Ana Sayfa Bilgisayar WINDOWS 10’DA MICROSOFT HESABI EKLEME ve KALDIRMA NASIL YAPILIR? (RESİMLİ ANLATIM)

WINDOWS 10’DA MICROSOFT HESABI EKLEME ve KALDIRMA NASIL YAPILIR? (RESİMLİ ANLATIM)

0
Paylaş

Kullandığımız işletim sistemine göre bu işlem değişkenlik gösterebilir. Bu makalemizde Windows 10 işletim sistemi yüklü olan bilgisayarda Microsoft hesabı nasıl eklenir?, Eklenmiş olan hesap nasıl kaldırılır?, Outlook hesabı nasıl açılır? konularına değindik.

  • Öncelikle Ayarlar‘a giriyoruz.
  • Açılan penceden Hesaplar‘ı seçiyoruz.

image-2

  • Sol tarafta E-postanız ve hesaplarınız menüsü bulunuyor; bunu seçip sayfayı aşağı doğru çektiğimizde E-posta, takvim ve kişiler başlığı altında Hesap ekle menüsü bulunuyor, buradan hesap ekleme işlemi yapabiliriz.

image-3

  • Hesap ekle dediğimizde, açacağımız hesap türü hangisi ise onu seçmeliyiz: Google, Yahoo Mail ya da iCloud gibi seçeneklerden ekleyeceğimiz hesap türünü seçip, kullanıcı adı-şifre bilgilerini girerek kaydedebiliriz.

image-5

  • Ekli olan hesaplar için ise, Yönet butonuna tıkladığımızda (Outlook hesabına yönet dedik) Outlook hesaplarını yöneteceğimiz ekran geliyor; hesap ayarlarını burdan yapılandırabiliriz. Ya da hesabı buradan silebiliriz.

image-6

  • Ekli olan Microsoft hesabını da yönet ve kaldır seçeneklerinden yönetebiliriz; Kaldır seçeneği seçtiğimizde, Emin misiniz? uyarısı verecek; onay verdikten sonra hesabınızı kaldırmış olacaksınız.

image-7

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin