Aranızda eski oyunları seven var mı ? Evet bende eski oyunları seven biriyim . Özellikle atari de oynadığım oyunlar hala keyif veriyor. Pspspp ile bu oyunları oynayabiliyoruz evet yanlış duymadınız , ve kurulumu çok kolay.

Hemen detaylarına değinelim.

Öncelikle ultra üst düzey bir akıllı telefona ihtiyacınız yok , ayrıca bu yazılım iTunes üzerinden Apple cihazlara da kurulabiliyor ve sorunsuz çalışıyor , Apple cihazlar için uygulanacak işlemleri de diğer makalemde anlatacağım.

Google Play Store üzerinden ‘PPSSPP emulator‘ uygulamasını indirelim. Bu uygulama sadece psp ve ps2 oyunlarını çalıştırıyor , indireceğiniz .iso dosyaları buna uygun olmalı.

– Uygulamayı kurduktan sonra , uygulamaya girmeden oyunları indirmeniz gerekiyor. Bu makalemde Tekken 6 oyununu kullanacağım.

Tekken 6 ppsspp iso diye Google’da aratıyoruz.(iso dosyası)

– Web sitesine girdikten sonra Download diyerek indirelim.

– Dosya .rar ya da .zip uzantılı olabilir , eğer telefonunuzda ki dosya sistemi direk çıkarmıyorsa .rar dosyalarını ya da .zip dosyalarını açacak bir program indirelim.

1 1

– indirdikten sonra , dosyayı çıkaralım , çıkardıktan sonra .iso uzantılı dosyayı kopyalayalım.

2 1 3 1 4 5

– kopyaladığımız dosyayı , Telefonumuzda ki dahili depolama alanında bulunan PSP klasörünün içine girerek içinde bulunan GAME klasörüne atalım.

– Daha sonra menüden PPSPP uygulamasına girelim.
– Daha  sonra PSP kısmını seçelim , GAME kısmına tıklayalım.
6 7

– Tekken 6 yı seçip oyunu oynayabilirsiniz.8

10

Umarım makalem sizi mutlu etmiştir , Herkese Sağlık Günler Dilerim …

1 Yorum

  1. Merhaba siyah ekran hatası alıyorum. Internetteki bazı çözümleri gördüm denedim ama bir faydası olmadı. Oyun ayarları değiştirmek dil espqnyol yapmak gibi . Bir işe yaramadı Bir çözümünün varmi qcaba