Poco X3 Pro Hard Reset

Bu yazımızda sizlere Poco X3 Pro sıfırlama nasıl yapılır telefonunuz kilitlendiyse nasıl format atılır detayları ile anlatıyoruz.

Telefonlarımızı uzun süre kullandığımız bir noktadan sonra yavaşlama ya da bazı takılmalar yaşıyoruz. Ayrıca telefonda önemli verileri yedekledikten sonra telefonu sıfırlama ihtiyacı duyabiliyoruz.

Poco X3 Pro Sıfırlama Ayarlardan Nasıl Yapılır?

Öncelikle telefonunuzda Ayarlar bölümüne giriş yapınız.

Daha sonra ekranın sol üst kısmında yer alan arama yerine Hesaplar yazarak aratınız. Karşınıza hesaplar bölümü gelecektir. Daha sonra bu ekranda aktif bir hesap varsa oturumu kapatınız. Daha sonra ekran altında yer alan tüm verileri sil seçeneğine tıklayınız. Burada karşımıza çıkan pencerede Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini işaretleyiniz.

Poco X3 Pro sıfırlama işlemi başladıktan sonra telefonunuz bir kaç kez yeniden başlayabilir. İşlem uzun sürecektir. Telefonunuz yeniden açılana kadar bekleyiniz. Bu sıfırlamayı telefon sarjı %50 üzerindeyken başlatmanızı tavsiye ederiz.

Poco X3 Pro Sıfırlama Hard Reset ile Nasıl Yapılır?

Telefonunuzda ekran kilidini hiç bir şekilde açamıyorsanız verilerinizin kaybolmasını göze alarak hard reset yapmanız gerekiyor. Ayrıca işlem adımlarında farklı bir menüye giriş yaparsanız telefonda kalıcı arızalar oluşturabileceğinizi unutmayın.

İşlem adımlarını dilerseniz Youtube videomuzu izleyerek de yapabilirsiniz.

Öncelikle güç butonuna basılı tutarak telefonu kapatınız.

Daha sonra ses açma ve güç butonuna aynı anda basılı tutuyoruz.

Karşınızı Poco yazısı gelince güç butonunu bırakın. Ancak ses açma butonuna basmaya devam ediniz.

Kurtarma ekranı geldikten sonra ses açma butonunu bırakın. Daha sonra ses açma ve ses kısma tuşları ile seçenekler üzerinde hareket edebileceksiniz. Onaylama butonu ise güç butonudur.

poco x3 pro sifirlama hard reset
Poco X3 Pro Sıfırlama

Wipe Data seçeneği üzerine geldikten sonra güç butonu seçerek ilerleyiniz. Daha sonra Wipe All Data seçeneğini seçip sıfırlamayı yapıyoruz. İşlem çok kısa bir sürede bitiyor. Ekranda Back to main menu seçeneği gelince seçelim.

Ana ekrana döndüğünüzde Reboot seçeneği ve daha sonra Reboot System seçeneğini seçiyoruz. Böylece Poco X3 Pro sıfırlama işlemi tamamlanıyor. Telefonunuz sıfırlanmış bir şekilde açılacaktır.

Ancak bazı durumlarda cihazınız hard reset bile yapmıyor olabilir. Xiaomi servis desteği almanız gerekiyorsa servis kaydı oluşturarak Xioami ile iletişime geçebilirsiniz.

Hangi Durumlarda Sıfırlama Gereklidir?

Akıllı telefonunuzda donma ya da yavaşlama ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken cihazınızı yeniden başlatmak olacaktır. Ancak yaşadığınız teknik sorunlar devam ediyorsa kullanmadığınız ve bilmediğiniz uygulamalar var ise bunları telefonunuzdan kaldırmalısınız. Sorun giderilmiyor ise sıfırlama yapabilirsiniz.

Ayrıca telefonunuzun hafızasında yeterli yer yok ise bu telefonunuzun yavaşlamasına sebep olacaktır. Önemli verilerinizi yedekleyip sıfırlama yapabilirsiniz.

Apk dosyası olarak tarayıcılardan indirdiğiniz yapımcısı bilinmeyen bazı uygulamalar maalesef sağlıklı çalışmaz. Böyle bir uygulama indirdiyseniz cihazınızdan kaldırmak istediğinizde uygulamayı telefonunuzdan silemediğinizi fark edersiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda sıfırlama yapmanız gerekebilir.

Telefonunuzu satmak ya da bir yakınıza kalıcı kullanım amacı ile verdiğinizde cihazınızdaki tüm verileri sildiğinizden emin olmak istersiniz. Böyle bir durumda ise sıfırlama gereklidir.

Ekran kilidini unuttuysanız ve bu kilit için kurtarma seçenekleri işe yaramıyor ise hard reset olarak tabir edilen sıfırlama yapılması gereklidir.

Böylece sizlere Poco X3 Pro sıfırlama adımlarını anlattık. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca Poco X3 NFC inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sıradaki konular: