Ana Sayfa Sosyal Medya Google Benim İşletmem Kullanıcıları İçin Önemli Tavsiyeler

Google Benim İşletmem Kullanıcıları İçin Önemli Tavsiyeler

0

Merhaba TeknoDestek takipçileri bugün sizler için dijital pazarlamanın önemli unsurlarından biri olan ‘Google Benim İşletmem’ platformuyla alakalı kendi işletme profilinizi daha ileri taşıyabileceğiniz teknik detaylar paylaşacağız.

google-benim-isletmem-rehberi.png (776×304)Google Benim İşletmem hesabınızı açtıktan sonra bazı teknik detaylar ile ilgilenmeniz gerekiyor , bu teknik detaylar hesabınızın hem daha aktif olmasını sağlarken dışardan sizi aratan kişilerinde işletmeniz için daha olumlu fikirler edinmesini sağlayacaktır.

Google Benim İşletmem profilinize ekleyeceğiniz her detay sizin ve işletmenizin dijital pazarlamada ki rolünü olumlu etkileyecektir , öte yandan ekleyeceğiniz yanlış bilgiler bu süreci olumsuz etkileyecektir.

1-İşletme Bilgileri
Google-My-Business-listing.png (900×407)
İşletme bilgileri dijital pazarlama sürecimizin en önemli unsurlarından biridir , öyle ki yanlış gireceğiniz bir telefon numarası dahi müşterilerinizi yanlış yönlendirebilir uzun vadede bu platformdan elde edeceğiniz kazancınızı olumsuz etkileyecektir. Bu sebeple işletmenize ekleyeceğiniz konum ve iletişim bilgileri ve çalışma saatleri hayati önem arz eder.

2-Olumlu Yorumların Etkisi

1*FH-zwdCK7DPNhUm433nk5g.jpeg (600×300)

Müşterilerinizin sizden memnun olması ve bunu sanal ortamda dile getirmesi dijital pazarlama sürecinizin doğru bir şekilde ilerlemesini sağlar , mutlu ve memnun olan müşteriler sizi araştırırken aklına soru işareti takılan müşterilerinize ışık tutacaktır. Bunun da en keskin yolu profilinize ya da farklı platformlarda bulunan hesaplarınıza yapılacak iyi yorumlardır.

3-Tasarımsal Değişiklikler ve Süreklilik

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

airbnb-1024x338.jpg (1024×338)
İşletme profilinizde , Sosyal Medya hesaplarınızda ve Web Sitelerinizde her zaman farklı tasarımlara yer verin , dijital pazarlamada size kazanç sağlayacak etkenlere ilgi göstermemek bu süreçte ki gelir skalanızı olumsuz etkileyecektir , bu açıdan sosyal medya hesaplarınızda , işletme profilinizde her zaman işletmenizi temsil eden görseller paylaşmak , bunu süreklilik haline getirerek rutin bir şekilde uygulamak ve bu durumdan yorulmamak işinize gösterdiğiniz önemi ve ciddiyeti simgeler.

4-Reklam ve Tanıtım

1*PgmTJzD-eveL7lvV_ehIUQ.jpeg (1600×1099)
Her sektörde olduğu gibi dijital pazarlamada da reklamın ve tanıtımın önemi son derece büyüktür , aslına bakarsanız dijital pazarlama başlı başına bir reklam stratejisidir , fakat bunu daha da ileri taşımak için bununla yetinmemeniz gerekir.

5-Kampanyalar ve Etkinlikler

shutterstock_1283920588-22b9d3.jpg (900×300)

Dijital pazarlamada kitleleri etkilemenin en önemli yolu onlar için düzenlenen özel etkinliklerdir , Örneklendirecek olursak işletme hesabınıza ait olan sosyal medya hesaplarınızın takipçi sayısı eğer sizin için yeterli değilse yapacağınız bir çekiliş ve bunun size fayda sağlayacak şartları işletme hesabınızın daha çok ziyaretçi çekmesi için yeterli bir işlem olacaktır.

6-Ekip Çalışması
ekip-çalışması.jpg (1024×694)
Dijital Pazarlamada belli bir yön izledikten sonra , kendinize koyduğunuz hedefe ulaşıp bu süreçte daha da profesyonel olmak istiyorsanız sizin için bu süreçte ki yükünüzü hafifletecek bir ekibe ihtiyacınız olacaktır , örneklendirmek gerekirse ; işletmenizin sosyal medya hesaplarını yönetecek bir kişi , sosyal medya hesabınızda ki görselleri güzelleştirecek bir grafik tasarımcı , ya da işletmenizin gelir durumuna göre çalışacağınız bir ajans.

Bu yolda size faydası olacak önemli tavsiyelerimiz umarım işinize yarar daha fazla teknoloji içerikleri için bizi takipte kalmaya devam edin , Sağlıklı günler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA