Ana Sayfa Multimedya Spotify’dan Sosyal Medya Platformları İçin Yeni Özellikler

Spotify’dan Sosyal Medya Platformları İçin Yeni Özellikler

0

Bildiğiniz üzere Spotify üzerinden bir çok sosyal medya platformunda durum ve hikaye paylaşabiliyoruz ve paylaştığımız durumlarda anlık olarak ne dinlediğimizi takipçilerimiz ve arkadaşlarımız görebiliyor .

8f7aa6c4ea3642baea2c4914c669d2bcdca5c80d.jpeg (1280×720)

Spotify ; ”Arkadaşlarınızla en sevdiğiniz şarkı ya da podcast bölümlerini paylaşmak için sosyal medyadan daha iyi bir yol olabilir mi?”

2020 ve 2021 yılı sosyal medya paylaşımları ve kullanımları için her zamankinden daha önemli hale geldi ve Spotify da buradan yola çıkarak, ”Grup Oturumları” ve ”Ortak Çalma Listeleri” gibi yeni özellikleri kullanıcılarla buluşturdu. 2020 yılının Haziran ayından beri, günlük Grup Oturumları kullanımı ortalama  %290’ın üzerinde arttı. Bunun sebebi bildiğiniz üzere üzere Global olarak yaşadığımız ve devamı süren sağlık krizi .

spotify-bu-ay-yayinlanacak-yeni-ozelliklerini-duyurdu-1616445698.jpg (788×443)

Bu hafta itibariyle başlayan ;  Spotify, kullanıcıların sevdikleri müzik ve podcast’leri mobil telefonları (iOS & Android) üzerinden kolayca paylaşmaları için yepyeni özellikleri kullanıcılara sunuyor. Yeni özellikler ise şu şekilde:

Bu Bölümü Mutlaka Dinlemelisin

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kullanıcılar yeni podcast zaman etiketi paylaşımları ve podcast bölümlerinin belirli bir anını paylaşabiliyor ,  böylece arkadaşlarınıza tam olarak hoşlarına gideceğini düşündüğünüz bölümleri dinletebilirsiniz. Bunu yapmak için; Herhangi bir Podcast yayınında sevdiğiniz bölümünü dinlerken “paylaş” butonuna dokunun,“paylaşım başlangıcı” özelliğini  kullanın ve içeriği nerede paylaşmak istediğinizi seçin.

Paylaşım Önizlemesi

Mobil platformlarda ki yeni paylaşım deneyimi kullanıcıların, Instagram , Snapchat ve  Facebook hikayeleri üzerinden yapacakları sosyal medya paylaşımlarının bir önizlemesini sunarak, paylaşmadan önce nasıl görüneceğini görmemizi sağlıyor.

1620651375_G__rsel_1.png (1983×1176)

Instagram Canvas Özelliği

Daha önceden sadece Instagram hikayeleri için kullanılan Canvas özelliğini kullanıcılar artık Snapchat ve Facebook hikayelerinde de kullanabilecek. Kullanıcılara tamamen yepyeni bir dinleme deneyimi sunan Canvas özelliği, statik şarkı sayfasını video gösterisine dönüştürüyor.

Spotify kullanan biri olarak uygulamanın Premium halini çok sevmemle birlikte eklenen yeni özellikler beni oldukça mutlu etti , Spotify kullanıcılara sunulduğu ilk yıllarda Fizy gibi ya da Deezer gibi standart bir müzik dinleme uygulamasıyken ilerleyen yıllarda harika bir Sosyal Medya platformu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Bir makalemizin daha sonuna geldik , daha fazla teknoloji içerikleri için bizi takipte kalmaya devam edin , Sağlıklı günler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA