Ana Sayfa Bilgisayar PHOTOSHOP CC FOTOĞRAF KESKİNLEŞTİRME-NETLEŞTİRME NASIL YAPILIR? (RESİMLİ ANLATIM)

PHOTOSHOP CC FOTOĞRAF KESKİNLEŞTİRME-NETLEŞTİRME NASIL YAPILIR? (RESİMLİ ANLATIM)

0
Paylaş

Photoshop  kullanan, fotoğraf çeken bir çok kişi, çekmiş olduğu fotoğrafların net olmadığından ya da daha net ve keskin olmamasından yakınır. Fakat birkaç işlemle buna çözüm bulabiliriz. Bu makalemizde çektiğimiz fotoğrafları daha net bir hale nasıl getiririz, bunu anlatmaya çalıştık sizlere.

  • Öncelikle Photoshop programımızı açıp, düzenleceğimiz fotoğrafı seçtikten sonra sağ tarafta bulunan layer‘dan fotoğrafımızın üzerine sağ tıklayıp Akıllı Nesneye Dönüştür diyoruz.

image-11

  • Daha sonra sırasıyla Filitreler → Diğer → Yüksek Geçiş menülerine tıklıyoruz.

image-12

  • Fotoğrafımız önümüze değişmiş bir şekilde geliyor. Yarıçap ve piksel çubuğundan, fotoğraf detayları görünecek şekilde sağa-sola çubuğu götürerek, detaylar ne fazla ne az görünecek şekilde  ayarlıyoruz.

image-13

  • Yine sağ taraftaki panelden yüksek geçiş kısmında bulunan ikona çift tıklıyoruz ya da sağ tıklayıp akıllı filitre seçenekleri düzenle seçeneğine tıklıyoruz.

image-14

  • Açılan yeni penceremizde yeni karışımlarla daha net ve keskin fotoğraflar elde ediyoruz. Doğrusal ışık, sert ışık ya da yumuşak ışık; dilediğinizi, beğendiğiniz keskinliğe göre ayarlayabilirisiniz.

image-16

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.