Ana Sayfa Güvenlik Kapatılan WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır

Kapatılan WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır

0


Son dönemde artan WhatsApp kapatılma olaylarının ardından birçok kullanıcı WhatsApp’a ulaşabilmenin yollarını arıyor. Kullanıcılar bazen tanımadığı bir kişiden bir WhatsApp mesajı, bazen bilmediği bir WhatsApp grubuna katıldınız bildirimi almanız sonrası bazen de WhatsApp üzerinden diğer kullanıcılar tarafından şikayet edilmeleri sonucunda WhatsApp uygulamasına girdiğinde ‘WhatsApp Hesabınız Yasaklandı’ mesajıyla karşılaşıyorlar. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalan kullanıcıların yapması gereken işlemleri sizler için derledik.

Öncelikli olarak aşağıdaki link üzerinden destek sayfasına erişiyoruz.

https://www.whatsapp.com/contact/?lang=tr

Bu sayfaya erişmemizin ardından kullandığımız WhatsApp hesabı türüne göre işlem seçeneklerini işaretleyerek devam ediyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Sonrasında talep formunu doldurmamızın ardından portal otomatik olarak mail ekranlarımızı açmaya çalışacaktır. Mail ekranlarımız açılmaz ise, talebimizi ileteceğimiz mail adresi sistem tarafından bizlere sunulacaktır. Bu adresler aşağıdaki gibi olabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

iOS İşletim Sistemi için:

iphone_web@support.whatsapp.com

 

Android İşletim Sistemi İçin:

android_web@support.whatsapp.com

 

Windows İşletim Sistemi İçin:

webclient_web@support.whatsapp.com

 

Kaios

kaios_web@support.whatsapp.com

 

Diğer İşletim Sistemleri İçin ise;

support@whatsapp.com

 

İşletim sistemi türünüze aktif kullandığınız mail adresi üzerinden talep girilmesi durumunda  WhatsApp destek ekibi tarafımıza dönüş yaparak, ilgili WhatsApp numarasının evrensel şekilde kodlanmasını isteyecektir. Ülkemizdeki tüm telefon kodları evrensel olarak +90 kodu ile başlamaktadır. Bunu da iletmemizin ardından WhatsApp risk birimi talebimizi değerlendirecek ve bizlere 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA