Samsung telefonumu nasıl bulurum? Çoğu Samsung sahibinin haftada birkaç kez veya benim kadar unutkanlarsa günde birkaç kez kendilerine sorduğu bir sorudur. İster koltuğun arkasına düşmüş, ister bir restoranda bırakılmış, hatta çantanızdan veya cebinizden alınmış olsun, Samsung telefonunuzu nasıl bulacağınızı bilmek, sevdiğiniz cihazınız hiçbir yerde olmadığında hissettiğiniz o korku hissini anında rahatlatabilir. görülecek.

samsung resim 1

En iyi Samsung telefonlarından birini veya hatta şirketin en yeni ve en harikası Galaxy Tab S8 Ultra gibi bir tableti sallıyorsanız , hızlı ve kolay bir kurulum işleminin ardından Samsung cihazınızı bulmak gerçekten çok basit.

Google’ın, Android’de, kaybolan Android telefonunuzu hemen bulabilirsiniz. Google ile nasıl bulacağınızla ilgili ayrı kılavuzumuzda ele aldığımız, kendi yerleşik Cihazımı Bul hizmeti vardır . Ancak Samsung’un, yalnızca Galaxy telefonları veya tabletleri için Find My Mobile adlı kendi sürümü de vardır.

Dilerseniz her iki hizmet de Samsung cihazınızda yan yana çalıştırılabilse de, Google’ın çözümünün sunmadığı birkaç şeyi sunan bu kılavuzda Samsung’un Cep Telefonumu Bul özelliğini ele alacağız.

Find My Mobile ile Samsung telefonunuzu veya tabletinizi bulmanın birkaç yolu vardır, buna bir web tarayıcısı kullanmak ve hatta şık Samsung Galaxy SmartTag kullanmak da dahildir . Ayrıntılar için okumaya devam edin.

Cep Telefonumu bul nasıl kurulur?

Telefonunuzu veya tabletinizi kurarken bunu yapmadıysanız, Samsung cihazınızı bulabilmeniz için Find My Mobile’ı etkinleştirmeniz gerekir. Bu, aşağıdaki kılavuzda açıklandığı gibi sadece birkaç dakika sürer.

1. Ayarlar menüsünü açın , aşağı kaydırın ve ardından Biyometri ve güvenlik öğesine dokunun. One UI’nin daha eski bir sürümünde çalışıyorsanız. Kilit ekranı ve güvenlik yalnızca güvenlik olarak görünecektir.

samsung resim 2

2. My Mobile’ı Bul’a gidin ve ardından servisi açmak için yanındaki açma/ kapama düğmesine dokunun . Telefonunuzda veya tabletinizde kurulu bir Samsung hesabınız yoksa, eklemek için hesap ekle’ye dokunalım.

samsung resim 3

3. Şimdi, üç seçenek arasından seçim yapmanızı sağlayan cep telefonumu bul ayarlar menüsünü görmelisiniz. Bu ekstra seçenekleri etkinleştirmek gerekli olmasa da, bunu yapmak telefonunuzu bulmanızı kolaylaştıracaktır.

samsung resim 4

Bir tarayıcı kullanarak Samsung telefonunuzu nasıl bulabilirsiniz?

Artık Find My Mobile’ı kurduğunuza göre, telefonunuzu veya tabletinizi kaybederse. Masaüstü veya mobil cihazdaki bir web tarayıcısını kullanarak kolayca bulabilirsiniz.

1. Herhangi bir tarayıcıda Find My Mobile ana sayfasına gidin. Ve hesabı kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın.

samsung resim 5

2. Bir masaüstü tarayıcı kullanıyorsanız, sol tarafta cihazınızı (veya cihazlarınızı) göreceksiniz. Bir mobil tarayıcı kullanıyorsak, cihazlarımızı görmek için sol üst köşedeki birikmiş üç satıra dokunalım. Cihazınız seçildikten sonra, başka bir Galaxy cihazıyla yakın temas halinde , konumu bir haritada görünmelidir. Ayrıca  telefonunuzu çaldırmak gerekiyor hatta telefonunuzdaki tüm verileri uzaktan listeleme yapabilirsiniz.

samsung resim 6

Galaxy SmartTag kullanarak Samsung telefonunuzu bulun

Bir Galaxy SmartTag veya SmartTag plus’ınız varsa, etiketinizin menzilinde. Samsung telefonunuzu veya tabletinizi kolayca bulmaya kullanalım. Yakında olduğunu biliyorsanız, ancak aradığınız evi yıkmak istemiyorsanız gerçekten kullanışlıdır. o. Bunu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

samsung resim 7

2. Özelliği etkinleştirmek için ” Etiketin cihazınızı bulmasına izin verin ” ile geçiş düğmesine dokunun. Varsayılan olarak, şu anda kullanmakta olduğunuz cihazı bulacak şekilde ayarlanacaktır, ancak düğmeyi açtıktan sonra ” Etiketin cihazınızı bulmasına izin ver ” seçeneğine dokunarak hedef cihazı değiştirebilirsiniz.

samsung resim 8

3. Galaxy SmartTag’inizi kullanarak Samsung telefonunuzu veya tabletinizi bulmak için etiketin düğmesine hızlı bir şekilde art arda iki kez basın . Telefonunuz veya tabletiniz bir dakika boyunca tam seste çalacak ve umarız onu araba koltuğunuzun altından veya başka bir yerden almanız için size zaman tanıyacaktır.