vİlk olarak geçtiğimiz Kasım ayında karşımıza çıkan Motorola Moto G 5G 2022 bugün tasarımı ve özellikleri ile  ortaya çıktı. Orta segment özelliklerine sahip olan Moto G 5G 2022 görünüşe göre fiyatıyla tatmin edecek. Gelin Moto G 5G 2022’nin özelliklerine yakından bakalım.

Ayrıca Motorola’nın Austin kod adlı telefonuna ait olduğu söylenen görseller geçtiğimiz kasım ayında görülmüştü. Bu görsellerde kamera delikli bir ekran ve başını 50 megapiksel  kameranın çektiği üçlü modül göze çarpmıştı. Yeni bir sızıntı hem bu telefonun tasarımını daha detaylı gösteriyo. Hem de Motorola Moto G 5G 2022 adıyla resmiyet kazanacağını gözler önüne seriyor.

indir 3

Akıllı ve telefona ait yeni görselleri ve teknik özellikleri. Ünlü duyumcu OnLeaks ve Prepp.in sitesi paylaştı. 

Moto ve 5G 2022’nin kalbinde ayrıca Qualcomm Snapdragon 750G işlemcinin olacağı söyleniyor.Akıllı telefonun kutusundan Android 11 ile çıkacağı konuşuluyor. Android 12’nin birkaç aydır dağıtımda.  Android 13’ün geliştirici ön izlemelerinin yayınlanması da Android 11 tercihini biraz daha şaşırtıcı hâle getiriyor.

Ayrıca Motorola’nın ve yeni akıllı telefon modeli ayrıca Moto G 5G 2022 bugün ortaya çıkan verilere göre Snapdragon 750G yonga seti ile birlikte geliyor. Bu işlemcinin yanında 4GB RAM bellek taşıdığı bilinen cihaz 128GB. Depolama ile gelecek ancak bu depolama 512GB’a kadar genişletilebilir olacak.

11858 teknik destek

Ayrıca İçerisinde 5000mAh‘lik bir pil taşıyacak olan cihaz. Arka tarafında 50MP‘lik bir ana kameraya sahip olacak. Bu kameranın yanında 8MP‘lik bir geniş açılı ve 2MP’lik bir makro kamera yer alacak. Ön tarafta ise 6,6 inç büyüklüğünde bir ekran bizleri karşılıyor olacak.

Yan tarafında bir parmak izi sensörüne yer veren Moto G 5G 2022. Alt tarafında bir hoparlör, 3,5mm’lik jak birişi ve bir USB-C bağlantı noktası taşıyor. İşletim sistemi olarak Android 13‘ü ve dahi destekleyeceği belirtilen cihazın, kutusundan Android 11 ile çıkacağı bildiriliyor. Fiyatının ise tahminen 300 Dolar olacağı gelen sızıntılar arasında. Bu sızıntılara göre ise Türkiye fiyatını az çok tahmin edebilmekteyiz. Olmakta tabi buna ek olarak vergileri eklemeyide unutmayalım. yinede ülkemiz şartlarında uygun sayılabilecek bir fiyattan şatışa sunulucak.

indir 4