Ana Sayfa Destek Mhrs Mobil Uygulaması nedir? Nasıl Randevu Alınır?( Resimli Anlatım )

Mhrs Mobil Uygulaması nedir? Nasıl Randevu Alınır?( Resimli Anlatım )

0

Ülkemiz son dönemde gelişen ve yenilenen hastane uygulamalarından birisi ise randevulu şekilde devlet hastanesine gidip sıra beklemeden ve doktor seçimi yaparak muayene olmaktı.

Özellikle Covid-19 virüsünden sonra insanlar hastanelerde oldukça az zaman geçirmek istemesi veya bekleme yapmadan muayene kontrol test tahlil gibi hastane işlemleri yapıp bir an önce çıkması bu uygulamayı daha da kullanılabilir yapmış ve insanlara kolaylık sağlamıştır. Uygulama web ortamında Play store de ve Apple Store de yerini en hit uygulamalar arasında yer bulmuş kullanımı gayet kolay olduğundan da herkes tarafından kullanılabilir olduğu benimsenmiştir.

Uygulama da hem kendinize hem çocuklarınıza kolayca randevu alabilirsiniz. Aldığınız randevuları kolayca iptal edip veya gün değişikliği de yapabilirsiniz. Ayrıca uygulama da geçmişe dönüş randevularınız da yer almaktadır. Alarm kurup istediğiniz Doktor hizmet vermeye başladığında alarm devreye girer size bilgi vermektedir. Uygulama içerinde randevuların doluluk oranları anlık iptaller veya randevular da yer almaktadır. Tahlil test sonuçları röntgen gibi uygulamaların sonuçlarını uygulama içinde ki sekmelerde yer almaktadır.

Bu uygulamadan sonra hastanelerde uzun sıralar beklemenize gerek yok. MHRS Mobil uygulaması yardımı ile kolay ve hızlıca muayene randevusu alabilir ve aldığınız randevuları buradan takip edebilirsiniz. Randevu gününü, saatini ve hekiminizin o gün hastanede görev yapıp yapmadığını öğrenebilir, gidemeyeceğiniz randevularınızı buradan iptal edebilirsiniz.

Ayrıca uygulama içinden T.C. Sağlık Bakanlığı’nın diğer sağlık uygulamaları ile konfigüre edildiği için kolayca erişe bilmektesiniz. Özellikle şifre almanıza gerek kalmadan E devlet şifreniz ve TC kimlik numaranızla giriş yapabilir akıllı telefonunuzdan parmak izi de ekleyerek her zaman şifre girmekten de kurtulabilirsiniz.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” mobil uygulaması, Android telefonunuz ve tablet iniz için özel olarak tasarlanmış olup, hem uygulamanın kendisi hem de randevu almak ücretsizdir. Uygulamanın kısa adı “MHRS Mobil” dir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

MHRS Mobil ile tüm Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’na bağlı Devlet Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ve Merkezleri (ADSH, ADSM) için vatandaşların, istedikleri hekimden ve belirledikleri uygun olan tarihe randevu almaları sağlanır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne ulaşmak için ayrıca İnternet üzerinden www.hastanerandevu.gov.tr adresini kullanabilir ya da ALO 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak kendinize ve yakınlarınıza randevu alabilirsiniz

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Öncelikle daha önce kaydolduğumuz ve giriş yaptığınız da direkt karışınıza Hastaneden veya Aile hekiminden randevu almak seçeneği çıkmaktadır.

Hastaneden randevu al seçeneğinden sonra 4 seçenek çıkmaktadır. Genelde Hastaneye göre seçim yapılmaktadır. Tabi ki siz de seçenekler üzerinden ilerleyebilirsiniz.

Hastaneye göre seçeneğinden sonra bulunduğunuz ilde ki bütün hastaneler sıralanmaktadır. Hangi hastane sizin için uygunda o hastane ismi üzerine dokunmanız yeterli olacaktır.

Tabi ki şehir seçeneğini değiştirmekte sizin elinizdedir. Farklı ilden yakınlarınıza veya kendinize de randevu alabilirsiniz.

Poliklinik seçimi yaptıktan sonra eğer doluluk oranları yoksa hemen randevu seçebiliyorsunuz. Doluluk oranı varsa da alabileceğiniz en yakın zamana randevu tercihi sunmaktadır.

Randevu seçimi yaptıktan sonra tarih, saat dakika seçimi yaptıktan sonra ilerleme yapabilir günler arasında seçenekleri görebilirsiniz.

Randevu seçimi yaptıktan sonra genel görüntüleme yapıp doğruluğunu tekrar teyit edip randevunuzu onaylayabilir siniz.

Evet randevu oluşturuldu isterseniz takviminize ekleyip hatırlatma bırakabilir ister sadece randevu oluşturabilirsiniz.Alt kısımda İPTAL seçeneğinden de hemen iptal edip veya değişiklik yapabilirsiniz.Bu işlemden sonra sistem otomatik olarak hem sms hem mail olarak bilgilendirme yapar ve randevuya 1 gün kaldığında 182 den otomatik IVR arama gelir sizi randevuya gidip gitmeyeceğinizi teyit etmektedir. 1 tuşuna basıp gidebilir 2 tuşuna basıp iptal edebilirsiniz.  Sağlıklı Günler Dileriz..

 

#hayatevesıgar

#evdekal

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA