Ana Sayfa Destek Telefonunuzu Geceleri Daha Karanlık Hale Nasıl Getirirsiniz?

Telefonunuzu Geceleri Daha Karanlık Hale Nasıl Getirirsiniz?

0

Bu yazımızda telefonunuzun ekran parlaklığını, normal seviyeden daha da aşağıya nasıl çekebileceğinizi göstereceğiz.

Telefonunuzun gece parlak mavi ekranına bakmak, uykuya dalmayı zorlaştırdığı gibi, sert ışık göz yorgunluğuna neden olabiliyor. Android Q’ daki Koyu Tema telefonunuza gelene kadar, ekranınızı daha da karanlık hale getirmek için normal parlaklık düzeyi kaydırıcısının dışındaki ekran parlaklığını azaltmanın birkaç yolu mevcut. Farklı Android telefonların aynı uygulamalar için farklı adlar kullanabileceğini unutmayın.

“Gece Işığı” ekran ışığınızı sepya rengine indirerek gözlerinize daha az zarar verir. Bu özelliğe, ayarlar menüsü veya telefonunuzun üst kısmından kaydırarak bulabileceğiniz hızlı ayarlar alanı üzerinden erişebilirsiniz.

Yöntem 1: Ayarlar

 1. Ayarlar uygulamanıza gidin.
 2. Ekran’a dokunun.
 3. Gece Işığı’nı seçin.
 4. Şimdi aç öğesine dokunun.
 5. Yoğunluk rengini ayarlayın.
 6. Başlangıç ​​ve bitiş zamanlarını da (bütün gün bırakmak istemiyorsanız) “Zamanla” düğmesine basarak da ayarlayabilirsiniz.

Yöntem 2: Hızlı ayarlar

Hızlı ayarlar menüsünü ortaya çıkarmak için ekranın üst kısmındaki bildirim tepsisini aşağı çekin. Açmak için Gece Işığı simgesine dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Telefon ekranınızı karartmak için Gece Işığını açın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Android Wind Down Modu:

Android Pie’yi çalıştıran telefonların tümü, telefonunuzu gri tonlamalı hale getirmek için yatmadan önce açabileceğiniz “Wind Down” moduna sahiptir. Renkler bu şekilde susturulur ve ekranın daha az parlak olması genel izlenimini verir.

 1. Ayarlar uygulamanızı açın ve Dijital Refah kontrol panelinize gidin.
 2. Wind Down dokunun.
 3. Wind Down Kullan’ı seçin.
 4. Özelliğin etkinleştirilmesini istediğiniz zamanı seçin. Örneğin, saat 9: 30’dan itibaren 5:30’a kadar.
 5. Ekran ışığı renginizi sepya olarak değiştirmek için Gece Işık Programı öğesine dokunun.

Renkleri Ters Çevir:

Çoğu Android telefon, ekrandaki renkleri tersine çevirme seçeneğine sahiptir. Bu özellik beyazın siyaha dönüşmesi, diğer renklerin ise göze daha az sert gelmesine neden olur. Ancak bu, fotoğrafların ve videoların görünme şeklini de etkiler.

Bu özelliği açmak için “Erişilebilirlik Ayarlarına” gidin, Vision (Vurgu) öğesine dokunun, ardından aşağı kaydırın ve “Negatif” renkleri açın.

Pil Tasarruf Modunu Açın:

Androidinizde pil tasarrufu modunu açtığınızda, ekran kararır. Bu ayarı ayarlar menüsünden veya hızlı ayarlardan açabilirsiniz. Telefonunuz şarj cihazına takılıysa bu özelliğin çalışmayacağını belirtelim.

Yöntem 1: Ayarlar

 1. Ayarlar uygulamanızı açın.
 2. Batarya’ya, ardından Batarya koruyucu’ya dokunun.

3. Otomatik aç seçeneğine dokunun ve pil yüzdesini %100 olarak değiştirin, böylece asla kapanmaz.Yöntem 2: Hızlı AyarlarHızlı Ayarlarınızı açın ve “Batarya Tasarrufu” simgesine dokunun.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA