Bu yazımızda sizlere Roborock S5 MAX robot süpürgenin kullanımında karşınıza çıkabilecek hataları ve çözümleri ileteceğiz.

Roborock S5 MAX Sıfırlama

Herhangi bir sorundan ya da adres değişikliği veya modem internet servis sağlayıcısı değişikliği işlemlerden sonra ortaya çıkabilecek problemlerden dolayı Roborock S5 MAX robot süpürgenizi sıfırlamak isterseniz yapmanız gerekenleri sıralayalım.

* Üzerinde ev simgesi bulunan recharge tuşuna 5-6 saniye kadar basılı tutun.

* Toz kapağını kaldırınca ucu çok sivri olmayan ince bir cisim ile kapağın altında wifi göstergesinin yanında bulunan reset tuşuna basınınız. Wi-Fi gösterge ışığı sabit yanarken, recharge ve spot cleaning gösterge ışıkları ise sönecektir. Bu işlemi gerçekleşirken recharge butonuna basmaya devam ediniz.

* Recharge tuşuna basılı tutarken diğer elinizle reset tuşuna bastığınızda ise Restoring the initial version şeklinde robot süpürgeniz konuşacaktır. Bu sesi duyduktan sonra elimizi tuştan çekebiliriz. Yaklaşık olarak 5 dakika sonra Roborock S5 Max sıfırlanmış olacaktır.

Roborock S5 Max Robot Supurge hatalari cozumu 2

Roborock S5 Max sıfırlama işlemi yaptıktan sonra tüm kayıtlı verileri silecektir. Robot Süpürgeniz artık Wifi ağınızı unutur ve kayıtlı tüm haritaları silecektir.

Roborock S5 Max Hata Kodları

Roborock Error 1 Hatası

Error 1 hatası için robotunuzu çalıştırın ve dome çıkıntısının üzerinde turuncu olarak bulunan lazer ünitesinin döndüğünden emin olmak için gözlemleyiniz. Lazer ünitesi dönmüyor ise çok yavaş ve nazikçe el yardımı ile döndürün ve ardından robotunuzu kapatıp yeniden başlatın. Buna rağmen hata devam ediyor ise servis ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Roborock S5 Max Robot Supurge hatalari cozumu 3

Roborock Error 4 Hatası

Robot süpürgenizin altında bulunan düşme sensörlerini kuru veya çok hafif nemli bir bez ile temizleyin. Ardından bastırmadan kurulayın. Ayrıca çok koyu siyah çizgileri olan halılarınız var ise bu hatayı alabilirsiniz. Eğer bu halıların üzerinde bu hatayı alıyorsanız maalesef halınızı değiştirmeniz gerekmektedir.

Roborock Error 5 Hatası

Robot süpürgenizin altında bulunan ana fırçayı yanında bulunan klips yerlerinden yavaşca ayırınız. Burada etrafına dolanan tüm saç, ip vb cisimlerden temizleyiniz. Ayrıca yan fırçayı da uygun uçlu bir yıldız tornavidayla açın. Araya sıkışmış olarak gördüğünüz saç ve tüyleri temizleyin.

Roborock Error 7 Hatası

Robot süpürge modellerinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri de tekerlek arızası. Robot süpürgenizi ters çevirin ve tekerleklerin üzerine hafifçe bastırarak hareket ettirmeye çalışın. Eğer varsa tekerin dönmesini engelleyecek bir cisim onu yavaşça çıkarınız.