Ana Sayfa Destek MIUI 12.5 ile Gelecek Gizli Özellikler Ortaya Çıktı

MIUI 12.5 ile Gelecek Gizli Özellikler Ortaya Çıktı

0

Akıllı telefon pazarının fiyat/performans odaklı oyuncuları listesinde tartışmasız şekilde birinci sırada yer alan Xiaomi global manada her geçen gün biraz daha müşteri porftöyünü genişletiyor. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde de akıllı telefon üretim fabrikasını hizmete sokan Xiaomi’nin kullanıcıları tarafından beğeni ile kullanılan kendine özel Android arayüzü MIUI 12’in lansmanı geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Bu lansman içerisinde kullanıcılara MIUI 12.5’ten de bir kaç ipucu sunan şirketin, MIUI 12.5 güncellemesiyle birlikte gelecek olan özelliklerin yanısıra, bu güncelleme içerisine gizlenmiş birkaç detay özellik ise kullanıcılarda büyük heyecan uyandırmıştı. Genel olarak bakıldığında bir kaç detay özellik olarak gözükse de, MIUI 12.5 ile gelecek gizli özelliklerin etkileri büyük olacak gibi gözüküyor.

Bizler de bu manada sizler için MIUI 12.5 güncellemesi ile birlikte gelecek gizli özellikleri sizler için derledik.

 

Yenilenmiş Ana Ekran

İlk kez iOS 14’te gördüğümüz ana ekrandan doğrudan uygulama silinebilme özelliği MIUI 12.5 ile Xiaomi kullanıcılarına da sunulacak. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar, kullanmadıkları uygulamaları doğrudan uygulama simgesine uzun basarak ‘Uygulamayı Sil’ butonu sayesinde uygulamaları kaldırabilecekler.

 

Geliştirilmiş Belge Modu

MIUI 12.5 sayesinde Xioami kullanıcıları telefonlarına gelen çeşitli belgeleri daha kapsamlı ve daha işlevsel şekilde kullanabilecekler.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Düzenlenmiş Bluetooth Opsiyonları

11858 teknik destek
11858 teknik destek

MIUI 12.5’in bir diğer gizli özelliği ise Bluetooth bağlantı opsiyonlarının zenginleştirilmiş olması olarak gözüküyor. MIUI 12.5 ile gelen gizli özellikler sayesinde Xiaomi kullanıcılara birçok yeni Bluetooth prosedürüne sahip olacaklar.

Modernleştirilmiş Ses Çubukları

MIUI 12.5 ile daha modern hale getirilen ses çubukları, kullanıcılar video izlerken görünmez modda olacak ve bazı durumlarda ise şeffaf ve bulanık modda olacak.

Güncellenmiş Pil Bölümü

MIUI 12.5’in tespit edilebilen son gizli özelliği ise güncellenmiş pil durum bölümü olarak öne çıkıyor. Xiaomi kullanıcıları MIUI 12.5 ile pillerin detay bilgilerine grafiksel olarak erişebilecekler. Ayrıca bu bölümde aynı zamanda kablosuz ters şarj özelliğini aktifk onuma getirebilecek bir buton da yer alıyor olacak.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA