Ana Sayfa Bilgisayar En İyi Tarayıcı Reklam Engelleyicileri ve Kurulumları.(Resimli Anlatım)

En İyi Tarayıcı Reklam Engelleyicileri ve Kurulumları.(Resimli Anlatım)

0
11858 teknik destek

En iyi reklam engelleyicilerle, rahatsız edici reklamlara veda edebilirsiniz.

Çoğumuz çevrimiçi gizliliğe takıntılı hale gelmeden çok önce, en iyi reklam engelleyicileri ve gizlilik uzantıları web’de daha iyi bir deneyim sağlamaya yardımcı oluyordu. İyi bir reklam engelleyici, göz atmanızı sollayan pop-up’ları durdurabilir, aynı zamanda çerezleri ve diğer reklam izleyicileri kullanarak çevrimiçi gizliliğinizi tehlikeye atabilir.

Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda yüklü en iyi reklam engelleyiciler ve izleme önleyici uygulamalarla, rahatsız edici reklamları engelleyebilir, değerli bant genişliğinden tasarruf edebilir ve izinsiz pazarlama planlarından vazgeçebilirsiniz. Bu programlar, aksi takdirde cihazlarınıza bulaşabilecek kötü amaçlı reklamları bile engelleyebilir.

Reklam engelleyicilerin dezavantajı, okuduğunuz gibi yayınların gelirlerini ellerinden almaları ve medyanın başka türlü ücretsiz içerik sağlama yeteneğini riske atmalarıdır. Ancak, değiş tokuşları kabul etmeye istekliyseniz, hem bilgisayarınızda hem de mobil cihazınızda gezinme deneyiminizin kontrolünü ele geçirmenize izin veren çok sayıda en iyi reklam engelleyici – hem uzantılar hem de uygulamalar – bulacaksınız.

En iyi reklam engelleyicileri nelerdir?

En iyi reklam engelleyiciyi bulmak, hem PC’ler hem de cep telefonları ve tabletler için kullanılabilen reklam engelleme araçlarıyla internette gezinmek için hangi cihazı kullandığınıza bağlıdır. En iyi reklam engelleyicileri, birden çok cihazla çalışır ve nerede geziniyor olursanız olun size kusursuz bir deneyim sunar. Ve en iyi seçimlerimizin daha kolay incelenmesini sağlamak için, bu reklam engelleyicileri kategoriye göre ayırdık.

Birçok reklam engelleyici uzantı olarak mevcut olsa da, bazıları bağımsız ürünler biçiminde gelir. AdGuard ve AdLock buradaki en iyi seçeneklerinizdir. Mobil kullanıcılar, Android için AdAway veya iOS için 1Blocker X’e geçmek isteyecektir. Gizliliğe daha fazla önem veren standart Firefox tarayıcısının bir çekimi olan Firefox Focus, her iki mobil platformda da çalışır.

En iyi reklam engelleyicileri listemiz ayrıca gizlilik odaklı diğer uzantıları ve uygulamaları da içerir. Bunlar, hem masaüstü bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda kullanılabilen Opera web tarayıcısını kullanabilmeyi amaçlar.

AdBlock Plus (Chrome, Edge, Firefox, Opera, Safari, Android, iOS)

AdBlock Plus (ABP), Firefox, Chrome, Safari, Edge ve Opera için kullanılabilen uzantılarla en popüler reklam engelleyicileri arasındadır. ABP, kullanıcıların çoğu reklamı hızlı bir şekilde engellemesine olanak tanıyan önceden ayarlanmış filtre listelerinin yanı sıra kötü amaçlı yazılımları ve sosyal medya düğmelerini filtreleme seçeneği sunan hızlı bir kurulum sunar.

Bilgili kullanıcılar, reklam gelirlerini siyahta tutmak için ek engelleme listeleri seçebilir, özel filtreler belirleyebilir veya favori sitelerini beyaz listeye ekleyebilir. AdBlock Plus, filtreler aracılığıyla “müdahaleci olmayan reklamcılığa” izin verir; bu bazı kullanıcıları rahatsız edebilir, ancak bu özellik ayarlardan devre dışı bırakılabilir.

Android’de, AdBlock Tarayıcı , gelen reklamları engelleyen Firefox tabanlı bir tarayıcı sağlarken, iOS’ta AdBlock Plus uygulaması , Safari’deki reklamları minimum kurulumla sorunsuz bir şekilde engellemek için içerik engelleyici sistemle entegre olur.

Hepsi bir arada bir engelleme çözümü olmak yerine, Poper Engelleyici (diğer adıyla Chrome için Pop Up Engelleyici), diğer reklam engelleyicileri tamamlamak için tasarlanmıştır.

Bu durumda Poper Engelleyici, pop-up’ları, arkada açılır pencereleri, yer paylaşımlarını, zamanlanmış ve kaydırmalı pop-up’ları ve diğer reklam engelleme uzantılarını geçebilecek diğer çeşitleri engellemeye odaklanır. Küçük bildirimler, açılır pencerelerin ne zaman engellendiğini size söyler. Engelleme istatistiklerinizi de görüntüleyebilirsiniz, ancak aksi takdirde, diğer reklam engelleyici uzantılarının yanı sıra genellikle Poper Engelleyicinin arka planda çalışmasını en az etkiyle tutabilirsiniz.

Poper Engelleyiciyi İndirin: Chrome

11858 teknik destek

Hızlı ve hafif bir reklam engelleme eklentisi için, Chrome kullanıcıları Stands Fair AdBlocker’a başvurabilir. Uzantı, vaat ettiği şeyi tam olarak yerine getirir, reklamları ve pop-up’ların tarayıcı görünümünüzü karıştırmasını engeller ve aynı zamanda herhangi bir izlemenin devam etmesini engeller.

Stand’ın Adil AdBlocker’ı, otomatik oynatılan video reklamlar, YouTube reklamları, genişleyen reklamlar ve daha fazlasından her şeyi belirleyerek engelleyebileceğiniz reklam türleri üzerinde kontrol sağlar. İsterseniz Facebook reklamlarını bile engelleyebilir.

AdBlocker’ın “Adil” bölümü, size belirli reklam türlerine izin verme ve hatta çok ihtiyaç duyulan gelirin eksikliğini değiştirmek istemediğiniz reklam destekli web sitelerini beyaz listeye alma olanağı sağlayarak devreye girer. Bu, belirtilen amacına kavrulmuş bir dünya yaklaşımı uygulamayan bir reklam engelleyicidir.

Standlar Fair AdBlocker’ı İndirin: Chrome

Ublock Origin, düşük kaynak yükü ile basit, verimli engellemeye odaklanan tarayıcı tabanlı bir reklam engelleyicidir. Uzantı, bilinen reklamcılık ve kötü amaçlı yazılım kaynakları için bir dizi filtre listesiyle birlikte gelir; ekstra filtre listeleri ve ana bilgisayar dosyalarından kendi özel filtrelerinizi okuma ve oluşturma seçeneği bulunur.

Ublock Origin’i indirin: Chrome , Firefox

Ghostery (Chrome, Firefox, Opera, Edge)

En iyi reklam engelleyicileri listemizdeki diğer uzantılar gibi Ghostery de reklamları web sayfalarından kaldırabilir, böylece içeriğe odaklanıp daha verimli bir şekilde göz atabilirsiniz. Ancak Ghostery’nin gerçek değeri, gizlilik koruma özelliklerinde yatmaktadır. Ghostery’yi izleyicileri görüntülemek için kullanabilirsiniz, bu da sizin hakkınızda kimin veri toplamaya çalıştığını görmenizi sağlar. Ghostery ile bu izlemenin gerçekleşmesini de durdurabilirsiniz. Gizliliğinizi gerçekten korumak istiyorsanız, verilerinizi anonim hale getirmek için Ghostery’nin Gelişmiş Anti-İzleme özelliğini kullanabilirsiniz.

, ‘yi indirin: Chrome , Firefox , Opera , Edge

1Blocker, Apple bu işlevselliği iPhone’larda ve iPad’lerde açtığında iOS’taki ilk gerçekten iyi reklam engelleyicilerden biriydi ve 1Blocker X, Safari için optimize edilmiş bir revizyondur.

Uygulama, reklamları, pop-up’ları, izleyicileri ve diğer çevrimiçi engelleri engelleyerek gezinmeyi daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek için tasarlanmıştır. 1Blocker, indirilen bir sayfanın içeriğini engellemek yerine, Safari’nin içerik engelleyici API’si ile çalışarak tarayıcıya neyi önceden engellemesi gerektiğini söyleyerek zamandan ve kaynaktan tasarruf sağlar.

1Blocker X, 115.000’den fazla engelleyici kural, özel bölgesel reklam engelleme ayarları ve kullanımı kolay özel kural ayarları içerir. Uygulama, uygulama içi satın alımlar olarak sunulan premium özelliklere sahip ücretsiz bir indirmedir.

1Blocker X’i indirin: iOS

Firefox Focus, Mozilla’nın tarayıcı ailesinin bir başka eklentisidir. Bu, Firefox’un reklam engelleme ve izlemeyi önleme ile hafif ve işlevsel bir pakete dönüşen gizlilik odaklı bir sürümüdür. Firefox Focus, otomatik geçmiş ve çerez temizleme gibi gizlilik dostu özelliklerde çalışırken reklamları engeller ve taramayı hızlandırır.

Kullanıcılar, kolay geçişlerle reklamları, analizleri, içeriği ve sosyal izleyicileri seçerek engelleyebilir, “gizli” modu etkinleştirebilir ve varsayılan bir arama motoru ayarlayabilir.

En iyi Android tarayıcılarına bakışımız, Firefox’un çeşitli tatları hakkında daha fazlasını içeriyor.

Firefox Focus’u indirin: Android , iOS

Opera tarayıcısı, ek bir eklentiye ihtiyaç duymadan tarayıcıya reklam engelleme özellikleri eklerken, aynı zamanda sınırsız, yerleşik VPN hizmeti, gizli mod, dolandırıcılık ve şüpheli bağlantılar için kötü amaçlı yazılım uyarıları gibi gizlilik dostu araçlar sunar. ve sayfalar ve daha fazlası. Ek olarak, Opera’nın yeteneklerini çok çeşitli uzantılarla daha da özelleştirebilirsiniz.

Android sürümü, masaüstü sürümünün sahip olduğu ancak dokunmatik ekran arayüzleri için oluşturulmuş hemen hemen her şeyi içerdiğinden, mobil kullanıcıların endişelenmesine gerek yok. İOS’ta, Opera’nın mobil sürümü Apple’ın App Store’unda Opera Touch olarak listelenir.

Opera’yı indirin: Mac veya Windows , Android , iOS

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikSamsung Katlanabilir Cihazlara Artık Daha Fazla Önem Veriyor.
Sonraki İçerikPlayStation Network (PSN) Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.