Uzun yıllardır mobil sektörün başarılı isimlerinden olan Samsung, her senenin ilk çeyreğinde yeni amiral gemisi serisini Samsung Galaxy S22 tanıtdı.

Çoğu zaman Ocak ayının içerisinde yeni Galaxy S modellerini duyura üretici, çeşitli tasarımsal oynamalarla üst segmenti canlandırıyor. 

Gerek son zamanlardaki pandemi süreci, gerekse sektördeki çip sıkıntısı büyük firmaların yeni ürünler tanıtmasına engel olurken, tanıtılan ürünlerin de geç tedarik edilmesine sebep oluyor. Bu durumun son kurbanı da muhtemelen Samsung olacak. Ortaya atılan iddialara göre yeni Samsung Samsung Galaxy S22 serisinin tedariğinde sorun yaşanabilir.

 Servis edilen görüntü, Galaxy S22 Plus ile Galaxy S22 Ultra’nın tasarımını gözler önüne seriyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bir süredir Samsung Galaxy S22 ailesi üzerinde çalıştığı biliniyor. Eğer Samsung, bu akıllı telefonu herhangi bir sorun yaşamazsa birkaç ay içerisinde duyuracak. Böylelikle Samsung’un 2022 yılındaki ilk amiral gemisi telefonu ile resmen tanışmış olacağız. 

 Samsung’un Galaxy S22 için hazırladığı bir tanıtım posteri sızdırıldı. Bu poster, Galaxy S22 Plus ile Galaxy S22 Ultra’nın tasarımını gözler önüne seriyor. Ayrıca Galaxy S22 Ultra’daki S-Pen desteğini de rahatlıkla görebiliyoruz.

Sızdırılan poster, Galaxy S22 Plus’ın tasarımının Galaxy 21 ailesine fazlasıyla benzeyeceğini gözler önüne seriyor. Ancak Galaxy S22 Ultra da farklı bir durum söz konusu. . Şirket bu tasarım dilini farklı serilerde kullanmış olsa da bir amiral gemisi telefonda bu tasarımı görmek, oldukça ilginç olacak.

amsung Galaxy S22 Ultra, aslında daha çok Galaxy Note serisine benziyor. Özellikle de köşeli yapı, Galaxy Note 20 Ultra ile tamamen aynı. S-Pen desteğini de açıkça gördüğümüze göre; Samsung’un bundan sonraki yol haritası hakkında yorum yapabiliriz. Şirket bundan sonra, Galaxy Note serisinin yerine Galaxy S serisinin Ultra modelini oturtacak. Böylelikle kullanıcılar, Galaxy S22 Ultra’dan. İtibaren aslında Galaxy Note özelliklerine de sahip olan amiral gemisi telefonlar kullanma imkanı yakalamış olacaklar…