İnstagram toplu mesaj silme işlemi nasıl yapılır sorusu İnstagram uygulamasını kullanan kişilerin cevap aradığı sorulardan biridir. İnstagramın en çok kullanılan özelliklerinden biri de mesajlaşma işlemidir. İnstagram mesaj bölümünde birden fazla mesaj yer alabilmektedir. Fakat biriken bu mesajların silinmesi zamanla can sıkıcı olabilmektedir.

Günümüzde pek çok sosyal medya uygulamasında toplu mesaj silme özelliği yer almaktadır. İnstagram uygulamasında mesajların tamamının silinebilmesi için tek tek silinmesi gerekmektedir. Ancak tek tek mesaj silme işlemi ile uğraşmak istemeyenler için ise bu konuda yardımcı olacak birçok uygulama yer almaktadır.

Instagram Toplu Mesaj Silme Islemi Nasil Yapilir 1

İnstagram Tek Tek Mesaj Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabında çok fazla mesajı olmayanlar ekstra hiçbir uygulama kullanmaya gerek kalmadan mesajlarını tek tek silebileceklerdir. Fakat Tek tek mesaj silme işlemi Android ve İOS cihazlarda farklı şekilde uygulanmaktadır.

Android hesap kullanıcıları. Uygulama üzerinde mesaj kısmına girerek. Mesajını silmek istedikleri kişinin mesajına basılı tutarak. Mesajları sil seçeneği ile mesajı kolayca silebileceklerdir. Fakat İOS hesap kullanıcıları silmek istedikleri mesajı sola kaydırarak mesajı silebileceklerdir. Uygulanacak bu yöntemlerle istenmeyen mesajlar temizlenebilecektir.

İnstagram Toplu Şekilde Nasıl Mesaj Silinir?

İnstagram hesaplarında tek tek silinemeyecek kadar çok mesajı olanlar için en iyi yöntem toplu mesaj silme işlemidir. Toplu mesaj silme işlemi için. Diye bakıldığında bu konuda hizmet veren birçok uygulama olduğunu söylemek mümkündür. Fakat İnstagram uygulamasında toplu mesaj silme seçeneğinin yer almaması pek çok kişiyi bu tür uygulamalara yöneltmektedir.

İnstagram toplu mesaj silme işlemi nasıl olmakta. Sorusuna istinaden bazı uygulamalar aracılığı ile mesajlar silindiğinde bu silinen mesajlar tekrar geri getirilememektedir. Uygulamaları kullanacak olan kişilerin bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

İnstagram Toplu Mesaj Silme Uygulamaları Nelerdir?

İnstagram hesabındaki. Yüklü sayıdaki. mesajları silmek isteyenler. Bazı uygulamalar yer almaktadır. Fakat App Store ya da Google Play Store üzerinden İnstagram all delete message yazarak arama yapılmalıdır. Fakat İOS platformunda bu tür uygulamalara izin verilmediğinden dolayı İnstagram tüm mesajları sil şeklinde aramalar yapmak daha doğru olacak.

Yapılan arama sonucu ekrana gelen uygulama telefona yüklenmelidir. Sonra Uygulamanın yüklenmesinin ardından İnstagram hesabına giriş yapılmalıdır. Ancak uygulamaya giriş yapılmasının ardından mesajlar bölümünden mesajlar toplu olarak siler.

İnstagram toplu mesaj silme işlemi nasıl olmakta. Sorusuna indirilen uygulamalar kullanıcıların hesap bilgilerini talep ederdi. Fakat bu da güvenlik unsurunu ön plana çıkarmaktadır. Uygulama tercih ederken güvenilir bir uygulama olduğundan emin olunması gerekmektedir. Ancak bu tür tedbirler istenmeyen durumların ortaya çıkmasını engelleyecektir.

İnstagram Toplu Mesaj Silme İşlemi Nasıl Yapılır