Ana Sayfa Bilgisayar Safesear.ch Windows 10’dan Nasıl Kaldırılır

Safesear.ch Windows 10’dan Nasıl Kaldırılır

0
Safesear.ch Nasıl Kaldırılır

Bazı Windows 10 kullanıcıları, tarayıcı korsanı (browser hijacker) safesear.ch’nin varsayılan arama motorunun yerine geçtiğinden şikayet etti.

Safesear.ch sorunu için Tarayıcınızı eski haline getirmek için, tüm güvenli olmayan ve / veya şüpheli programları sisteminizden kaldırmalısınız.

Özel bir Anti-PUP aracı çalıştırmalı ve PC’nizi derinlemesine taramalısınız.

Parolalarınızı yedeklediğinizden ve tarayıcınızı temiz bir şekilde yeniden yüklediğinizden emin olmalısınız.

Çok sayıda kötü amaçlı yazılım içinde, tarayıcı korsanları için özel bir yer ayrılmıştır . Belki de en tehlikeli olanlar değillerdir, ancak muhtemelen karşılaşacağınız en sinir bozucu kötü amaçlı yazılım parçasıdırlar. Bu sıkıntılardan biri de safesear.ch olarak bilinirBu, birkaç yıldan fazla bir süredir kullanıcıları aktif olarak rahatsız eden, etkilenen tarayıcıyı (veya tarayıcıları) tamamen işe yaramaz hale getiren üretken bir tarayıcı korsanlığıdır.

Bu amaçla, onu kaldırmanın yollarını listeledik ve safesear.ch’nin gerçekte ne olduğunu açıkladık.

Safesear.ch nedir ve nasıl kaldırılır

Safesear.ch Nedir

Tarayıcı korsanları söz konusu olduğunda, safesear.ch olarak bilinen haşere tam en üstte. Bu, Internet Explorer’ın uygulanabilir bir tarama çözümü olduğu eski günlerde ortaya çıkan bilinen bir tarayıcı korsanlığıdır. Bazılarına kıyasla oldukça dayanıklıdır ve pek çok yaygın sorun giderme yolları geçerli değildir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Muhtemelen bunu, yükleyicide gizlendiği bir üçüncü taraf uygulaması aracılığıyla almışsınızdır. Bu nedenle, PUP yazılımının varlığını açıklama eğiliminde olduklarından, yazılımınızı güvenilir kaynaklardan almanız önemlidir. Öte yandan, bilgisayarınıza çeşitli şekillerde girebilir, bu nedenle doğru antivirüs korumasına sahip olmak çok önemlidir.

Nasıl işliyor? Tarayıcınızın kontrolünü ele alır ve varsayılan arama motorunu, ana sayfayı, yeni sekmeleri ve uzantıları devralır. Temelde söz konusu tarayıcının işlevselliğini tamamen bozar. Etkilenen kullanıcı temelde bir tuzaktadır ve her yeni adım, tarayıcının her bölümünün safesear.ch‘nin kontrolü altında olduğunu gösterir.

Neyse ki, onu tamamen kaldırmanın birkaç yolu var. Tarayıcıyı kurtarmak için sisteminizi bombalamanız gerekmeyecek.

Safesear.ch nasıl kaldırılır

Yukarıda belirttiğimiz gibi, bu oldukça esnek bir tarayıcı korsanlığıdır. Pek çok kullanıcı, tarayıcıyı yeniden yüklemeye bir şans veriyor, ancak başarılı olamıyor. Gerektiği kadar titiz değillerdi. Size gerekli tüm adımları sağladığımızdan emin olduk (bu bir dereceye kadar aşırı olsa da ama üzgün olmaktan daha güvenli olsa bile).

Yapmanız gereken ilk şey, tüm güvenilmeyen ve / veya şüpheli programları sisteminizden tamamen kaldırmaktır. Bundan sonra, özel Anti-PUP aracını ve antivirüs taramasını çalıştırmak iyi bir fikir gibi görünüyor. Ve son olarak, parolalarınızı yedeklediğinizden ve tarayıcıyı temiz bir şekilde yeniden yüklediğinizden (artık dosyalar dahil olmak üzere) emin olun. Yeniden yüklemeden sonra hesabı yeniden oluşturduktan sonra saldırgan geri dönebileceğinden tüm tarayıcı hesaplarını silin.

Programı bilgisayarınızdan açıkça şu şekilde kaldırabilirsiniz:

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 1. Arama çubuğuna Denetim yazın ve Denetim Masası’nı açın.Safesear.ch Nasıl Kaldırılır 01
 2. Programlar altında ”  Program kaldır ” seçeneğine tıklayın .Safesear.ch Nasıl Kaldırılır 02
 3. Listeden şüpheli uygulamaları kaldırın.
 4. Kalan dosyaları kaldırmak için IObit Uninstaller veya başka bir üçüncü taraf kaldırıcı kullanın.  
 5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bizim seçimimiz Malwarebytes’ten AdwCleaner (ücretsiz), ancak başka herhangi bir özel aracı da kullanabilirsiniz. Üçüncü taraf anti-PUP aracının nasıl kullanılacağı budur.

 1. Malwarebytes AdwCleaner buradan indirin.
 2. Aracı çalıştırın ve Şimdi Tara seçeneğine tıklayın.
 3. Aracın sisteminizi taramasını bekleyin ve Temizle ve Onar seçeneğine tıklayın.
 4. Temizleme prosedürü bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İhtiyati ve proaktif önlem olarak iyi internet koruması oldukça önemlidir, bu yüzden TrendMicro Antivirüs programını son derece tavsiye ediyoruz. Öte yandan, hasar zaten yapıldıktan sonra kötü amaçlı yazılım taramaları için eski bir Windows Defender’ı kullanabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınız:

 1. Başlat menüsünden Windows Defender’ı açın.
 2. Virüs ve tehdit korumasını seçin.Safesear.ch Nasıl Kaldırılır 05
 3. Tarama Seçenekleri seçeneğine tıklayın.
 4. Windows Defender Çevrimdışı Tarama’yı seçin ve Şimdi tara’yı tıklayın .Safesear.ch Nasıl Kaldırılır 04

Son olarak, geriye kalan tek şey tarayıcınızı yeniden kurmaktır.

Bundan sonra, safesear.ch browser hijacker sizi rahatsız etmeyecektir. Durum böyle değilse, yorum bölümünde bize bildirdiğinizden emin olun. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA