Ana Sayfa Yazılım Windows PC’ler için en iyi 3D Animasyon Yazılımı

Windows PC’ler için en iyi 3D Animasyon Yazılımı [2020 Kılavuzu]

0

PC için güçlü bir 3D animasyon yazılımı arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu yazıda, hayal gücünüzü açığa çıkarmak için kullanabileceğiniz en iyi 3B animasyon araçlarını listeleyeceğiz.

3D bilgisayar animasyonu hakkında daha fazla bilgi

Bilgisayar animasyonu, bilgisayar grafiklerini kullanarak animasyonlu görüntü oluşturma işlemidir. Bilgisayar animasyonu kavramı, 3B modeller ve kareden kareye 2B resimlerin animasyonlarını kullanarak durma hareket tekniklerinin dijital halefidir.

Animasyonlu bir film oluşturmak için hareket yanılsaması geliştirilir ve bilgisayar ekranında bir görüntü gösterilir ve tekrar tekrar buna benzer yeni görüntüyle değiştirilir.

Bu aynı teknik televizyon ve aynı zamanda hareketli görüntüler tarafından da gerçekleştirilir.

Bilgisayar animasyonu bir bilgisayarla ve animasyon yazılımı yardımıyla geliştirilebilir. Animasyon, hareketlerini göstererek her şeyi canlı hale getirecek ve 3D animasyon, görüntüleyen herkes için gerçek görünen bir görüntü oluşturacaktır.

Yapay nesnelerin hareketleriyle gerçek görünmesini sağlamak kolay bir iş değildir. Bir nesnenin hareketi çok zor ve çok karmaşık bir iştir. Neyse ki, animasyon yazılımı çok daha kolay hale getirebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Söylenenlerin hepsi, size Windows PC’niz için havalı animasyon programlarından 4 tanesini sunuyoruz.

3D animasyon makinesi yazılımı SSS

Bir animasyon aracı seçmeden önce (özellikle de bir acemi iseniz), sahip olması gereken en önemli özelliklerin ne olduğunu bilmek zorundasınız. Size aşağıdaki gibi soruların cevaplarını vereceğiz:

  • 3D animasyon yazılımını nasıl seçerim?
  • Bu araçlar 2B çizimini destekliyor mu?
  • Anahtar kare zaman çizelgesi kullanma olanağım var mı?
  • 3D animasyon yazılımı hareket yakalama özelliği sağlıyor mu?
  • Onları ücretsiz olarak bulabilir miyim?
  • Yeni başlayanlara adanmış destekleri var mı?
  • Ne tür bir animasyon oluşturabilirim?

PC için en iyi 3B animasyon yazılımı nedir?

Değerlendirme
Serbest / Ücretli
2D ve 3D destekli
Anahtar kare zaman çizelgesi
Hareket yakalama
Acemi desteği
Blender 4 Ücretsiz Evet Evet Evet Evet
Cinema 4D Stüdyo 4.5 Ücretli (deneme sürümü var) Evet Evet Evet Yok hayır
Aurora 3D Animasyon yapımcısı 4.5 Ücretli Evet Evet Yok hayır Evet
Autodesk Maya 4 Ücretli (deneme sürümü var) Evet Evet Evet Evet
Mixamo 3.5 Ücretli (ücretsiz kayıt) Evet Evet Yok hayır Evet

Windows 10 için en iyi ücretsiz 3D animasyon yazılımı (ücretsiz sürüm)

Daz3D Studio (önerilir)

Daz3D , model ön ayarlarını işleyerek animasyonlar ve sahneler oluşturmak için güçlü bir araçtır. İnsan, araç, hayvan ve nesne modellerini kullanmanızı sağlar.

Modellerinizi seçmeniz, istediğiniz aksesuarları seçmeniz ve dijital animasyon sahneleri oluşturmaya başlamanız gerekir.

Baştan beri kendi modellerinizi oluşturamayacağınızı bilmeniz gerekir, ancak modellerin ayrıştırılması ve ayrıntılandırılmasında Daz3D ve bir 3D modelleme yazılımı arasındaki farkı hissetmeyeceğiniz çok fazla özellik vardır.

Modeller ilk bakışta ‘cansız’ olsa bile, sadece sahneye doğru detayları koyun ve bir sanat şaheseri olacak.

Daz3D yeni başlayanlar için en iyi yazılım olmasa da, özümsemek ve özelliklerine ve olanaklarına alışmak zor değildir.

Ayrıca, Youtube’da, bu 3B animasyon oluşturucu hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak bir dizi öğretici bulabilirsiniz. Birkaç gün sürecek derslerle gelecekteki bir 3D profesyonel animatör olacaksınız!

Daha ileri düzey kullanıcılar için iyi haberlerimiz var: 3D rakamları kişiselleştirmek için Photoshop ve ZBrush’taki Daz3D modellerini kullanabilirsiniz. GoZ gibi ücretsiz eklentileri indirerek bu özelliği ücretsiz kullanabilirsiniz.

Autodesk Maya

Autodesk Maya, orada en iyi 3D animasyon yazılımlarından biridir. Bu yazılımı kullanarak, 3D sahneler, oyunlar, insanlar ve filmler yaratabilecek ve geliştirebileceksiniz.

Yazılım, karmaşık olmayan ve programı modelleme, canlandırma ve renklendirme için mükemmel kılan harika özelliklere sahiptir.

Işık, malzeme ve kamera dahil sahne değişikliklerini gerçek zamanlı olarak görüntülemek için Arnold RenderView’ü kullanabilirsiniz.

Ayrıca, örnek nesnelerle karmaşık yordamsal efektler ve animasyonlar oluşturabilir ve tahribatsız, doğrusal olmayan, klip tabanlı bir düzenleyici ile üst düzey animasyon düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Sezgisel, fırça bazlı bakım araçları, saç ve kılı şekillendirme ve pozlama konusunda size daha fazla kontrol ve hassasiyet sunar.

Geliştiriciler kısa bir süre önce yazılıma yeni özellikler eklediler. Hız geliştirmeleri sahnelerinizin daha hızlı çalışmasını sağlar ve şimdi dalgalar ile okyanus yüzeyleri oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, karmaşık sahneleri hızlı bir şekilde oluşturabilir ve yönetebilir ve kolay yeniden kullanım için çekim ayarlaması için şablonlar oluşturabilirsiniz. Artık karakterlerinizi ve animasyonu daha kolay ve hızlı bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Yazılım ile markalaşma, başlık dizileri, uçan logolar ve metin gerektiren daha fazla proje oluşturabilirsiniz. SVG dosyalarını programa içe aktarabilir veya kopyalayabilir / yapıştırabilirsiniz.

Ayna geliştirmeleri ve araç simetri iyileştirmeleri simetrik modellemeyi çok daha kolay hale getirecek ve heykel ve şekil modelleri artık daha sanatsal ve sezgisel.

Kullanıcılar etkileşimli iş akışıyla performanslarını hızlandırabilir.

Maya, varlıkları ve görüntüleri kısa sürede düzenlemek için daha yüksek kalitede ve daha yüksek performanslı bir ortamda çalışmanıza olanak tanır.

Autodesk Maya animasyon yazılımını Autodesk’ten satın alabilirsiniz. Ayrıca 30 günlük ücretsiz deneme sürümü de kullanabilirsiniz.

Windows 10 için en iyi 3D animasyon yazılımı (ücretli sürüm)

Şimdi piyasada bulunan en iyi premium ücretli 3D animasyon yazılımı sürümlerinin hangileri olduğunu görelim.

Bu araçlar, yukarıda listelenen ücretsiz yazılıma kıyasla ek özellikler ve seçenekler sunar.

Blender

Blender ücretsiz bir açık kaynak kodlu 3B oluşturma paketidir. Arma, modelleme, simülasyon, animasyon, kompozisyon ve hareket izleme, video düzenleme ve oyun oluşturma dahil olmak üzere 3B boru hattının tamamını destekler.

Bu halka açık bir proje ve dünyanın her yerinden yüzlerce insan tarafından, profesyoneller ve hobiler, stüdyolar ve bireysel sanatçılar, öğrenciler, bilim adamları, animatörler, VFX uzmanları, oyun sanatçıları vb.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Blender, harika gerçekçi görüntü sunan Cycles adı verilen yerleşik ve güçlü bir düz yollu izleyici motoruna sahiptir: CPU ve GPU oluşturma, gerçek zamanlı görüntüleme önizlemesi, VR işleme desteği, PBR gölgelendiricileri ve HDR aydınlatma desteği.

Blender, modellerinizi dönüştürmeyi, oluşturmayı ve düzenlemeyi çok kolaylaştıran çok çeşitli modelleme araçlarına sahiptir

Program şunları içerir: Tam N-Gon desteği, Kenar kaydırma, iç metin, ızgara ve köprü dolgusu ve daha fazlası, Gelişmiş şekillendirme araçları ve fırçaları, Çoklu çözünürlük ve Dinamik alt bölme, dokulu fırçalar ve maskeleme ile 3D boyama, özel için Python komut dosyası araçlar ve eklentiler.

Blender ayrıca, görüntüleri almanıza, izlemenize, alanları maskelemenize ve kamera hareketlerini 3B sahnenizde canlı olarak görmenize olanak tanıyacak, üretime hazır bir kamera ve nesne izleme özelliğini içerir.

Çeşitli nitelikleri nedeniyle Blender, çeşitli kısa filmler, reklamlar, uzun metraj filmler ve TV dizileri için kullanılmaktadır.

Yazılımın yardımıyla, artık 2D’yi 3B olarak çizebilir ve doğrudan 3B görünümünde çizim yapmak çok mantıklıdır ve hikaye tutucular ve 2D sanatçılar için eşsiz iş akışı özgürlüğü sağlar.

Blender esnek bir Python kontrollü arayüze sahiptir ve düzen, boyut, yazı tipi ve renkler çok kolay bir şekilde ayarlanabilir. Topluluk tarafından yüzlerce eklenti kullanabilir veya Blender’ın Python API’sini kullanarak kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

Ayrıca Blender Cloud’a abone olabilirsiniz ve ayda 9.90 ABD doları karşılığında 100’den fazla saat yüksek kaliteli eğitim, tüm dersler, açık filmler ve özel yapım fikirleri ve izlenimler alacaksınız.

Cinema 4D Studio

Cinema 4D Studio kolayca karakter kulesi ve gelişmiş karakter animasyonu oluşturmak için kullanabileceğiniz bir çok üst düzey animasyon yazılımıdır.

Cinema 4D’nin öğrenmesi çok kolaydır ve aynı zamanda zorlayıcıdır. Gerçekten nefes kesici sonuçları mümkün olduğunca hızlı ve sorunsuz bir şekilde elde etmek isteyen tüm 3D sanatçılar için mükemmel bir pakettir.

Tüm yeni başlayanlar ve deneyimli profesyoneller, programın geniş kapsamlı araç ve özelliklerinden yararlanarak şaşırtıcı sonuçlar elde edecekler.

Yazılımın güvenilirliği, hızlı tempolu 3D üretimi talep etmek için mükemmel bir uygulama yaratacaktır ve bir sanatçının sahip olduğu her ihtiyaca uyacak şekilde cazip fiyatlı yazılım paketleri mevcuttur.

Harika sonuçlar oluşturmak için yazılıma basit ve hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Yazılımın sezgisel ve basit arayüzü, yeni başlayanların yazılımın tam ortasına atlamasını ve kontrolü ele almasını çok kolaylaştırır.

Profesyonel kullanıcıları da şaşırtmaktan asla vazgeçmez ve birçok öğretici ve küresel topluluk, yeni başlayanları profesyonel bir kullanım seviyesine getirmek için şarttır.

Programın tüm yeni işlevleri sezgisel olarak çalışıyor ve kullanıcıların tam olarak ihtiyaç duyduğu şey. Cinema 4D’nin düzeni, kullanıcının gereksinimlerine tam olarak uyacak şekilde kolayca özelleştirilebilir.

Programın kararlılığı mükemmel ve yeni özellikler ve fonksiyonlar piyasaya sürülmeden önce test ediliyor.

Geliştiriciler düzenli olarak ücretsiz servis paketleri sunarlar ve bunlar yazılımı optimize eder ve yaratıcıların sürücülerdeki ve işletim sistemlerindeki değişikliklere mümkün olan en hızlı şekilde yanıt vermesini sağlar.

Son dakika değişiklikleri için esnek kalmak, hangi projede çalıştığınızın önemi yok.

Cinema 4D tahribatsız çalışmak için çok sayıda seçenek sunar: parametrik modelleme, işlem gölgelendiriciler, dokular ve daha fazlası.

Cinema 4D Take System bir sahnenin birden fazla versiyonunu tek bir dosyada kaydetmenize ve yönetmenize izin verir!

Cinema 4D Studio’yu Maxon’dan satın alabilirsiniz.

Aurora 3D Animasyon Maker

Aurora 3D Animasyon Maker en iyi animasyon yazılımı arasında ve geniş bir işlev yelpazesine sahiptir.

Yazılım, kullanıcıların logolarınızı veya metninizi orijinal ve harika kreasyonlara dönüştürecek göz alıcı 3D animasyonlar oluşturmasına olanak tanır .

Oynatma hızı, animasyonun uzunluğu ve daha fazlası dahil olmak üzere animasyonunuzun tüm özelliklerini kontrol etme fırsatını bulacaksınız.

Web ve filmleriniz için dakikalar içinde kendi film başlık animasyonlarınızı oluşturabilirsiniz. 3D Tasarımın temelleri üzerine ustalığa bile ihtiyacınız yok.

Aşağıdaki özellikleri ve öğeleri kullanma olanağına sahip olacaksınız: Anahtar kare animasyonu, 3000+ Semboller ve SVG içe aktarma, 60+ Profesyonel Proje şablonları, 60+ Ek TrueType fontlar, 80+ Nesne Stili, animasyonlu efektler uygulamak için tek bir tıklama (10+ ), 3B nesne (200+ şablon), HD veya SD Filmi Animasyon Dışa Aktar, SWF (Windows), GIF animasyonu veya Görüntü Dizisi eklemek için bir tıklama yeterli olacakır.

Aurora 3D animasyon yazılımını kullanarak en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Bilmelisin ki web tasarımı, doğru düzeni ve grafikleri seçmekten daha fazlası.

Hedef kitlenizin dikkatini çekecek ve çekecek göze çarpacak görsellere ihtiyacınız olacak.

Aurora 3D Animasyon Maker, logolarınızı ve metinlerinizi bir sonraki seviyeye taşıyacak muhteşem 3D animasyonlar oluşturmanıza olanak sağlar.

Yazılım sınırsız özel animasyon efektleri oluşturmanıza izin verecek ve yaratıcılığınızın çalışabildiği kadar ileri gidebileceksiniz.

Havai fişek, duman, kar, alev veya mekanın boşluğunu simüle etmek için parçacık efektlerinin nasıl uygulanacağını hayal edin veya zıplama ve büküm gibi koreografi eklemek için Doğrusal, Dörtlü, Kübik ve Çık gibi hareket efektlerini kullanın.

Son sonucunuzdan kesinlikle memnun olduğunuzda, Aurora 3D Animation Maker, animasyonunuzu web sitenize eklemeyi kolaylaştırır, size Video, Flash, animasyonlu GIF veya resim dizisi olarak dışa aktarma seçenekleri sunar.

Aurora 3D Animasyon Maker en iyi 3D metin, logo animasyon, 3D video başlık yapımcısı aracı biridir.

Aurora 3D Animation Maker’ı aracın resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.

Mixamo

Şimdiye kadar Mixamo’yu duymamış olabilirsiniz, ancak ‘Adobe’nin sizin için bir zil çaldığından eminiz. Mixamo, Adobe ailesinin bir parçası olan bir niş 3D animasyon yazılımıdır.

Animasyonlu 3D karakterler oluşturmak için güvenilir bir araç arıyorsanız, Mixamo sizin için doğru seçimdir. En iyi bölüm, bu yazılımı kullanmak için gerekli hiçbir 3D bilgisi olmamasıdır.

Mixamo, aralarından seçim yapabileceğiniz çok büyük bir animasyon kütüphanesi sunar. Örneğin, karakterinizin attığı her adımı canlandırmaya gerek yoktur. Sadece Mixamo’nun mağazasına gidin ve ihtiyaçlarınız için doğru animasyonu elde edin.

Mixamo’yu tanımlamak için sadece iki kelime kullanırsak, bunlar ‘zaman verimliliği’ olur.

Basitçe birkaç işaretleyici kullanın; alet derinin ağırlığını anında hesaplar, kemikleri ve diğer görsel özellikleri ayarlar.

Daha fazla bilgi için Mixamo’nun resmi web sitesine gidiniz.

İlk 5 tanesi gerçekten güçlü ve çok yönlü olmasına rağmen, listenizdeki sonuncusu Mixamo, 3D karakter animasyonu oluşturmak için kullanabileceğiniz harika bir niş animasyon aracıdır.

Akılda kalıcı bir aklınız varsa, çarpıcı 3D animasyonlar oluşturmak için yukarıda listelenen 6 yazılım çözümünden birini kullanın.

Bu ürünlerle ilgili başka sorularınız varsa veya belki de bunlara başka iyi bir alternatifin farkındaysanız, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA