Instagram Paylaşımını DM Olarak gönderme nasıl bu makalemizde yer vereceğiz. 

Uygulama üzerindeki paylaşımları kişilere DM olarak nasıl gönderebiliriz, işlem adımları nelerdir?

instagram son zamanların popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Sadece fotoğraf ve video paylaşım platformu değildir. Fakat Uygulama üzerinde arkadaşlarınız, aile bireyleriniz ve sevdiğiniz insanlar ile DM ( Direct Mesaj) özelliği sayesinde mesajlaşabilirsiniz. Instagram Paylaşımını DM Olarak gönderme nasıl yapılır gelim beraber görelim. 

Yapılan incelemelere göre instagram sosyal medya platformları arasında zirvelerdeki yerini korumaya devam ediyor. Ancak belirtmek gerekirse uygulama bu başarısını kullanıcılara sunmuş olduğu bu özelliklerden elde eder.

Sunulan özellikler kullanıcılarının oldukça ilgi ve beğenisini alıyor. Fakat Bu durum instagram uygulamasını diğer uygulamalara oranla bir üst noktaya taşımaktadır.

Genel olarak fotoğraf ve video paylaşımı özelliğine sahip bir uygulama olsa da  ancak zamanla yenilenen özellikleri ile birlikte gelişmiş bir mesajlaşma özelliğine ev sahipliği yapıyor.

İnstagram üzerinde beğendiğiniz bir gönderiyi arkadaşlarınıza DM üzerinden mesaj olarak gönderebilirsiniz. Bu makalemizde beğendiğimiz gönderileri arkadaşlarımıza Direct mesaj olarak nasıl gönderebiliriz aşağıdaki adımlardan ulaşabilirsiniz.

Instagram Paylaşımını DM Olarak nasıl gönderebiliriz?

Bu işlem için yapmamız gereken adımlar oldukça basit. Fakat Siz kullanıcılara kalan kısmı ise sadece birkaç dokunuş ve yönlendirme olacaktır.

1)İlk olarak instagram uygulamanızı açın.

2)Uygulama üzerinden DM olarak göndermek istediğimiz fotoğraf ve ya video’nun alt kısmında yer alan uçak simgesi olacaktır. Bu simgeye dokunun.

ucak1

3)Karşınıza açılan pencerede yakın zamanda sohbet ettiğiniz kişiler ilk sıralarda gelecektir. Ancak Bu alandan kime göndermek isterseniz sayfanın sağ kısmında yer alan gönder butonuna tıklayın.

3)Fakat göndermek istediğim kişi burada görünmüyor diyorsanız yapmanız gereken tek işlem sayfanın üst kısmında yer alan ara bölümüne kişinin kullanıcı adını yazmanız olacaktır.

4)Seçtiginiz kişiye beğendiğiniz gönderiyi kolaylıkla gönderebilirsiniz.

gonder2

5)Bu alanda yer alan hikayene gönder alanından ise beğendiğiniz gönderiyi kendi hikayenize atarak kullana bilirsiniz.

Adımların oldukça basit olduğunu aktarmıştık. Ancak Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde tamamlandıktan sonra instagramın Direct mesaj yani diğer bir adı ile DM özelliğini kullanmak beğendiğiniz gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Fakat Uygulama üzerinde keyifli dakikalar geçirebilir eğlenceli olan instagram’ı daha canlı halde utabileceksiniz. 

Belirtmiş olduğumuz konu için canlı destek almak isterseniz 11858 aranılarak işlem yapın.