Ana Sayfa Güvenlik Instagram Profil Kapattıran Esrarengiz Fotoğraf

Instagram Profil Kapattıran Esrarengiz Fotoğraf

0
11858 teknik destek

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek sosyal medya platformlarından biri olan Instagram Profil kullanıcı konforunu geliştirmeye yönelik bir çok yenilik her geçen gün tanıtılıyor.

 

Kullanıcıların huzurunu bozma peşinde olan bilgisayar korsanları ve hacker’larda her geçen gün yeni bir instagram güvenlik açığı bulmaya devam ediyor. Biz bu manada siz değerleri takipçilerimizin arasında instagram platformunu kullanan kullanıcılar için son dönemin en popüler profil hack yönteminin nasıl çalıştığını ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için derledik.

 

Instagram ekosisteminde son dönemde ortaya çıkan gizemli bir fotoğraf var. Bu fotoğrafın profil resmi yapılması, ilgili profil  5 saniye içerisinde kapatılıyor. Bu fotoğrafın ardındaki gizemi araştırdığımızda daha evvelden kulak aşinası olduğumuz bir çok bilgiye ulaşıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda çocukları ölüme sürükleyen Mavi Baline ve Momo. Benzeri bir oyun akımının simgesi olan fotoğrafın ismi Jonathan Galindo. Tehlikeli bir oyunun kurucusu olarak kendini tanıtan Jonathan Galindo. Çocuklara ve gençlere oyun oynamak isteyip istemediklerini soruyor ve süreç başlıyor.

okumaya devam edin : Android Cihazlar İçin En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

11858 teknik destek

 

Süreç içerisinde oyunculara bir çok görev tanımlaması gerçekleştiren Galindo. Bir süre sonra oyuncuları görevleri tamamlamaya mecbur ediyor. Kişisel bilgilerinin sızdırılması riskiyle karşı karşıya kalan küçük bireyler. Korktukları için bu durumu ebeveynleri ile paylaşamıyor. Oyuna devam etmek zorunda kalıyor. Süreç birkaç adım sonrasında öyle bir hale getiriliyor. Oyuncular hayati riskler ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu ve benzeri durumları. Yakından takip eden Facebook Risk Ekibi şirketin tüm iştiraklerinde Jonathan Galindo’ya karşı görsel filtre kullanıyor. Bu filtre öylesine etkili çalışıyor ki, profil fotoğrafınızı değiştirmenizin ardından 5 saniye içerisinde profiliniz kapanıyor. Instagram profilinizi yeniden geri alma şansınız elbette bulunuyor. Ancak bu durumda için destek merkezine talep formu iletmeniz ve gerekli adımları tamamlanız gerekiyor. Bu durumda tüm belgeler tek seferde doğrulansa bile profilinizin ortalama 15-30 gün arası bir süre kapalı kalması anlamına geliyor.

 

 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1619 Oylamalar · 1619 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikDNSSEC Nedir?
Sonraki İçerikPS4 ve PS5’te Bir Oyun Nasıl İade Edilir?
1991 istanbul Şişli Doğumlu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisad Fakültesi mezunu. 2009 yılından beri teknoloji ile yakından ilgileniyor. Yaklaşık beş yıldır yönetici teknik editörlük görevini ifa ediyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.