Snapchat Spam Engelleme

Bu yazımızda sizlere Snapchat spam engelleme konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Snapchat’te spam gönderiler ve mesajlar, Snapchat hesabınız özellikle bilinmeyen göndericilerden spam almanıza izin verecek şekilde yapılandırılmışsa, oldukça yaygındır.

Spam gönderileri azaltmanın en kolay yolu, Snapchat hesabınızda Ayarlar (Settings) bölümünden Gizlilik Kontrolleri (Privacy Controls) menüsü ile bilinmeyen göndericileri engellemektir.

Ayrıca, Snapchat hesabınızdaki profil sayfanızdan, arkadaşlarınızdan gelen mesajları da engelleyebilirsiniz.

Snapchat Spam Engelleme

Düzenli olarak Snapchat kullanıyorsanız, Snapchat’te spam gönderilerle karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Önlem almadığınız takdirde ve özellikle hesabınızın, herkesin size mesaj göndermesine izin verecek şekilde ayarlanmış olması durumunda bu ihtimal kaçınılmazdır.

Neyse ki, Snapchat hesabınızın kontrolünü ele almanın ve istenmeyen spam mesajların çoğunu engellemek oldukça kolaydır. Böylece, Snapchat sohbetlerinizdeki istenmeyen mesaj yoğunluğunu azaltabilirsiniz.

Snapchat’te Spam Gönderileri ve Mesajları Tespit Etme

Genel olarak, Snapchat’te spam gönderilerin ve mesajlarının çoğu, arkadaşınız olmayan kullanıcılardan, sıklıkla otomatik mesaj gönderen botlardan gelir. Aslında, bir fenomen – influencer değilseniz ve bilmediğiniz, tanımadığınız kullanıcılardan çok fazla mesaj almıyorsanız, bilinmeyen kullanıcılar tarafından size gönderilen mesajların çoğunun spam olacağını varsayabilirsiniz.

Snapchat’te spam mesajları birçok şekilde olabilir; ancak istenmeyen spam mesajların çoğu genellikle ürünlerini tanıtan resimler içeren reklamlardır. Ayrıca, Snapchat‘te birçok bot olduğu da bilinmektedir. Bu botlar gerçek kullanıcıymış gibi davranarak mesaj gönderir; sohbet etmeniz ve kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı teşvik eder. Bilmediğiniz kullanıcılardan gelen mesajlardan ve bu kullanıcılarla sohbet etmekten kaçının.

Snapchat’te Bilinmeyen Kullanıcılardan Gelen Spam Mesajları ve Gönderileri Engelleme

Bilinmeyen kullanıcıların size spam mesaj göndermesini engellemek oldukça kolaydır. Bağlantı kurduğunuz Snapchat kullanıcıları dışında herkesi engelleyebilirsiniz.

 

 • İlk olarak Snapchat uygulamasını açın.
 • Ardından, ekrana gelen Snapchat uygulama sayfasında sol üstte yer alan hesap simgenize dokunun.
 • Daha sonra, sağ üstte yer alan, (dişli çark) simgesi şeklindeki Ayarlar menüsüne dokunun.

Snapchat Spam Engelleme

 • Ekrana gelen sayfada GİZLİLİK DENETİMLERİ (PRIVACY CONTROLS) bölümünde, Bana Ulaşın (Contact Me) seçeneğine dokunun.

Snapchat Spam Engelleme

 • Ekrana gelen sayfada Herkes (Everyone) seçeneği seçili ise, Arkadaşlarım (My Friends) seçeneğini seçerek bu ayarı değiştirin.
 • Bir önceki sayfaya geri dönmek için (ok) simgesini kullanın.

Snapchat Arkadaş Listenizde Spam Gönderen Kullanıcıları Engelleme

Snapchat hesap ayarlarınızı, bilinmeyen kullanıcılardan gelen spam mesajları engelleyecek şekilde ayarlamış olsanız da, arkadaş listenizde olan birinden spam gönderi ve mesaj almanız hala mümkündür. Snapchat arkadaş listenizde olan kullanıcılar size spam mesaj gönderirse, sadece birkaç dokunuşla onları engelleyebilirsiniz.

 • İlk olarak Snapchat uygulamasını açın.
 • Ardından, ekranın sol üst kısmında yer alan hesap simgenize dokunun.
 • Arkadaşlar (Friends) bölümünde, Arkadaşlarım (My Friends) menüsüne dokunun.

Snapchat Spam Engelleme

 • Arkadaş listenizde, engellemek istediğiniz kişiyi bulun. Ardından, kişiye ait ayrıntılı bilgilerin yer aldığı bir pencere açılana kadar kişi ismine dokunun ve basılı tutun.
 • Daha sonra, Arkadaşlığı Görüntüle (View Friendship) başlığının da yer aldığı kullanıcı ismine dokunun.
 • Ve ardından, sayfanın üst kısmındaki (üç nokta) menüsüne dokunun.

Snapchat Spam Engelleme

 • Ekrana gelen açılır pencerede, Arkadaşlığı Yönet (Manage Friendship) menüsüne dokunun.
 • Ve ardından Engelle (Block) seçeneğine dokunun.

Snapchat Spam Engelleme

Snapchat Spam Engelleme

Bu yazımızda sizlere Snapchat spam engelleme konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi verdik. Snapchat spam engelleme konusu ile ilgili sorularınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konularıyla ilgili teknik destek içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Yazımızın konusu bağlamında Snapchat Plus Aboneliği Oluşturma makalemize göz atabilirsiniz.