Facebook, kapatılan reklam hesapları ile ilgili tespit ettiği ilke ihlal ve dolandırıcılık gibi durumlardan kaynaklı reklam hesabınızı durdurma veya kalıcı olarak kapatma işlemi yapabilmektedir. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak için uyulması gereken kurallar nelerdir.

Reklam hesabım kapatıldı. Ne yapmalıyım?

Facebook reklam hesaplarının kapatılması veya dondurulması ile ilgili birkaç ekran görüntüsü paylaşmaktayız. Bunlar ile hesabınızın neden kapatıldığını görüntülüye bilmektesiniz.

Kapatilan Bir Reklam Hesabiyla Ilgili Sorunlari Giderme 2

Kapatılan reklam hesapları yukarıdaki uyarı alınıyor ise genel sorun sürekli olarak ödeme yöntem değişikliği yapılmasından kaynaklı hesap geçici olarak dondurulma ile ilgilidir. Aynı ekran üzerinde hesabınızı doğruladıktan işaretlenerek ilgili ekran üzerinden bilgileri doldurmalısınız.

11858 teknik destek

Kapatılan Reklam Hesapları hakkında

İstenilen bilgiler açıklayıcı bir şekilde doldurma yapılarak Gönder işaretlenmelidir. Facebook tarafından inceleme süresi tamamlandıktan sonra mail yada iletişim geçilerek işlemleriniz tamamlanmaktadır.

kapatılan reklam hesapları ile ilgili tespit ettiği ilke ihlal ve dolandırıcılık gibi durumlardan kaynaklı reklam hesabınızı durdurma

Yukarıdaki uyarı ise, Facebook reklamlarınızda ilke ihlali nedeniyle uygunsuz yayın yapılması ile ilgili alınan kısıtlamadır. Ancak bu işlemin hata olduğunu düşünelim. Aynı ekranda bizimle iletişime geçin işaretlenerek reklam hesabınızın incelenmesi için talep oluşturabilmektesiniz. İncelenme sonrasında ihlal durumu yok ise tekrar Reklam hesabınız tekrar aktif hale getirilecektir.

Tarafınıza yapılan geri dönüşte aşağıdaki mail olarak bilgi alır iseniz.

İlişkili : Facebook Reklam Hesabında Facebook Desteği İle İletişim Kurma (Resimli Anlatım)

Bilinmesi gereken bilgi Facebook hesabınızın bağlı olduğu reklam hesabından artık reklam veremeyeceksiniz.

Kapatılan hesaplarda ödeme yöntemi olarak tanımlanan kartlar üzerinden farklı bir reklam hesabı için ödeme yapılamamaktadır. Bu durumlar ile karşı karşıya kalmamak gerekir. İlk etapta sanal kart oluşturma yönteminin kullanılmasını tercih etmenizi öneririz.

Facebook Bussiness ile yeni reklam hesabı oluşturma

Facebook Bussiness, reklam hesabınızdan bağımsız olarak size ve müşterilerinize birden fazla reklam hesabı oluşturmanıza imkân verir. Hazırda kullanılan reklam hesabınız kapatıldı ise Facebook Bussiness hesabı açarak işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz.

https://business.facebook.com adresine giriş yapılması yeterlidir.

kapatılan reklam hesapları ile ilgili tespit ettiği ilke ihlal ve dolandırıcılık

 

Facebook Bussiness adresine buraya tıklayarak gidin ve “Hesap Oluştur” butonuna tıklayın.

Eğer bireysel olarak çalışıyorsanız “İşletme adı” kısmına kendini adınızı, ajansınız için açıyorsanız ajans ismini girerek devam edin. Gerekli bilgilerin tümünü doldurup hesap kurulumunu tamamlayın.

Karşınıza yukarıdaki ekran geldiğinde “Yeni Ekle” kısmından “Reklam Hesapları” butonuna tıklayarak yeni reklam hesabınızı oluşturun.

Hesap adı, saat dilimi ve para birimi bilgilerini doldurduktan sonra “Reklam Hesabı Oluştur” butonuna basarak yeni reklam hesabınızı oluşturun.

Adımları takip ederek Reklam hesabınızı oluşturabilmektesiniz.