Snapchat Plus Aboneliği Oluşturma

Bu yazımızda sizlere Snapchat Plus aboneliği oluşturma konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Snapchat Plus, Snapchat‘in iPhone ve Android cihazlarda kullanılabilen, özel ve yeni özellikler sunan bir abonelik planıdır.

Snapchat Plus aboneliği ayda 3.99$ karşılığında size, yeni ve özel özelliklere erişim olanağı sağlar.

Snapchat Plus Aboneliği Oluşturma

Bu abonelik ile sunulan özellikler arasında daha uzun süre yayında ve paylaşımda kalan hikayeler, özel bildirim sesleri ve kamera renk kenarlıkları bulunur.

Twitter Blue ve Tumblr Blaze gibi ücretli sosyal medya abonelik sürümü uygulamasına Snapchat de, Snapchat Plus adlı premium bir sürüm sunarak katıldı.

Fiyatı, özellikleri ve bu aboneliğe nasıl kaydolabileceğiniz de dahil olmak üzere, Snapchat Plus hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Snapchat Plus Yeni ve Özel Kullanıcı Deneyimi Özellikleri Sunuyor

Snapchat Plus aboneliği, başta Amerika Birleşik Devletleri (ABD) olmak üzere, dünya genelinde tüm iPhone ve Android kullanıcılarına kademeli olarak sunulmaya başlandı. Bir haftalık ücretsiz denemenin ardından aylık 3.99$, 6-aylık 21.99$ ve 1-yıllık 39.99$ abonelik planları ile sunuluyor.

 

İşte Snapchat Plus aboneliğiyle birlikte gelen aboneliğe özel bazı özellikler!

 • Snapchat haritasında arkadaşlarınızın son zamanlarda nerede olduklarını görüntüleme
 • Belirli arkadaşlarınızı Sonsuza Kadar En İyi Arkadaş (Best Friend Forever – BFF) olarak işaretlemenizi sağlayan özel pin
 • Hikayelerinizi kimin yeniden görüntülediğini görme
 • Özel uygulama simgeleri ve temaları
 • Snapchat+ Rozeti
 • Bir Arkadaş Güneş Sistemi (Friend Solar System) oluşturma özelliği
 • Hikaye süresi sayacı
 • Paylaşım görüntüleme emojileri
 • Bitmoji arka planları
 • Hikaye süresi sayacı
 • Renk yakalama
 • Özel bildirim sesleri
 • Hikayelerin yayında – paylaşımda kalma süresini belirleme
 • Kamera renk kenarlıkları
 • Arkadaş Snapscore değişikliği

Snapchat Plus Aboneliği Oluşturma

Snapchat, tüm Snapchat kullanıcılarının beğeneceği daha fazla özelliği zamanla eklemeyi planlıyor. Görünüşe göre Snapchat Plus, premium kullanıcıların, yeni özellikler herkesin kullanımına sunulmadan önce bu özellikleri test edebilecekleri bir yer olacak.

Not: Snapchat Plus aboneliği ile sunulan özelliklerin çoğu, Plus rozetini profilinize eklemek veya bildirim seslerinizi özelleştirmek gibi oldukça basit ve görsel tabanlıdır. İleri düzey kullanıcılar, öncelikli hikaye yanıtları alma ve Hikayeleri kimlerin yeniden izlediğini görme gibi, uygulamayı kullanma şeklini değiştiren özellikleri kayda değer bulabilir.

Tek kullanıcılı özellikler olarak nitelendirilen, başka bir deyişle sadece tek kullanıcıyı içeren ve başka kullanıcıları etkilemeyen özelliklerin muhtemelen Snapchat Plus üyelerine özel kalacağı söyleniyor. Ancak diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunmayı içeren özellikler ilerleyen zamanlarda herkese açılacak.

Eğer Snapchat Plus aboneliği ilgilinizi çektiyse veya en azından denemek istiyorsanız, kaydolmak için aşağıdaki adımları uygulayın!

Snapchat Plus Aboneliği için Kaydolma

İlk olarak, telefonunuzdaki Snapchat uygulamasının güncel olduğundan emin olun. celleneceği ile ilgili kılavuzlarımıza göz atın.

 • Snapchat uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol ettikten ve güncelle değilse, güncelledikten sonra, Snapchat uygulamasını açın. Ardından, profil sayfanızı açmak için uygulama sayfasının sol üst köşesinde yer alan profil simgenize dokunun.
 • Snapchat Plus aboneliği sizin için uygunsa ve size sunuluyorsa, ekranın üst kısmında adınızın altında altın renkli bir banner reklam görürsünüz. Bu başlığa dokunun.

Snapchat Plus Aboneliği Oluşturma

 • Size sunulan 1-aylık, 6-aylık veya 1-yıllık abonelik planlarından bir abonelik planını seçin ve ardından, 7 Günlük Ücretsiz Denemeyi Başlat (Start 7-Day Free Trial) seçeneğine dokunun.
 • Kullandığınız cihaza bağlı olarak, Apple Kimliği (Apple ID) hesabınızı, Google (Gmail) Hesabı’nızı veya bir banka ya da kredi kartı kullanarak kaydolun. Ödeme bilgilerini eklendikten sonra Abone Ol (Subscribe) menüsüne dokunun.

Ödeme yöntemi tanımlama işlemini tamamlandıktan sonra, Snapchat Plus‘ın size sunduğu bazı özellikler hakkında bilgi veren ve her özelliği açıp kapatmanıza olanak sağlayan bir menü görünecektir.

Snapchat Plus Aboneliği Oluşturma

Bu aşamadan itibaren Snapchat Plus aboneliğini bir hafta boyunca ücretsiz kullanabileceksiniz. Bir haftanın sonunda, seçtiğiniz abonelik planına göre ücretlendirileceksiniz.

Not: Snapchat Plus aboneliğine, lansmanından sonraki ilk 6 hafta içinde 1 milyondan fazla kullanıcı kaydoldu.

Snapchat Plus aboneliğinizi iptal etmek için profil sayfanızı açın. Daha sonra, sağ üst köşede yer alan (dişli) simgesine ve ardından Snapchat+ seçeneğine dokunun. İptal işlemini yapacağınız sayfayı açmak için Aboneliğinizi Yönet (Manage your Subscription) seçeneğine dokunun. Aboneliğinizi iptal etmek için Snapchat hesabınıza giriş yaptığınız ve Snapchat+ aboneliğinizi başlattığınız cihazı kullanmanız gerekecek.

Snapchat Plus Aboneliği Oluşturma

Bu yazımızda sizlere Snapchat Plus aboneliği oluşturma konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Snapchat Plus aboneliği oluşturma konusu ile ilgili sorularınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konularıyla ilgili teknik destek içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Makalemizin içerik konusu bağlamında Snapchat Oyun Oynama makalemize göz atabilirsiniz.