Ana Sayfa Destek Samsung Katlanabilir Cihazlara Artık Daha Fazla Önem Veriyor.

Samsung Katlanabilir Cihazlara Artık Daha Fazla Önem Veriyor.

0
11858 teknik destek

Samsung, önümüzdeki yıl daha fazla katlanabilir telefona hazır olduğunuzu düşünüyor. Peki katlanabilir telefonlar nihayet sizin için hazır mı?

Öğrenmek üzereyiz. 2020’yi kapatan Samsung Electronics başkanı TM Roh, elektronik devinin 2021’deki mobil planlarına genel bir bakış yayınladı ve öne çıkanlardan biri, Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip 5G’nin çok yakında bir şirket bekleyebileceği gibi görünüyor.

Samsung’un katlanabilir cephede karşılaştığı sert başlangıç ​​göz önüne alındığında, bu oldukça büyük bir değişiklik. İlk olarak 2019’da tanıtılan ilk Galaxy Fold , bazı tasarım kusurlarıyla karşılaştı ve Samsung’u lansmanı geciktirmeye zorladı. İlk çıktığında, orijinal Fold söz verdi.

Techsponential’ın kurucusu ve baş analisti Avi Greengart, Samsung’un 2021 telefon planlarıyla ilgili bir gönderisinde, “Samsung, katlanabilir ürünler üzerindeki erken bahsinin, minimum rekabete sahipken uygun fiyat segmentlerine genişlemesi durumunda tam anlamıyla karşılığını alabileceğinin farkında,” dedi .

IDC’nin cihazlar ve ekranlardan sorumlu araştırma direktörü Ramon Llamas, Samsung’un ütü sıcakken vurmak istemesinin başka bir nedeni olduğunu söyledi. “Samsung, ABD’deki Motorola veya Asya’daki Royole gibi rakiplerinden daha fazla başarı elde etmiş görünüyor” dedi. “Diğer satıcılar kendi katlanabilir akıllı telefonlarıyla ilgi görmedikçe, bu Samsung’un kendi başına kilitleyebileceği bir ürün kategorisi olabilir.”

Peki Samsung bunu nasıl yapacak? Cevap, bu yılki katlanabilir telefon serisiyle ilk başarılarından bazılarına dayanıyor gibi görünüyor. İşte Samsung’un yeni yıl yaklaşırken gelecekteki katlanabilir cihazların beklentilerinde yükselişe geçmesinin birkaç nedeni.

Katlanabilir telefon ekranları daha dayanıklı hale geldi

İlk katlanabilir telefonlar plastik ekranlara sahipti – cam bükme konusunda gerçekten o kadar iyi olmadığından, cihazları zayıf ve ucuz hissettirdiği için gerekli bir uzlaşma.

11858 teknik destek

Samsung, Galaxy Z Flip ile başlayarak, katlanabilir serisine ultra ince bir cam katmanı yerleştirdi. (Galaxy Z Fold 2 de aynı katmanı içeriyor.) Fark gece ve gündüzdü. Artık cihazlar, pahalı bir telefondan bekleyeceğiniz türden bir cilaya sahipken, ekranın katlanmasından ve açılmasından kaynaklanan normal aşınma ve yıpranmaya karşı koymayı başarıyor.

Samsung, katlanabilir form faktörünün nasıl optimize edileceğini buldu

Katlanıp kapanan bir telefon, bir parti numarasından biraz daha fazlasıdır. Daha çekici bir seçenek olması için, katlanabilir bir telefonun benzersiz genişleme ve daralma özelliğinden yararlanması gerekiyor – ve bu tam da Samsung’un bu yıl başardığı şey.

Bir şey varsa, Samsung’un, yazılımlarının katlanabilir ekranlar için optimize edilmesini sağlamak için uygulama üreticileriyle birlikte çalışmak da dahil olmak üzere katlanabilir telefonları popüler hale getirmek için bundan daha fazlasını yapması gerekiyor.

2021’de piyasaya sürülecek daha fazla katlanabilir telefon olsa bile, iPhone 13 veya Galaxy S21’in en son Galaxy Z Fold veya Samsung’un boru hattında sahip olduğu başka bir tasarım tarafından bir kenara bırakılmasını beklemeyin. Katlanabilirlerin kısa sürede kaydettiği tüm ilerlemelere rağmen, fiyat biraz düşse bile hala niş bir üründür.

“Daha büyük görüntüleme alanı kesinlikle bir çekiciliktir ve aynı ekranda birden fazla uygulamanın açılması da öyle,” dedi. “Ancak konuya indiğinizde, çoğu kullanıcı muhtemelen paradan tasarruf etmeyi ve yine de slab tarzı bir akıllı telefonda kaliteli bir deneyimin keyfini çıkarmayı tercih edecektir. Katlanabilirlerin teknoloji meraklılarına ve erken benimseyenlere gitmesini bekleyin.”

Özellikle Fold, 7.6 inçlik ana ekranında aynı anda üç uygulamayı çalıştırabilme özelliği ile çoklu görevlerin hayali olmaya devam ediyor. Hatta bu uygulamaları aynı anda başlatmaları için birbirine bağlayabilirsiniz. Uygulama sürekliliği, Fold’un artık daha büyük olan kapak ekranındaki bir uygulamaya erişmenize ve daha büyük ekranı kullanmak için telefonu açtığınızda kaldığınız yerden devam etmenize olanak tanır.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerik2021’in En İyi Ev Jimnastiği Ekipmanları
Sonraki İçerikEn İyi Tarayıcı Reklam Engelleyicileri ve Kurulumları.(Resimli Anlatım)

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.