Ana Sayfa Sosyal Medya Kapatılan Reklam Hesabıyla İlgili Sorunları Giderme

Kapatılan Reklam Hesabıyla İlgili Sorunları Giderme

0

Kapatılan Bir Reklam Hesabıyla İlgili Sorunları Giderme

Facebook, reklam hesapları ile ilgili tespit ettiği ilke ihlal ve dolandırıcılık gibi durumlardan kaynaklı reklam hesabınızı durdurma veya kalıcı olarak kapatma işlemi yapabilmektedir. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak için uyulması gereken kurallar nelerdir.

Reklam hesabım kapatıldı. Ne yapmalıyım?

Facebook reklam hesaplarının kapatılması veya dondurulması ile ilgili birkaç ekran görüntüsü paylaşmaktayız. Bunlar ile hesabınızın neden kapatıldığını görüntülüye bilmektesiniz.

Yukarıdaki uyarı alınıyor ise genel sorun sürekli olarak ödeme yöntem değişikliği yapılmasından kaynaklı hesap geçici olarak dondurulma ile ilgilidir. Aynı ekran üzerinde hesabınızı doğruladıktan işaretlenerek ilgili ekran üzerinden bilgileri doldurmalısınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İstenilen bilgiler açıklayıcı bir şekilde doldurma yapılarak Gönder işaretlenmelidir. Facebook tarafından inceleme süresi tamamlandıktan sonra mail yada iletişim geçilerek işlemleriniz tamamlanmaktadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yukarıdaki uyarı ise, Facebook reklamlarınızda ilke ihlali nedeniyle uygunsuz yayın yapılması ile ilgili alınan kısıtlamadır. Ancak bu işlemin hata olduğunu düşünüyor iseniz. Aynı ekranda bizimle iletişime geçin işaretlenerek reklam hesabınızın incelenmesi için talep oluşturabilmektesiniz. İncelenme sonrasında ihlal durumu yok ise tekrar Reklam hesabınız tekrar aktif hale getirilecektir.

Tarafınıza yapılan geri dönüşte aşağıdaki mail olarak bilgi alır iseniz.

 

Bilinmesi gereken bilgi Facebook hesabınızın bağlı olduğu reklam hesabından artık reklam veremeyeceksiniz.

Kapatılan hesaplarda ödeme yöntemi olarak tanımlanan kartlar üzerinden farklı bir reklam hesabı için ödeme yapılamamaktadır. Bu durumlar ile karşı karşıya kalmamak için ilk etapta sanal kart oluşturma yönteminin kullanılmasını tercih etmenizi öneririz.

Facebook Bussiness ile yeni reklam hesabı oluşturma

Facebook Bussiness, reklam hesabınızdan bağımsız olarak size ve müşterilerinize birden fazla reklam hesabı oluşturmanıza imkân verir. Hazırda kullanılan reklam hesabınız kapatıldı ise Facebook Bussiness hesabı açarak işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz.

https://business.facebook.com adresine giriş yapılması yeterlidir.

 

Facebook Bussiness adresine buraya tıklayarak gidin ve “Hesap Oluştur” butonuna tıklayın.

Eğer bireysel olarak çalışıyorsanız “İşletme adı” kısmına kendini adınızı, ajansınız için açıyorsanız ajans ismini girerek devam edin ve gerekli bilgilerin tümünü doldurup hesap kurulumunu tamamlayın.

Karşınıza yukarıdaki ekran geldiğinde “Yeni Ekle” kısmından “Reklam Hesapları” butonuna tıklayarak yeni reklam hesabınızı oluşturun.

Hesap adı, saat dilimi ve para birimi bilgilerini doldurduktan sonra “Reklam Hesabı Oluştur” butonuna basarak yeni reklam hesabınızı oluşturun.

Adımları takip ederek Reklam hesabınızı oluşturabilmektesiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA