Bugün sizler için, Roborock S5 Max Robot Süpürge Kurulumu yapacağız. Tüm detaylar makalemizde yer alıyor.

Robot Süpürgelerin Hayatamızda ki Yeri,

Robot süpürgeler kısa zamanda hayatımıza girdi. Bir çok teknoloji mağazasında bulmak mümkün. Ayrıca her keseye uygun fiyatlar ile yer alıyor. Bu ürünlerin bildiğiniz gibi tarihi çok eski zamanlara dayanmıyor. Bir çok çin menşeili firma tarafından üretiliyor ve satışı yapılıyor. Ülkemizde de oldukça popüler ve sıklıkla tercih ediliyor.

maxresdefault.jpg (1280×720)
İlişkili: Süpürge Hataları

Akıllı süpürgeler yapılan anketlere göre, son yılların en işlevsel cihazlarıdır. Genellikle çalışan bireyler tarafından tercih ediliyor. Süpürgelerin en önemli özelliği online taban ile uygulama üzerinden kontrol edilmesi. Evet yanlış duymadınız. Bir robot süpürgeniz var ise onu uygulaması ile her noktadan kontrol edebilirsiniz. Ayrıca kişiselleştirilebilir özellikleri sayesinde ses tonu, dil ve isim verebilmek mümkün. Özellikle yoğun çalışma mesaisi olan kişilerin bir numaralı tercihidir.

Hangi Markayı Almalıyız

Aslına bakarsanız, piyasada yerli ve yabancı üreticilerin bir çok ürünü var. Bu konuda marka önerisi yapmamız çok mümkün değil. Bir çok üretici, ya Çinde ürettiriyor, ya da Çin menşeili ürünler yer alıyor. Bu sebeple alacağınız her markanın uzak doğulu üreticilerle bir bağlantısı var. Fakat yine de önereceğimiz markalar ve modeller olacaktır. İlk önerimiz Xiaomi Mi Vacuum Serisi. Mi Vacuum serisi kullanıcı dostu fiyat seçenekleri ile yer alıyor. Ayrıca Mi Home uygulaması üzerinden oldukça fazla fonksiyona sahip. Bunların dışında Mi Home üzerinden, haritalandırma ve uzaktan kontrol işlemi mümkün.

Robot süpürgelerin uygulamaları üzerinden kullanım paylaşma özelliği de mevcuttur. Bu özellik evinizde ki 2. ya da 3. bir kişinin süpürgeyi kullanabilmesi özelliğine izin veriyor.

2. ürün önerimiz ise,Roborock S5 Max. Roborock serisi, Xiaomi’ye ait olan özel bir seridir. Ülkemizde orta üst segment fiyatlara sahip bir ürün gurubudur. Oldukça fazla fonksiyona sahiptir. Aslına bakarsanız, ürünlerin tümünün özellikleri benzeridir. Bir ürünü diğer üründen ayıran en temel özellik, dış kasa malzemesi ya da dayanıklılığıdır. Robot süpürgeler her ne kadar hayat kolaylaştıra ürünler olsa da, maalesef ki bazı modeller çok dayanıklı değil. Bu nedenle bu ürünleri alırken oldukça yoğun bir araştırma yapmanızı öneririm. Ürünü aldıktan sonra da kurulum işlemi gerekecektir. Bugün bu sebeple Roborock S5 Max modeli ürünün kurulumunu yapacağız.

Kurulum işlemi için, öncelikle süpürgeyi uzun bir süre sarj etmeniz gerekiyor.

Sarj işleminden hemen sonra, cihazı açma kapama düğmesinden çalışır hale getirmeniz getiriniz.

Açma kapama işleminin ardından, cihaz üzerinde bulunan 2 adet tuşa aynı anda 4-5 saniye basılı tutmalısınız. Bu işlem cihazın kablosuz ağ geçişini aktif edecek.

İşlem sonrasında, Roborock isimli mobil uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama üzerinden cihazın tüm teknik işlemlerini yürüteceğiz.

Uygulamayı indirdikten sonra, bir üyelik oluşturup ilk işlemi tamamlayalım.

image 19

Üyelik işleminden sonra, ekranda bulunan cihazı ara sekmesine tıklayalım.

image 27

Açılan ekranda markaya ait ürünlerin modelleri yer alacaktır.

image 21

İlk kurulum işleminde, Wi-Fi ve Konum servislerinizin açık olduğuna emin olmalısınız.

image 23

Bu ekranda robot süpürgenizin ismi gözükecektir , üzerine tıklayarak ilerleyelim.

image 24

Bu kısımda Wi-Fi parolanızı girmeniz gerekiyor.

image 25

Wi-Fi parolanızı girmenizin ardından, kurulum işlemi başlayacak. Kurulum işlemi internet hızınıza göre uzayabilir ya da kısa sürebilir.

image 26

Açılan bu ekranda, Temizle diyerek haritalandırma işlemini tamamlayabilirsiniz. Haritalandırma işlemi sonrasında süpürge kurulumu tamamlanacaktır.