Snapchat kullanıcılarının uygulama içerisinde karşılaştıkları Snapchat destek kodu C14 çözümü nü bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Snapchat kullanıcıları son dönemde Destek Kodu C14 sorunu ile başları dertte. Bu hata birçokları tarafından bilinmese de henüz Snapchat geliştiricileri tarafından konu hakkında kesin bir açıklama yapılmadı. Tabii ki bu sorun birçok sebepten ötürü ortaya çıkıyor olabilir. Örneğin Snapchat uygulamasının sürüm versiyonu bunun gibi çeşitli hatalara sebep olabilir. Bu sorunun çözümü için sizlere birkaç adımdan bahsederek sorunu çözmeyi deneyeceğiz.

Snapchat Destek Kodu C14 Çözümü

Ortaya çıkan bu sorunu çözmemiz için aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

1-) Sunucu Sorunu

Uygulama sunucularında oluşan çökme veya bakım, bu tarz çeşitli problemlerle karşılaşmamıza sebeptir. Çökme veya bakımı takibi için öncelikle DownDetector sitesi üzerinden durumu gözlemleyerek bilgi sahibi olabiliriz.

2-) Snapchat Uygulamasını Güncelleme

Snapchat uygulamanız güncel versiyon değilse, yeniliklere de kapalısınız demektir. Bu yüzden Snapchat uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekecektir. Farklı bir durumda birden fazla problem veya sorunla karşılaşarak erişim engeli yaşayabiliriz.

Snapchat Destek Kodu C14 Çözümü
Snapchat Destek Kodu C14 Çözümü

3-) Veri ve Önbellek Temizliği

Snapchat uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek hatası bu gibi sorunlarla karşılaşmamıza sebep olabilir. Bunun çözümü için verileri ve önbelleği silerek sorunu çözebiliriz.

Android Cihazlarda Veri ve Önbellek Temizliği

 • Öncelikle Ayarlar menüsüne girin.
 • Sonrasında menü içerisinde yer alan Uygulamalar ‘a basın.
 • Sonraki ekranda Snapchat ‘i seçerek Depolama ‘yı tuşlayın.
 • Sıradaki menüde Verileri Temizle ‘ye basarak silin.

Bu işlemin ardından Snapchat uygulamasını açarak sorunun devam edip etmediğini gözlemleyin.

IOS Cihazlarda Veri ve Önbellek Temizliği

 • Ayarlar menüsüne girin.
 • Gelen menü içerisinde yer alan Genel ‘e basın.
 • Sonraki ekranda iPhone Saklama Alanı ‘nı tuşlayın.
 • Sonrasında Snapchat uygulamasını işaretleyerek mavi bir şekilde yazan Uygulamayı Sil butonuna tıklayarak uygulamayı kaldırın.

4-) Snapchat Hesabına Telefon Numarası Tanımlayın

Snapchat hesap geçerliliğini doğrulamak için telefon doğrulaması yapmamız gerekir. Bunun sebebi Snapchat, hesapların özel ve gerçek olmasını talep etmekte. Snapchat uygulamasına girerek ayarlar menüsüne girin. Açılan menüde bulunan Telefon Numarası ‘na tıklayarak numaranızı onaylayın. Bu işlemin ardından uygulamamızı kapatıp tekrar açarak sorunu gözlemleyin.

5-) Üçüncü Parti Uygulaması

Üçüncü part uygulamaların kullanılması bu gibi çeşitli problemlerle karşılaşmamıza sebep olabilir. Şayet Snapchat++ benzeri uygulamalar kullanıyorsanız bu tarz hatalarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Bunun için Snapchat++ gibi uygulamaları kaldırarak Google Play veya App Store üzerinden resmi versiyonu yükleme işlemini gerçekleştirerek hesabınıza erişmeyi deneyiniz.

Hesap Yönetimini Kullanımı

Hesap yönetimi sayfasını ziyaret ederek kilitli olan hesabınıza erişebilirsiniz.

 • Evvela herhangi bir tarayıcı yardımıyla accounts.snapchat.com adresine girin.
 • Gelen ekranda hesabınızın bilgilerini yazarak sisteme giriş yapın.
 • Giriş sağladıktan sonra Unlock My Account ‘a basın.
 • Sonrasında Ben Robot Değilim ‘i doğrulayarak Unlock tuşuna basın.

Snapchat Destek Kodu C14 Çözümü işlemin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından Snapchat uygulamasına girerek hesabınıza rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Şayet Unlock tuşuna bastıktan sonra We are sorry, we were unable to process your request. hatasıyla karşılaşıyorsanız 72 saat bekledikten sonra tekrar deneyerek Unlock tuşuna basıp sorunu çözebilirsiniz.

Snapchat destek kodu C14 adlı çözüm makalemiz umarız yararlı olmuştur.

Sıradaki makaleler: