Snapchat'te Yazma Bildirimi Nasıl Kapatılır
Snapchat'te Yazma Bildirimi Nasıl Kapatılır

Snapchat’in gizlilik özellikleri rakipsizdir. Muhtemelen ilk günlerinden beri hayranların favorisi olmasının nedeni budur. Ancak bazı kullanıcılar, yazarken olduğu gibi küçük şeyler hakkında bilgilendirilmekten hoşlanmayabilir. Peki Snapchat yazma bildirimini ne zaman gönderir? Peki Snapchat’te yazma bildirimi nasıl kapatılır makalemizde inceleyelim.

Snapchat’te Yazma Bildirimi Nasıl Kapatılır

Bazen Snapchat yazma bildirimi, birisi yazmayı bitirdikten sonra bile devam eder. Bu, ekranın üst kısmında yer kaplayabilir ve özellikle bir Hikaye veya Spotlight videosu izliyorsanız engel teşkil edebilir. Bu durumda Snapchat’te yazma bildirimlerini kapatabilirsiniz.

Snapchat'te Yazma Bildirimi Nasıl Kapatılır
Snapchat’te Yazma Bildirimi Nasıl Kapatılır

Snapchat ne zaman birinin yazdığını söyler?

Snapchat yazma bildiriminin nasıl devre dışı bırakılacağını tartışmadan önce, Snapchat’in neden birisinin yazdığını söylediğine hızlıca bakalım.

Snapchat, yazma bildirimini yalnızca diğer kullanıcı Sohbet penceresini açıp yazmaya başladığında görüntüler.

Diğer kullanıcı çevrimiçiyse veya yalnızca Sohbet penceresini açıyorsa yazma bildirimi almazsınız.

Birisi mesaj yazmaya başlarsa ve sohbet penceresini yarıda kapatırsa, bir süre daha yazma bildirimi alabilirsiniz. Bundan sonra kaybolacaktır.

Diğer kullanıcı yazmayı bitirip mesajı gönderdiğinde yazma bildirimi kaybolacaktır.

Ancak Snapchat uygulaması donarsa, diğer kullanıcı artık yazmasa bile yazma bildirimi bir süre daha oyalanabilir.

Sohbet penceresi açılırsa sol alt köşedeki bitmoji simgesi diğer kullanıcının yazdığını gösterecek şekilde değişecektir.

Bildirimler etkinleştirilirse Snap çekiyor olsanız bile bir yazma bildirimi alırsınız. Cihazınızın bildirim penceresinde de yazma bildirimleri alabilirsiniz.

Snapchat yazma bildirimlerini kapatabilirmisiniz?

Hayır. Şu an itibariyle Snapchat yazma bildirimini doğrudan kapatma seçeneği bulunmuyor. Ancak aynı etkiyi elde etmek için belirli bir kişiye veya bir bütün olarak Snapchat’e yönelik bildirimleri kapatabilirsiniz.

Snapchat'te Yazma Bildirimi Kapatma
Snapchat’te Yazma Bildirimi Kapatma

Snapchatin telefonunuzda yazma bildimlerini görüntülemesi nasıl durdurulur 

Snapchat’teki Yazma istemi bir bildirim olarak sınıflandırıldığından ilgili kullanıcı için bildirimleri devre dışı bırakmak, Snapchat yazma bildirimlerini de kapatmanıza yardımcı olabilir. Bunu herkes için yapmak istiyorsanız tüm Snapchat bildirimlerini devre dışı bırakın.

Ayrıca aynı başarıya ulaşmak için Snapchat bildirimlerini cihazınızın ayarlar menüsünden de kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Bireysel Kullanıcı Ayarlarını Kullanarak

Adım 1: Snapchat mobil uygulamasını açın ve Sohbet simgesine dokunun. Ardından ilgili kullanıcıya ait bitmojiye dokunun.

Adım 2: Burada sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.

Adım 3: ‘Sohbet ve bildirim ayarları’na dokunun.

Adım 4: Burada Bildirim ayarlarına dokunun. Ardından Sohbetleri Sessize Alma düğmesini açın.

Adım 5: ‘Onların sesini açana kadar’ı seçin.

Bu, yazma bildirimi de dahil olmak üzere seçilen kullanıcı için tüm bildirimleri devre dışı bırakacaktır. Tekrar etkinleştirmek isterseniz yukarıdaki adımları izleyin ve bildirim ayarlarından Sohbetleri Sessize Alma düğmesini kapatın.

Snapchat’in Bildirim Ayarlarını Kullanma

Adım 1: Snapchat’i açın ve sol üst köşedeki bitmojinize dokunun.

Adım 2: Burada sağ üstteki dişli çark simgesine dokunun.

Adım 3: Aşağı kaydırın ve Bildirimler’e dokunun.

Adım 4: Bildirimleri Etkinleştir seçeneğinin işaretini kaldırın.

Not: Snapchat iOS uygulamasını kullanıyorsanız Snapchat bildirimlerini kapatmak için Bildirim Ayarları sayfasındaki tüm düğmeleri kapatın.

Bu, yazma bildirimi dahil tüm Snapchat bildirimlerini devre dışı bırakacaktır. Size kimin Snap veya sohbet gönderdiğini bilmek istiyorsanız Snapchat uygulamasını açıp kontrol etmelisiniz.

3. Cihazınızın Ayarlar Menüsü Üzerinden

Snapchat’i kullanırken hala yazma bildirimleri görüyorsanız Snapchat bildirimlerini tamamen devre dışı bırakmak için cihazınızın menü seçeneğini kullanabilirsiniz. Bunu yapmanın Snapchat uygulamasının bildirim ayarlarını geçersiz kılacağını ve tüm Snapchat bildirimlerini engelleyeceğini lütfen unutmayın. İşte bunu nasıl yapacağınız.

Android’de

Adım 1: Ayarlar menüsünü açın ve Bildirimler’e dokunun.

Adım 2: Burada Uygulama bildirimleri üzerine dokunun.

Adım 3: Aşağı kaydırın ve Snapchat’e dokunun.

Adım 4: Bildirimlere izin ver seçeneğini kapatın.

iPhone’da

Adım 1: Ayarlar uygulamasını açın. Ardından aşağı kaydırın ve Snapchat’e dokunun.

Adım 2: Bildirimler’e dokunun.

Adım 3: Bildirimlere İzin Ver seçeneğini kapatın.

Bu, mobil cihazınızda Snapchat’e ilişkin tüm bildirimleri kapatacaktır. Snapchat’ten tekrar bildirim almak istiyorsanız yukarıdaki adımları izleyin ve ilgili cihazda Bildirimlere izin ver seçeneğini açın.

Snapchat'te Yazma Bildirimi Nasıl Kapatılır
Snapchat’te Yazma Bildirimi Ayarları

Snapchatte yazma bildirimlerini yönetme ilişkin sss

  1. Snapchat yazma bildirimlerini devre dışı bırakmak diğer tüm bildirimleri de kapatır mı?

Snapchat uygulamasından veya cihazınızın ayarlar menüsünden tüm Snapchat bildirimlerini kapatıyorsanız, bunlar da devre dışı bırakılır. Tüm Snapchat bildirimlerini engellemek istemiyorsanız bireysel kullanıcı ayarlarından bildirimleri kapatabilirsiniz.

  1. Yazma bildirimlerini belirli bir süreliğine kapatılacak şekilde ayarlayabilir misiniz?

Snapchat yazma bildirimlerini kapatmak için uygulama içi bir seçenek olmadığından, onu belirli bir zamanda açılacak veya kapanacak şekilde ayarlayamazsınız. Ancak bildirimleri geçici olarak engellemek için cihazınızda Rahatsız Etmeyin özelliğini açabilirsiniz. DND’nin ayarlar menüsünü kullanarak belirli aralıklarla açılıp kapanacak şekilde ayarlayın.

 

  1. Snapchat’te çevrimiçi olduğunuzda başkaları bir yazma bildirimi görebilir mi?

Snapchat, yalnızca sohbet penceresine yazmaya başladığınızda bir yazma bildirimi gösterecektir. Yani Snapchat, her çevrimiçi olduğunuzda bir yazma bildirimi göstermeyecektir.

Snapchat yazma bildirimlerini durdurun

Çoğu uygulama bildirimi yararlı olsa da, bazıları olmadan da yapabilirsiniz. Böyle bir örnek, Snapchat’teki yazma bildirimidir. Bu nedenle, bu makalenin bunun ne olduğunu ve gerekirse cihazınızda nasıl kapatabileceğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Birisinin Snapchat’te en son ne zaman aktif olduğunu öğrenmek için diğer yazımıza da göz atabilirsiniz . Snapchat’te yazma bildirimi nasıl kapatılır ilgili makalemizi sizinle paylaştık snapchat’te daha fazla destek için buradan iletişim geçebilirsiniz.

Diğer ilgili makaleler