Ana Sayfa Haberler Motorola Moto G8 Plus İnceleme

Motorola Moto G8 Plus İnceleme

0

Son birkaç yılda, Motorola’nın Moto G serisi telefonları tutarlı bir şekilde mükemmel bütçeli cihazlar oldu. Aslında, Moto G7 bugün mevcut en iyi bütçeli telefon için şu anki seçimimiz diyebiliriz.

Şimdi Lenovo’nun sahip olduğu Motorola, G8 cihazlarının ilki ile geri döndü. Bu, daha güçlü işlemcisi ve daha yüksek çözünürlüklü ana kamerası sayesinde, uygun fiyatlı G serisi serisinin en üstünde yer alan Motorola Moto G8 Plus. Avrupa, Avustralya, Meksika ve Latin Amerika’da kullanılabilir, ancak şu anda ABD’de yayınlanması planlanmadı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Moto G8 Plus, Motorola’nın ürettiği bir başka ucuz akıllı telefon ve dürüst olmak gerekirse kullanmak bir zevkti. Batarya ömrü mükemmel ve Motorola’nın Android’e yaptığı tweaks, cihazlarını hiç kullanmadıklarını hissetmeden çok daha kullanıcı dostu hale getirme işini yapmaya devam ediyor. Burada negatif değerlendireceğimiz özellikler, telefonun kamerasıyla ve bu yılki Android 10 yerine Android 9 ile başlatılması gerçeği, ancak bunların bu fiyata kabul edilebilir takaslar olduğunu düşünüyorum.

Kağıt üzerinde, özellikle bu yılın başından itibaren Moto G7 Plus’a çok benzer oldukları için Moto G8 Plus’ın özellikleri hakkında fazla heyecanlanmak zordu. İşlemcisi açısından hafif bir belirsizlik aldı (şimdi orta seviye Snapdragon 636 yerine orta kademe bir Snapdragon 665 var) ve depolama ve RAM sırasıyla 64 GB ve 4 GB olarak değişmedi. LCD ekranı, G7 Plus’ın 6.2 inç’inden ziyade 6.3 inç’ten daha büyük olan bir inç büyüklüğüne sahip, ancak küçük bir damla çentikli üst kısımda hala 1080p’lik bir ilişki var ve hala IP sertifikası yok, bu yüzden en iyisi bu telefonu sudan uzak tutmak.

Motorola, şimdi saygın bir 4.000mAh olan telefonun bataryasının kapasitesinde daha önemli bir değişiklik yaptı. Bu G7‘ nin 5.000mAh kapasitesi kadar değil, ancak çoğu kullanıcı için fazlaca yeterli. Bu telefondan birkaç gün pil ömrü alacağınızı iddia etme konusunda kendime güvenmediğim halde, en uzun kullanım günümde bile telefonu yüzde 50’yi geçmeye zorladığımı söyleyeceğim.

Motorola’nın Motorola G7 Plus’ta bulunan 27W hızlı şarjının burada sadece 15W değerine düştüğünü görmek hayal kırıklığı yaratıyor. Bu, G7 Plus’ta söylenen bir saat yerine yüzde 100’e ulaşmak için iki saate kadar beklemeniz gerekebileceği anlamına gelir (bu daha küçük bir batarya tarafından yardımcı olsa da). Yine de bir 3.5mm kulaklık girişi elde edersiniz, ki bu her zaman takdir edilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Moto G8 Plus’ın kamera performansı biraz daha karmaşık. Moto G8 Plus, teknik olarak arka tarafında, G7 Plus’taki çift kameralardan birinden daha fazla üçlü kamera dizisine sahip. Ana kameranın çözünürlüğü 16 ila 48 megapiksele kadar yükseldi (fotoğrafların çözünürlüğü 12 megapiksellikte çekilmiş olsa da), ancak ikincil kamera hala 5 megapiksellik bir derinlik sensörü kullanıyor.

Üçüncü kamera, teknik olarak ultra geniş açılı 16 megapiksel kameradır, ancak ultra geniş açılı fotoğraflar çekmenize izin vermek yerine, telefonunuzu dikey olarak tutarken yatay olarak video çekmenize izin vermek için tasarlanmış.

Telefonumu tekrar açmak zorunda kalmadan bir manzara videosu çekebilmek çok güzel bir numara. Tek elle çekim yapmayı çok daha kolaylaştırır ve kameranın video dengelemesi iyi çalışır. Ancak videolar gürültülü ve biraz bulanık görünüyor ve genel olarak geniş açılı fotoğraflar çekmeyi tercih ediyorum.

Aksi takdirde, Moto G8 Plus’tan çıkardığınız fotoğraflar oldukça ortalama görünüyor. Genel olarak ayrıntı düzeylerinden memnun kaldım ve fotoğrafların aşırı doygun görünmediğini görmek güzeldi. Ancak, kameranın sınırlı dinamik aralığı bir sorun yaratıyor. Genellikle sizi öznenizi az pozlama veya gökyüzünü fazla pozlama arasında seçim yapmaya zorluyor. Kameranın görünüşte bir HDR özelliği de dahil olmasına rağmen, bu durumu daha fazla iyileştirmeye yetmiyor malesef.

Moto G8 Plus’ın en büyük gücü, Motorola’nın Android 9’a yaptığı küçük eklemelerle günlük bazda ne kadar kullanışlı olduğudur. Bunlar, küçük parçalar sunmak için gerçekten iyi bir iş yapıyor. asla engel olamayan işlevsellik. Tabi, telefonun “Moto Eylemi” jestlerinden bazılarının hile hareketlerinin sınırlarını kontrol etmesine rağmen, telefonun fenerini hızlıca açmak için iki “karate doğrama hareketi” yapabilmek gibi olanlar da küçük zaman kazandıranlar.

Ardından, telefonunuzun ekranını tamamen açmak zorunda kalmadan bildirim seçeneklerine daha hızlı erişmenizi sağlayan kilit ekranı kontrolleri var. Bildirim işlemlerine erişmek için parmağınızı hızlıca sürükleyebilirsiniz ve bu işlemi erişmek için Android’in tipik kilit ekranı bildirim işlemlerinden daha hızlı olduğunu gördüm.

Bu özelliklerin hiçbiri, Motorola’nın yeni G serisi telefonlarından birini kullananlara sürpriz gelmeyecek, ancak Moto G8 Plus’ta iyi çalışmaya devam edecekler.

Bu bildirim eylemlerinde ara sıra gerçekten rahatsız edici bulduğum bir hata var. Teoride, telefonun ekranı, mevcut bildirimlerinizi size gösterebilmeniz için yalnızca telefonu kullanmak için yaklaştığınız zaman yanacaktır. Bununla birlikte, bazen telefonun önümdeki masada otururken, ona ulaşıp ulaşmadığımı veya görmezden gelmeye çalışmamdan bağımsız olarak sürekli aydınlanacağını öğrendim. Bunun telefonun olağanüstü pil ömrü üzerinde bir etkisi olmadı, ancak sinir bozucu oldu.

Kısacası, Motorola’nın Moto G8 Plus’la yapmış olduğu ödünler, aksi takdirde bir amiral gemisi cihazı satın alabilecek birini kazanmanın mümkün olmadığı anlamına geliyor. Kamerası ve özellikleri açıkça orta seviyede ve IP sınıfı suya dayanıklılık gibi diğer hoş özelliklerden vazgeçiyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ancak Moto G8 Plus, günlük olarak hala çok kullanışlı bir cihaz. Batarya ömrü harika ve Motorola’nın Android’e yaptığı küçük ayarlamalar telefonun verimliliğini de artırıyor. Motorola’nın, Plus G olmayan Moto için neleri sakladığını öğrenmek için hala bekliyoruz, ancak bu, markanın bir diğer harika bütçe dostu olcağından eminiz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA