Ana Sayfa Haberler Sosyal Medya Performansını Analiz Etmek İçin En İyi 8 Araç

Sosyal Medya Performansını Analiz Etmek İçin En İyi 8 Araç

99
0

Sosyal medya performansınızı takip etmek mi istiyorsunuz? İşte kullanabileceğiniz en iyi araçlardan bazıları…

Sosyal medya aracılığıyla daha fazla kişiye ulaşmak ister misiniz? Mevcut etkileşiminizi analiz edin ve sağlam araçlarla önceden plan yapın. Sosyal medya analitiği yalnızca büyük pazarlama şirketleri ve en popüler etkileyiciler için değildir. Sosyal medya fenomeni olmak veya şu anda erişiminizi artırmak istiyorsanız, bu araçları da en iyi şekilde kullanmalısınız. Aşağıdaki araçlar, çabalarınız hakkında somut bir karar verebilmeniz için sosyal medya hesaplarınızın performans verilerini toplar.

1. Google Analitik

Sosyal Medya Performansini Analiz Etmek Icin En Iyi 8 AracGoogle Analytics, web sitenizin trafiğini izlemekle tanındığından bu seçenek sizi şaşırtabilir. Yine de bu ücretsiz Google aracını sosyal medyadaki ilerlemeyi ve performansı izlemek için de kullanabilirsiniz.

Google Analytics, sosyal paylaşım düğmelerini kullanarak ziyaretçilerinizin web sitenize nereden geldiği ve sosyal medyada hangi içeriğin paylaşıldığı gibi sosyal medyayla ilgili verileri izlemenize olanak tanır.

Arama trafiğinizi izlemek ve sosyal erişiminizi ölçmek için Google Analytics raporları oluşturabilirsiniz. Araç, ilgili verileri otomatik olarak toplayacak ve hedeflerinize ulaşma yolunda ilerlemenizi takip edecektir.

İndirin: Android için Google Analytics | iPhone (Ücretsiz)

2. Sosyallik.io

Sosyal Medya Performansini Analiz Etmek Icin En Iyi 8 Arac 1 1
Sosyallik.Io

Bireysel sosyal medya kullanıcıları için Sociality.io, sosyal medya yönetimi için mükemmel bir seçenektir. İçerik planlama ve yayınlamanın yanı sıra, rakip analizi ile iyi araştırılmış bir sosyal medya stratejisi oluşturmanıza yardımcı olur.

Uygulamadaki raporlama aracı, tüm hesapların raporlarını anında PowerPoint veya Excel belgelerine aktarmanıza olanak tanır. Rapor, daha ilgi çekici bir strateji oluşturabilmeniz ve performansınızı iyileştirebilmeniz için hayranlar, erişim ve etkileşimin ayrıntılı bir analizini içerir.

Ayrıca Facebook, Instagram, YouTube ve Twitter’ın sınırsız sayfalarının verilerini karşılaştırmanıza olanak tanır.

Ayrıca geçmiş veriler ve araç ipuçları gibi ek özellikler de sunar.

İndirin: Android | Sociality.io | iPhone (Abonelik gereklidir)

3. Quintly

Sosyal Medya Performansini Analiz Etmek Icin En Iyi 8 Arac 1 1
Quintly

Sosyal medya başarınızı görselleştirmek istiyorsanız Quintly doğru araçtır. Bu basitleştirilmiş analiz ve kıyaslama aracı ile sosyal medya kanallarınızı takip edebilir ve karşılaştırabilirsiniz. Böylece, geçmişte sizin için en iyi olanı ve gelecekte nasıl gelişeceğinizi bileceksiniz.

Sosyal medya analiz verilerinin yanı sıra özel sosyal medya raporlaması da sunabilir. Ayrıca sosyal medya verilerinin iş zekası sistemleri Google BigQuery veya Tableau ile entegrasyonunu da destekler.

Bu uygulamayı Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, YouTube ve Snapchat gibi sosyal platformlardaki performansınızı analiz etmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, beğeni ve takipçi sayısını takip etmek için TikTok analitiğini başlattı.

4. Filiz Sosyal

Sosyal Medya Performansini Analiz Etmek Icin En Iyi 8 Arac 2 1
filiz sosyal

Sosyal medya yayınlarınızın erişimini takip etmek, sosyal medya stratejinizin işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için çok önemlidir. Sprout Social, sosyal erişimi ölçmenizi sağlayan popüler bir araçtır. Birden fazla sosyal medya kanalında gerçek zamanlı izleme ve analizlere erişim sunar.

Aynı aracı, daha fazla popülerlik kazanmanıza yardımcı olan bir diğer önemli faktör olan sosyal medya etkileşiminizi izlemek için de kullanabilirsiniz. Sosyal platformlardaki en son trendleri anlamanıza ve sektör hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur.

Bu araç, iki ana platformda anahtar kelimeleri, hashtag’leri ve önde gelen sosyal etkileyicileri izlemek için faydalıdır: Instagram ve Twitter.

Sprout Social ayrıca ilgili sosyal konuşmaların kapsamlı bir analizini sunan bir sosyal dinleme aracıyla birlikte gelir.

Hashtag analizini dinleme raporlarıyla birleştirerek sosyal erişiminizi daha iyi anlayabilirsiniz. Bu aracın Akıllı Gelen Kutusu özelliği, tüm sözlerinizi ve mesajlarınızı tek bir yerde bir araya getiriyor.

İndirin: Android için Sprout Social | iPhone (Abonelik gereklidir)

5. Anahtar deliği

Sosyal Medya Performansini Analiz Etmek Icin En Iyi 8 Arac 3
anahtar deliği

Bu araç, sosyal medya gönderilerinin etkisini hesaplayarak size yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Size gösterimler, coğrafi konum ve işletmenizin ünlü etkileyicileri hakkında bilgi sağlamak için bir dizi değerli özellik ile birlikte gelir.

Twitter, Instagram, Facebook ve YouTube hesaplarınızda etkileyici analiz verileri toplayabilirsiniz.

Bu aracın hayati bir özelliği, hashtag’lerin, URL’lerin ve anahtar kelimelerin izlenmesidir. Trend olan hashtag’ler ve anahtar kelimeler üzerinde çalışarak sosyal medya içeriğiniz aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Gerekli değişiklikleri yapabilmeniz için gerçek zamanlı güncellemeleri görüntüler.

İndir: için Anahtar Deliği Android | iPhone (Abonelik gereklidir)

6. Sosyal içerikli

Sosyal Medya Performansini Analiz Etmek Icin En Iyi 8 Arac 4

Farklı platformlarda birden fazla hesabınız varsa, performansınızı ölçmek için bu aracı kullanın. Ayrıca erişim, gösterimler, katılım oranı, demografi, takipçi sayısındaki büyüme, gönderilerin evrimi vb. gibi önemli sosyal metrikleri de izler.

Socialinsider uygulaması, herhangi bir sosyal profil veya hashtag hakkında size kapsamlı bilgiler verir. Ayrıca performans kıyaslamaları adlı bir özellik sunar. Rakiplerinizi ve sektörünüzdeki en iyi etkileyicileri analiz etmek için bunu kullanabilirsiniz. İçerik stratejilerini keşfettiğinizde, stratejinizi karşılaştırmak ve yeni bir strateji geliştirmek zahmetsiz hale gelecektir.

Socialinsider ücretli bir abonelik gerektirir.

7. Hoot Suite

Sosyal Medya Performansini Analiz Etmek Icin En Iyi 8 Arac 8 5
Hootsuite

Bu kapsamlı sosyal medya analiz aracı, her sosyal medya kullanıcısı için faydalıdır. Sosyal medya analiz verileri oluşturmanın yanı sıra, yatırım getirinizi hesaplamanıza, içeriği düzenlemenize ve gönderileri planlamanıza olanak tanır.

Hootsuite, Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, LinkedIn ve Pinterest’i destekler. Tüm bu platformların etkileşimini tek bir uygulamadan yönetebilir ve takip edebilirsiniz. Ek olarak, araçla sosyal medyadaki konuşmaları izleyebilir ve platformlar arasında sosyal medya gönderileri planlayabilirsiniz.

İndir: için Hootsuite Android | iPhone (Ücretsiz, abonelik mevcut)

8. Socialbakers

Sosyal Medya Performansini Analiz Etmek Icin En Iyi 8 Arac 9 6

Socialbakers, çeşitli sosyal analiz araçları sunan bir platformdur. Sağlam özellikleri, sosyal medya hesaplarınızın eksiksiz bir denetimini gerçekleştirmenizi sağlar.

Aktivitenizi farklı sitelerde takip edebilir, performansınızı kontrol edebilir ve rekabetinizi karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca, bu birleşik platform, hedef kitlenizi bulmak ve ilginç bulacakları içeriği keşfetmek için yapay zekayı kullanır.

Onun yardımıyla, her platformda içerik yayınlamak için en iyi zamanı ve en yüksek etkileşimi sağlayan gönderi türlerini bileceksiniz. Hedef kitlenizin tercihini öğrendikten sonra, sosyal medya stratejinizi sorunsuz bir şekilde otomatikleştirebilirsiniz.

Bu makaledeki diğer araçların çoğu gibi, Socialbackers da bir abonelik gerektirir.

Sosyal Medya Katılım Stratejilerini Planlamak için Yüksek Teknoloji Araçları

Artık sosyal medya katılımınızı sürdürmek veya artırmak için bir strateji belirlemenize yardımcı olacak hangi araçların burada olduğunu biliyorsunuz. Yukarıdaki araçlardan herhangi birini deneyebilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak ücretsiz denemeleri veya ücretli abonelikleri seçin.