Ana Sayfa Yazılım Muhteşem Jakarlı Tasarımlar Oluşturmak İçin En İyi 5 Ücretsiz Yazılım

Muhteşem Jakarlı Tasarımlar Oluşturmak İçin En İyi 5 Ücretsiz Yazılım

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Jakarlı kumaşlar son derece güzel ve şık tasarımlardır, odanın titreşimini anında değiştirebilirler. Bu nedenle, çağlar boyunca insanlar her zaman bu nakış tarzında bulunan karmaşık dokuma desenlerini takdir etmişlerdir.

Bu dekoratif eleman türü çok çeşitli stil, desen ve renklerde mevcuttur ve Jakar, ipliğin kalınlığı, kullanılan malzemeler vb. Bu dokuma türü çağlar boyunca çok popüler oldu ve her zaman kraliyet arıtmasının temsilcisi olarak algılandı ve son derece dayanıklı bir malzeme olduğu için popülerlik buna değer.

Kişisel olarak dokunmayı öğrenmek zorunda kalmaktan kaçınmak ve daha sonra yüzlerce saat el dokuma örüntüleri oluşturmamak için harcamak zorunda kalmamak için, sıfırdan mükemmel bir Jakar tasarımı oluşturmanıza yardımcı olacak özel bir bilgisayar yazılımı kullanmanız gerekecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu tür uygulamalar Bilgisayar Destekli Üretim (CAM) olarak bilinir ve resminizi kolayca düzenlemenizi sağlar.

CAM yazılım seçenekleri ayrıca doğru çizimler yapmanıza veya boyama yapmanıza ve daha sonra bu yazılımı kullanarak bunları düzenlemenize de izin verir.

Herhangi bir sınırlama olmadan yaratmanıza yardımcı olmak için, CAM yazılımı ayrıca farklı kalınlıklarda geniş bir fırça ebadı yelpazesi içerir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

En sevdiğiniz koltuk veya yastıklar için güzel Jakarlı desenler oluşturmanıza yardımcı olabilecek en iyi ücretsiz yazılım seçeneklerinden bazılarını inceleyelim

Jakar desenleri tasarlamanıza yardımcı olacak en iyi 5 araç

Textronics’ten Design Jacquardı

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu yazılım, inanılmaz derecede karmaşık Jakarlı tasarımları kolayca oluşturmanızı, düzenlemenizi ve üretmenizi sağlayan oldukça güçlü bir seçenektir. Bu tür tasarımları istediğiniz bir şeyde kullanabilirsiniz, ancak çoğunlukla kanepelerde, yataklarda, yastıklarda vb. kullanılır. Bu CAM yazılımı, tasarımınızı ızgara modunda düzenleme gücü sunar. Özel fırça boyutlarını farklı X / Y kalınlıklarında ayarlayabilir ve ayrıca serbest el aleti, geometrik alet, beizer, otomatik taslak, bandani vb. Bu özelliklerin tümü, eylemleri birden çok kez Geri Alma ve Yeniden Yapma seçeneğine sahiptir.

Bu yazılım, sezgisel kullanıcı arayüzünü kullanarak profesyonel görünümlü dokumalarınızı kolaylıkla oluşturmanıza yardımcı olur.

Sıfırdan yaratmaya başlayabilir veya bazı hazır ayarları kullanabilirsiniz – saten, dimi, tekli ve çoklu dokuma katmanlar, ayrıca saten dokumalar oluşturabilen dimi bir jeneratördür.

Tasarım Jakarını kullanarak, orada bulunan farklı renklere dayalı olarak resminizin belirli kısımlarına kolayca dokuma atayabilirsiniz. Sadece tek bir tıklama, örneğin tüm örgüleri ‘kırmızı’ renkle dönüştürebilir.

Bu yazılımda bulunan en iyi özelliklerden biri, çok çeşitli kumaşları simüle etme kabiliyetidir.

Bu özellik, bitmiş ürünleri sunmadan önce değerlendirmek, yeni dokuma desenleri, yeni malzemeler, yeni dikiş desenleri vb.

Diğer bazı önemli özellikler şunlardır:

 • Şamandıra bulucu – farklı uzunluklardaki şamandıralara ilişkin ayrıntılı veriler, her yönünü düzenleme imkanı
 • Tarama – çok çeşitli kontrol edilebilir parametrelerle (parlaklık, kontrast, ton dengesi vb.) Çok güçlü tarama yeteneği
 • Otomatik anahat – resminizde seçilen alanın otomatik anahatlarını oluşturabilir
 • Araçları düzenleme – kalem, fırça, klonlama aracı, desen dolgusu, sihirli değnek, vb.
 • Seçtiğiniz tam renklerle yazdırmayı destekler

Textronics’ten Design Jacquard’ın sahip olduğu özelliklerin sayısının biraz gergin olduğunu düşünüyorsanız, resmi SSS sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tasarım Jakarlı Textronics şimdi deneyin

NedGraphics Jakarlı

NedGraphics, seçtiğiniz herhangi bir kumaş üzerinde profesyonel görünümlü Jakarlı desenler oluşturmanıza olanak sağlayan başka bir harika yazılım seçeneğidir.

Bu tamamen bulutta barındırılan bir yazılımdır ve dünyanın her yerinden erişmenize izin verir.

Bu yazılım, üretkenliğinizi artırabilecek çok çeşitli araçlara erişim sağlar ve aynı zamanda tasarım konseptinizi oluşturmanıza ve belirli kumaşları seçmenize yardımcı olacak unsurlar içerir.

NedGraphics herhangi bir örgü desenini herhangi bir malzemeden kolayca çoğaltabilir ve değişiklikleri kabul etmeden önce son aşamayı önizlemenize izin verir.

Üretiminiz için hızlı numune almak hiç bu kadar kolay olmamıştı, gerçek malzemenin ömrüne benzer bir şekilde oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

NedGraphics, döşeme tasarımı yazılımı ve ev mobilyaları üretimi, dokuma, Jakarlı yazılım ve örgü yazılımı gibi çok çeşitli kullanışlı modüller sunmaktadır.

Bu yazılımı kullanmak, belirli bir malzeme üzerinde istediğiniz tam kalıbı oluşturmanıza, isteğinize göre renklendirmenize, kesin maliyet tahminleri üretmenize, üretkenliği artırmanın yollarını hesaplamanıza ve malzemelerin direncini simüle etmenize olanak sağlar.

Tüm bu aşamalar tamamlandıktan sonra, deseni üretim ekibinize göndermek için yerleşik paylaşım özelliklerini kullanabilirsiniz.

İşte NedGraphics Jacquard yazılımında bulunan en iyi özelliklerden bazıları:

 • Malzeme stoğunun ve ihtiyaçlarının tüm yönlerini takip etmenize ve yönetmenize yardımcı olur
 • Belirli malzemelerle ilgili siparişleri gönderebilir
 • Üretim sürecinin her yönünü yönetmenize yardımcı olur
 • Envanter yönetimi
 • Gönderim, iadeler ve tedarikçi veritabanlarını yönetmenize yardımcı olur
 • Profesyonel düzeyde fatura ve fatura üretebilir

Nedgraphics Jakarlı’yı deneyin

DesignScope Jakarlı

DesignScope, kullanmak istediğiniz herhangi bir iplikle, seçtiğiniz herhangi bir malzeme üzerinde profesyonel görünümlü Jakar desenleri oluşturma ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı kapsayan başka bir güçlü yazılımdır.

Bu yazılım, her biri farklı özelliklere ve özelliklere sahip olan modüllerden oluşturulmuştur. DesignScope’u dokuma, örme ve ayrıca sunucu teknolojisi için kullanabilirsiniz.

Dokumaya gelince, jakar, armür, 3D simülasyon ve ayrıca 3D dokuma gibi birkaç tanınmış seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Örgü bölümünde, DesignScope size Jakarlı Raşel, çok renkli dantel, çözgü örme ve aynı zamanda bir simülasyon özelliği gibi diğer seçeneklere erişebilmenizi sağlar, böylece ekranınızdaki malzemeleri görebilirsiniz.

Bu yazının uğruna, şimdi DesignScope’un jakarlı dokuma desenleri oluşturma yeteneğine odaklanacağız.

Bu yazılım, kesinlikle istediğiniz kalıpları oluşturmanıza yardımcı olacak çok çeşitli kullanışlı özellikler içerir.

Şimdi bazılarını keşfedelim.

1. Kapsam Düzenleyicisi – Jakar’ın bu bölümü mevcut projenizi çeşitli şekillerde düzenlemenizi sağlar. Çok sayıda faydalı özellik bulabilirsiniz:

 • Renk sistemini tercihlerinize uyacak şekilde değiştirebilir – RGB, LAB, HLS, vb.
 • YEM yansıma ekseni – kalıpların X ve Y eksenlerine nerede yansıtılacağını ayarlamanızı sağlar
 • Anında görülebilen sonuçlar ile mükemmel tekrarlama fonksiyonu
 • Maske işlevi – yinelenmeyen alanları bir düzende kolayca görmenize ve bunları değiştirmenize olanak sağlar

2. EAT Katman Düzenleyicisi – bu düzenleyici, Photoshop’ta veya benzer yazılım seçeneklerinde yaptığınız gibi farklı katmanları kullanmanızı sağlar.

DesignScope’u daha fazla öne çıkaran şey, her katmanı bir çözgü, atkı, vb. Gibi özelleştirme seçenekleriyle piksel, vektör veya gerçek renk katmanına dönüştürme yeteneğidir.

EAT Katmanı Düzenleyicisi’nde bulunan özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Mükemmel fonksiyonlara sahip harika vektör katmanı
 • 50 katmana kadar uygulanabilen çok çeşitli çizim seçenekleri
 • Her vektör nesnesini bir katmana dönüştürebilir
 • Renk gölgelendirme bir vektör nesnesi olarak kullanılabilir – projenizdeki renkli nesneleri kolayca değiştirmenize olanak sağlar

3. Jakar işleme – bu yazılımın bu bölümü, Jakarlı dokuma makinenizin çalışmaya başlaması için, kapsam düzenleme işleminden elde edilen tüm verileri gerekli bilgilerle derler.

İşte bu modülde bulunan bazı seçenekler:

 • BoxMotion – dokuma işlemi için seçiciler tanımlamanızı sağlar
 • Şamandıraları kontrol edebilir
 • Her tür malzeme için farklı selvaj örgüleri tanımlayabilir
 • Jakar dosyalarını makinenizle uyumlu biçimlere dönüştürebilir – Staubli JC4, JC5, JC6, vb.
 • Verileri hızlı ve güvenli bir şekilde saklamanıza ve erişmenize olanak sağlayan mükemmel bir arşivleme sistemi

DesignScope Jacquard’ı deneyin

ArahPaint 4

ArahPaint 4, içerdiği özelliklerin sayısı söz konusu olduğunda, bu makalede sunduğumuz diğer yazılım seçenekleriyle gerçekten karşılaştırılamaz, ancak bu yazılımın hala büyük yetenekleri vardır.

Kullanımı tamamen ücretsizdir.

ArahPaint4’ün Özellikleri:

 • Tekstil üzerine tekrarlayan görüntüleri kolayca çizmenize olanak sağlar (jakar)
 • Farklı X ve Y oranlarını destekler – deseni 2 boyutta kolaylıkla değiştirmenize olanak sağlar
 • Sınırsız sayıda geri alma
 • Büyük boyutlu görüntülerle çok hızlı çalışır
 • Desenleri bağlama hakkında endişelenmeden çizim yapmanızı sağlar
 • Dahili görüntü tarayıcısı

SourceForge’dan ArahPaint4’ü indirin

PatternShop

Seçtiğiniz malzemeler üzerinde Jakarlı desen oluşturmak istiyorsanız kullanabileceğiniz çok kullanışlı bir araçtır.

Bu yazılım, motiflerin doğru olduğundan emin olmak için zaman harcamak zorunda kalmadan tasarımlarınızdaki motifleri kolayca tekrarlamak için tasarlanmıştır.

Tasarımcılar tarafından tasarlandığı için, tasarımcıların kullanımı için, PatternShop çok sezgisel ve güçlüdür.

Görüntülerinizi yazılıma kolayca aktarabilirsiniz ve PatternShop, istenen kalıpta, gerçek zamanlı olarak otomatik olarak tekrarlanmasını sağlar.

Ayrıca, kalıbınızın herhangi bir bölümünü düzenleyebilir ve sonuçları gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. Bu daha hızlı sonuçlarla çok daha iyi bir deneyim sağlar.

Projelerinizi yüksek tanımlı görüntülerde dışa aktarabilir, her bir öğenin oranını ayarlayabilir, daha kesin sonuçlar için işaretçilerle çalışabilir ve hatta noktanın geçmesine izin verebilirsiniz.

Bu web sayfasını ziyaret ederek indirebileceğiniz çok çeşitli resimler ve desenler bulabilirsiniz.  Bu yazılımı kullanmaya nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, her zaman resmi öğreticiler sayfasını ziyaret edebilirsiniz .

PatternShop’u İndirin

Sonuç

Bu yazıda, güzel Jakarlı desen tasarımları oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçlara erişmenizi sağlayan piyasadaki en iyi ücretsiz yazılım seçeneklerinden bazılarını inceledik.

Bu yazılım seçeneklerini kullanarak, kendinize ait profesyonel görünümlü desenler oluşturabilir, bir görüntüyü içe aktarabilir ve bir kalıba dönüştürebilir veya yerleşik şablonları kullanabilirsiniz.

Bu listeden hangi yazılımı seçtiğinizi ve sizin için nasıl çalıştığını bilmek isteriz. Lütfen görüş ve deneyiminizin nasıl olduğunu bize bildirmekten çekinmeyin, aşağıdaki yorum bölümünde.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.