Smart Tutor Güvenilir Mi?

Bu yazımızda sizlerin merak ettiği Smart Tutor uygulaması nedir ve ne işe yarar detayları ile anlatıyoruz. Bir çok kullanıcı bu uygulamayı kendisi yüklemediği halde telefonunda karşılaşıyor.

Daha sonra bu uygulamanın ne işe yaradığı konusunda araştırma yapmaya başlıyor. Bizlerde bu yazımızda uygulamanın ne işe yaradığı ve neden telefonunuzda bulunduğunu anlatıyoruz.

Ayrıca dilerseniz aşağıda yer alan uygulamayı anlattığımız videomuzu da izleyebilirsiniz.

Smart Tutor uygulaması sizler yüklemeseniz bile bazı Samsung telefonlarda ilk aldığınız andan itibaren mevcuttur.

Ayrıca telefonun bir varsayılan uygulamasıdır. Samsung marka cihazlara ait bir özellikle beraberinde geldiğinden dolayı cihazınızda bulunuyor. Bu uygulama genel olarak telefonunuzda Samsung klasörü içerisinde yer alan uygulamalar arasındadır.

Smart Tutor Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

Samsung marka cihazlarda yer alan bu uygulama sayesinde Samsung teknik servisinden hizmet alabilirsiniz. Telefonunuzda kasma, yavaşlama, kamera açılmaması, uygulamaların kendiliğinden kapanması ya da farklı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Ancak böyle bir durum için telefonunuzu teknik servise götürmek zorunda değilsiniz.

Samsung servisi tarafından telefonunuza Smart Tutor uygulaması sayesinde uzaktan teknik destek hizmeti alabiliyorsunuz. Böylece servis tarafında bir bilgisayar ile eşleştirme yapılarak cihazınıza müdahale edilebilir hale geliyor.

Smart Tutor uygulaması sayesinde telefonunuzda donanımsal olmayan sorunlar ile ilgili destek alabilirsiniz.

smart tutor özellikleri
Smart Tutor Uygulaması Nedir

Örneğin telefonda kamera uygulamasını seçtiğinizde kameranın açılmadığını düşünelim. Böyle bir durumda iki farklı ihtimal üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

Eğer cihazınızda donanımsal bir arıza varsa yani kamerınız fiziki olarak işlem görmüyorsa bu durumla karşılaşırsınız. Ancak fiziksel olarak çalışır durumda yalnız yazılımsal teknik bir hatadan dolayı açılmaması ihtimali de mevcuttur.

Böyle bir durumda ise uzaktan çözümleme yapılma ihtimali olduğundan uzaktan erişim ile kolayca çözümlenebilecektir.

Smart Tutor Uygulaması Güvenilir mi?

Bilgisayar, telefon ve tablet gibi akıllı cihazlara artık günümüz teknolojisinde uzak bağlantı yapmak mümkün. Hatta Anydesk, Team Viewer gibi uygulamalar ile sizler de uzak bağlantı yaparak cihazlarınızı yönetebilirsiniz.

Bu uygulamalarda id şifre gibi güvenlik aşamaları mevcut. Uygulamaların açık olması ve kodu karşıdaki kişi ile paylaşmanız gerekmektedir.

Ancak bu uygulamalar ile aynı mantık ile işlem yapsa da Smart Tutor uygulaması bunlardan farklıdır. Peki o zaman uzaktan erişim uygulamalarından farklı çalışıyorsa Smart Tutor uygulaması nedir ve diğerlerinden farkı ne detayları ile açıklayalım.

smart tutor uygulaması nedir güvenli midir
Smart Tutor Güvenilir Mi?

Smart Tutor uygulaması tamamen Samsung teknik desteği tarafından cihazınıza bağlantı yapılabilir. Ayrıca oldukça güvenlidir.

Zira giriş bağlantısı kabul ettiğinizde telefonunuza bir kod gönderir ve kodu onayladıktan sonra uzak erişim ile müdahale başlar. Böylece telefonunuzda yüklü olması bir tehdit değildir.

Böylece bu yazımızda sizlere Smart Tutor uygulaması nedir tüm detayları ile anlatmaya çalıştık. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca bir sorundan ötürü Smart Tutor yüklenmiyor ise hesabınızla ilgili bir problem varsa Samsung Account makalemize de göz atabilirsiniz.