Mi 9T/9T Pro Cihazımızın son derece şık ve güçlü bir cihaz olmadı pro ve direk 9t olan 2 farklı şeceneği bulunmaktadır en büyük farkları işlemci tarafında gözükmektedir 9t olan modelde snapdragon 730 varken 9t pro modelin snapdragon 845 bulunmaktadır şunuda gözden kaçırmayalım bu cihazın asya ülkelerinde ismi redmi k20 ve redmi k20pro olarak geçsede birebir aynı cihazlardır sadece isimlerde farklılık ortaya cıkmaktadır genel teknik özellikleri ise şu şekilde yer almaktadır .

slider new 03

Mi 9T Teknik Özellikleri

Ağırlık 191 g
Boyutlar 156.7 x 74.3 x 8.8 mm
Çift Hatlı Var
Ekran Boyutu 6,39 inç.ekran Çözünürlüğü 1080 x 2340
Ekran Tipi Süper AMOLED
İşlemci Kapasitesi 1,8 GHz Dual Core + 2,42 GHz Triple Core + 1,78 GHz Quad Core İşletim Sistemi Android 9.0 (Pie)
İşletim Türü Android
Ön Kamera Çözünürlüğü Aralığı 20 MP ve Üzeri
Kamera Çözünürlüğü 48 MP + 8 MP + 13 MP
Parmak İzi Okuyucu Ekranın İçinde
Pil Gücü 4000 mAh
Pil Türü Li-Po
RAM Kapasitesi 6 GB RAM

slider new 01

hard reset uygulamasını ne durumda kullanırız ve nasıl yapılır .

şifre unutma veyada direk telefonu fabrika verilene sıfırlamak isteyen kullanıcıların genel olarak uyguladığı işlemdir telefonun nasıl aldıysan o şekile dönücektir bu uygulamadna sonra sunu hatırlatmakta fazlasıyla iyi olucaktır bu işlemi yapmadan önce gerekli belge dosya resim uygulama vb şeylerin yedeğinizi almakta fayda var çünkü bu işlemden sonra cihazınızda herhangi birşey kalmayacaktır . Uygulamayı nasıl yapacağınıza geçelim

Cihazınızı kapatma tuşu ile kapatınız.

kapandığından emin olduğunuzda Ses Açma (+) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu açınız. Mi logosu geldiğinde sadece Telefon Güç (Power) tuşunu bırakınız. Recovery Mode ekranı gelene kadar Ses Açma (+) tuşunu basılı tutmaya devam ediniz. Karşımıza gelen ekranda Ses Seviyesi tuşlarını kullanarak English üzerine gelip Telefon Güç (Power) tuşuna basınız. Açılan ekranda Ses Kısma (-) tuşu ile seçim yaparak “Wipe Data” üzerine gelip Telefon Güç (Power) tuşu ile seçimi onaylayınız. Sonrasında yine Ses Kısma(-) tuşu ile “Wipe All Data” seçimini yapıp Telefon Güç (Power) tuşuna basınız. Son olarak “Confirm” seçimi ile formatlama işlemini başlatabilirsiniz. Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Son olarak Telefon Güç (Power) tuşu ile Reboot to System’e tıklayarak cihazınızı yeniden başlatınız. Daha sonraki işlemlerde telefonunuzu sıfır satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Son Güncelleme 13 Ocak 2022 Yazar Abdülbaki Çakır