığında, bildirim önerisi alır. İkna olmamanız durumunda, uzman destekli ipuçları da olacaktır. Gençler, bildirimler aracılığıyla Mola Vermek için hatırlatıcıları açmaya teşvik edilecek. Özellik ABD, İngiltere, İrlanda, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya’da kullanıma sunuldu.

İnstagram ebeveynlerin sesini duydu.

2022’ye kadar Instagram, velilerin platformdaki gençlerini anlamalarına ve desteklemelerine yardımcı olacak araçlar da sunacak. Gençlerin uygulamayı kullanarak ne kadar zaman harcadıklarını görebilecekler. Ayrıca orada ne kadar harcayabileceklerine dair sınırlar koyabilecekler. Gençler ayrıca, birilerini şikayet ettikleri takdirde, yakında ebeveynlerine bildirim gönderme seçeneğine sahip olacaklar, böylece bu onlar için sorun hakkında konuşma fırsatı olacaktır.

instagram resim 3

Instagram ayrıca fotoğrafları ve videoları toplu olarak silmenin bir yolunu da test edecek. Bu özellik herkes için geçerli olacak gençlere de fayda sağlayacak. Bu yeni deneyim Ocak 2022‘de kullanıma sunulacaktır. Instagram, bunu gençler için daha güvenli hale getirmenin başka yolları üzerinde de çalışıyor. Önceden, takip etmeyen gençler DM’den gönderemez ve yakında insanlar onları takip etmeyen gençleri etiketlemeyecektir.

Bu şeyler gençleri bir dereceye kadar korumaya yardımcı olaracak ve devam edecektir. Instagram ve diğer Facebook mülklerinin nihayetinde para cezasına çarptırılıp cezalandırılmayacağı henüz belli değil.