Plex sunucular için en iyi 4 SSD aşağıda ki adımlar ile araştırmanıza alternatif katabilirsiniz.
HDD’ler gigabayt depolama başına daha ucuz olmasına ve işin Plex için yapılmasına rağmen, NAS kullanarak Plex sunucusu kurmak için SSD’ye yatırım yapmak kötü bir fikir değildir. İki depolama seçeneğinden daha modern olanı, mekanik sabit sürücülere göre avantajlar sunar. İşte Plex için en iyi SSD’lerin listesi.
SSD’ler verileri depolayabilir ve NAS sistemleri üzerinden verilere hızlı erişim sunabilir, ancak bu listedeki bazı seçenekler (PCIe NVMe SSD’ler) gerekirse NAS’ın genel performansını iyileştirmek için bir önbellek olarak da kullanılabilir.
Ancak Plex için en iyi SSD‘lerin bu listesine ulaşmadan önce bu yazılara da göz atmanızı öneririz.
* USB – Ethernet adaptörleriyle dizüstü bilgisayarınızın bağlantısını iyileştirin.
* Dizüstü bilgisayarınızı bu güç bankalarıyla şarj edin

Plex Sunucular için En İyi 4 SSD Nedir

PNY CS900

Ekran goruntusu 2023 09 24 122842
Plex Sunucular için En İyi 4 SSD

Tüm bunlar bir araya geldiğinde, özellikle agresif fiyat noktasında, paranızın karşılığını veren iyi bir teklif haline geliyor. PNY CS900’ün beğenilecek pek çok yanı olsa da, onun lehine olan en büyük avantaj, HDD’ler için uygun maliyetli bir HDD alternatifi olmasıdır.

Aynı zamanda iyi bir dayanıklılık sunar ve hareketli parçası olmadığı için bu NAND belleği, yıllar süren zorlu kullanıma dayanma sözü verir.

BX500

Ekran goruntusu 2023 09 24 123000
Plex Sunucular için En İyi 4 SSD Öneri
Bu dezavantajlar aynı zamanda yüksek performanslı NAS sunucularının önerilmesini de zorlaştırmaktadır. Ancak Plex sunucuları çok fazla talepte bulunmadığından Crucial BX500 sizin için bu işi yapabilir ve bu süreçte biraz tasarruf etmenizi sağlayabilir.
Bunlardan biri, BX500’ün 2 TB varyantı için 700 TB civarında oldukça düşük bir dayanıklılık sunmasıdır. Sürücünün daha düşük depolamalı bir versiyonunu satın alırsanız bu sayı büyük ölçüde düşer. Yani bunu almayı planlıyorsanız en azından listedeki diğer seçeneklere göz atmanızı öneririz.

WESTERN DİGİTAL KIRMIZI SA500

Plex Sunucular için En İyi 4 SSD
Plex Sunucular için En İyi 4 SSD

İyi bir dayanıklılık derecesi sunuyor ve aynı zamanda okuma/yazma hızları açısından da iyi bir performans sunuyor. Ayrıca 500 GB, 1 TB, 2 TB ve 4 TB kapasitelerde mevcut olması sayesinde çok fazla esneklik de sunuyor.

Dolayısıyla, SSD’nin 1 TB veya üzeri versiyonunu alıyorsanız, 2.500 TB’a kadar dayanıklılık derecesi ile 560 MB/s’ye kadar iyi ve sürdürülebilir veri aktarım hızları bekleyebilirsiniz. Ayrıca, performansı artırmak amacıyla NAS sistemlerinde önbelleğe alma için de optimize edilmiştir.

SEAGATE IRONWOLF 125

Ekran goruntusu 2023 09 24 123225
Plex Sunucular için En İyi 4 SSD Hangileri

Rakamlar açısından bu, 5600TB’lik bir dayanıklılık derecesi sunuyor ve bu da bu SSD’yi Plex sunucularından çok fazla iş arayan kullanıcılar için iyi bir seçenek haline getiriyor. Desteklenen bir NAS ile kullanıyorsanız Seagate, kullanıcıları SSD sürücülerinin sağlığı konusunda güncel tutmak için yerleşik bir veri koruma monitörü de sunar.

Seagate’in bunu 4 TB’a kadar depolama alanıyla sunmasıyla bu diskte de iyi bir kapasite elde ediyoruz. Genel olarak verilerden fazlasını depolamak için iyi bir seçenektir ve kendi Plex sunucunuzu çalıştırmak için iyi bir seçenek olabilir.

HDD’lerin Plex sunucularını yönetmede iyi bir iş çıkardığı ve bunu daha uygun maliyetli bir şekilde yaptığı doğru olsa da, ne kadar kırılgan oldukları göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. Dolayısıyla, aynı zamanda zamanla uyumlu, güvenilir bir depolama çözümü istiyorsanız Plex sunucular için en iyi SSD’ler listesindeki seçeneklerden herhangi birine yatırım yapmayı düşünün.

Plex Sunucular için En İyi 4 SSD makalemiz umarım yararlı olmuştur.

Ek bilgi olarak;