Bugün, Playstation 5 Yayıncılık Ayarları hakkında bilgiler vereceğiz.

Konsol Hakkında

Sony, geçmişten günümüze devam ederek Playstation üretmeye devam ediyor. Playstation 5 modeli serinin en son üyeisidir. Oldukça teknolojik özelliklere sahip bu konsolda bir çok özellik mevcuttur.

Konsol 2020 yılında ülkemizde satışa çıktı. Çıkmasının ardından stokları hızlıca azaldı. Bu durum konsolun ne kadar özel bir ürün olduğunu gözler önüne serdi. Playstation 5 bugüne kadar üretilen diğer konsollardan daha üstün özelliklere sahip. Konsolun en önemli özelliği 8K video desteğinin olmasıdır. Bu sayede 8K içeriklerden de faydalanacağız. Playstation 5 ayrıca 4K 120 FPS özelliğine sahiptir. Bu özellik HDMI 2.1 destekleyen cihazlar üzerinden kullanılabiliyor.

ps5.jpg (724×483)

HDMI 2.1 özelliği henüz yeni yaygınlaşan bir teknolojidir. Bu teknolojiye uygun ilk ürünü LG firması geliştirdi. LG şuan ürettiği OLED ve Nanocell ürünlerinde HDMI 2.1 teknolojisini kullanıyor. Bu teknolojinin yapılan ilk testleri oldukça başarılı. HDMI 2.1 teknolojisiyle birlikte bir çok firma 120 FPS destekli oyunlar geliştirdi. Bu oyunlar aktif olarak PS5 üzerinden oynanabiliyor. Ayrıca bu 120 FPS oynanan oyunları Twitch üzerinden yayın yaparak oynayabilirsiniz.

ps5-twitch-696x392.png (696×392)

Bildiğiniz gibi Twitchile yayın yapma özelliği Playstation 4 ile hayatımıza girdi. Playstation 4 zamanında yaşanan optimizasyon problemleri nedeniyle çok kullanılan bir özellik olmamıştı. Fakat Playstation 5 ile birlikte artık sorunsuz bir şekilde yayıncılık deneyimini yaşayabilirsiniz. Bu deneyim için öncelikle Twitch hesabınız ile, Playstation hesabınızı senkronize etmeniz gerekiyor.

Playtation 5 ile Twitch Hesabı Nasıl Eşleştirilir

Playstation 5 üzerinden Twitch hesabınız ile bağlantı kurmak oldukça kolaydır. Bu işlem için kullanılan bir Twitch hesabı gerekiyor. Ayrıca işlem için ikinci bir cihazda gerekiyor. İşleme başlarken öncelikle Twitch ana sayfasına giriş yapalım ve hesabımızı açalım.

Aynı zamanda Playstation 5 Ayarlar menüsüne giriş yapalım. Giriş yaptıktan hemen sonra, Kullanıcılar ve Hesaplar menüsüne giriş yapalım. Bu menüde bağlantı kuracağınız diğer hizmetler ve Twitch uygulama simgesi gözükecektir. Twitch’e tıklayarak bir sonra ki menüye geçiş yapalım.

Bu menüde Hesabı İlişkilendir seçeneğine tıklayarak bir sonra ki adıma geçiş yapalım. İşlemin ardından açılan sayfa bize 1 adet QR kod ve 8 haneli farklı bir kod verecektir. Bu kodlardan istediğinizi kullanabilirsiniz.

Kodları kullanmak için buraya tıklayarak kod paneline giriş yapabilirsiniz. Eşleştirme işleminden sonra yayın açma işlemine geçebilirsiniz.

Playtation 5 üzerinden Twitch Yayını Nasıl Açılır

Playstation 5 konsolunuz ile herhangi bir oyuna giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra Dualsense üzerinden Share butonuna tıklayalım.

9f81debac2eac45f-600x338.jpg (600×338)

Share menüsü üzerinden Yayın simgesine tıklayalım. Bu menüde Yayın Ayarlarınız ve Yayını Başlat simgesi yer alacaktır. Ayarlarınızı yaptıktan sonra Yayını Başlat diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak daha fazla Playstation 5 hata ve çözümlerine de ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikInstagram WhatsApp Ödeme Yapma
Sonraki İçerikXbox Series X Ekran Ayarları Nasıl Yapılır
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)