Ana Sayfa Bilgisayar İstenilen kaynak kullanımda sorun çözümü

İstenilen kaynak kullanımda sorun çözümü

0

Windows 10’da İstenilen kaynak kullanımda sorun çözümü nasıl yapılır?

 • Başta kötü amaçlı yazılımlar olmak üzere çok çeşitli bilgisayar sorunları hata mesajlarına neden olabilir.
 • Bu tür hata mesajları, programları kullanmanızı engelleyebilecek İstenen kaynak kullanımda olduğunu içerir.

Çeşitli bilgisayar sorunlarını çözmek için Restoro PC Repair Tool’u öneririz:

Bu yazılım, yaygın bilgisayar hatalarını onaracak, sizi dosya kaybından, kötü amaçlı yazılımlardan, donanım arızalarından koruyacak ve maksimum performans için bilgisayarınızı optimize edecektir. Şimdi 3 kolay adımda PC sorunlarını düzeltin ve virüsleri kaldırın:

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 1. TrustPilot.com’da Harika olarak derecelendirilen Restoro PC Onarım Aracını indirin .
 2. Bilgisayar sorunlarına neden olabilecek Windows sorunlarını bulmak için Taramayı Başlat’ı tıklayın.
 3. Patentli Teknolojilerle ilgili sorunları düzeltmek için Tümünü Onar’ı tıklayın

Bu mesaj, bilgisayar ekranınızda ilk belirdiğinde zararsız görünüyor. Ancak, bir programı her açmaya çalıştığınızda Bilgisayarınızın ekranında The Requested Resource Kullanılıyor yazan bir pop-up görmek sizi endişelendirmelidir. Hata mesajı genellikle oldukça ciddi bir durum için bir uyarıdır- SmartService adı verilen bir Truva atı kötü amaçlı yazılımı.

Truva atı adı, ne yazık ki, iyi kazanılır. Kötü amaçlı yazılım, kendisini PC’nize gönderebileceği ve tehditlere maruz bırakabileceği çeşitli yollardan çok akıllı bir şekilde davranır. Win32 Gamarue gibi diğer yıkıcı kötü amaçlı yazılımlar gibi, bu kötü amaçlı yazılım türü de aşağıdakileri içeren bir hasar izi bırakabilir:

 • Kişisel bilgilerinizi çalan programları kurmak,
 • Çevrimiçi faaliyetlerinizi gözetlemek ve verileri bilgisayar korsanlarına iletmek,
 • Yıkıcı dosyalar ve uygulamalar yüklemek ve bilgisayarınıza ciddi şekilde zarar verebilecek yetkisiz Kayıt Defteri değişiklikleri yapmak.

Bunların hepsi korkutucu geliyor. Ancak Truva atının terör saltanatı burada bitmiyor. Şüphesiz, en yıkıcı etkisi, bilgisayarınızda yüklü olan antivirüs yazılımını engelleme  yeteneğidir. Bunu yaparak, kötü amaçlı yazılım diğer virüslerin ve kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza bulaşması için kapıyı açar.

Bileşik etki, bilgisayarınızın, siber suçluların bankacılık ve diğer kişisel bilgilerinizi ücretsiz olarak geçirebilecekleri bir giriş haline gelmesidir. Bu bilgisayarlara sızma ve aynı zamanda kötü amaçlı yazılım savunmalarını devre dışı bırakma yeteneği nedeniyle, SmartService genellikle fidye yazılımı saldırganları için tercih edilen silahtır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu Truva atı, olabildiğince yıkıcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bilgilerinizi çalmanın, dosyalarınızı bozmanın ve güvenliğinizi tehlikeye atmanın ötesinde, tarayıcınızı da bozar. Göz atma deneyiminiz süreli açılır pencereler, sinir bozucu yönlendirmeler ve şüpheli tarayıcı uzantılarıyla karakterize edilecektir.

İstenen kaynakla ilgili korkutucu olan şey, kötü amaçlı yazılım tarafından tetiklenen kullanımda hata, bilgisayarınıza virüs bulaşıp bulaşmadığını söylemenin neredeyse hiçbir yolu olmamasıdır. Çok iyi saklanıyor.

Bilgisayarınıza virüs bulaştığı andan itibaren, siz alışılmadık herhangi bir şey fark etmeden önce virüs uzun süre orada kalabilir. Tüm bu süre boyunca, Trojan işte meşgul olacak, kişisel bilgilerinizi çalacak, sizi gözetleyecek ve bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılımlar yükleyecektir.

Bu nedenle, kötü amaçlı yazılımın, siz onu tespit ettiğinizde suçlandığı her türlü kötü niyetli eylemle zaten yapılmış olabileceğini hayal etmek korkunçtur.

Bu makalede, eğer zaten vurulmuşsanız, Truva atını kaldırmanın yollarını tartışacağız. Öncelikle, kötü amaçlı yazılımın bilgisayarınıza bulaşma yollarına bakalım, böylece gelecekteki kötü amaçlı yazılım saldırılarını önleyebileceğiniz düşünüyoruz.

 

SmartService kötü amaçlı yazılımı bilgisayarınıza nasıl bulaşır?

Bu Truva atı enfeksiyonunu tespit etmenin genellikle ne kadar zor olduğunu ve ne kadar yıkıcı olduğunu görünce, önleme gerçekten de tedaviden çok, birden çok yönden daha iyidir. Eğer yoksa kaliteli bir antivirüs programı bilgisayarınızda yüklü, sen sadece onun yıkıcı yolu kapalı setleri önce bu yazılımı tespit etmek için antivirüs yazılımları güvenemez.

Enfeksiyondan kaçınmanın en etkili yolu, kendi bilgisayarlarınızı kullanma ve diğer bilgisayarlarla etkileşim kurma şeklinizde dikkatli olmaktır. SmartService Truva atı, bilgisayarınıza aşağıdaki yollardan herhangi biriyle ve başka yollarla sızabilir;

 • Gelen kutunuza teslim edilen e-postalara kötü amaçlı ekler,
 • Ziyaret ettiğiniz web sitelerinde tıkladığınız reklamlar,
 • İnternetten indirdiğiniz yazılımın bir parçası olarak yüklediğiniz virüslü dosyalar,
 • İndirdiğiniz, beğendiğiniz ve sosyal medyada paylaştığınız içerik ve
 • Torrent platformları ve diğer ücretsiz yazılım sitelerindeki çerezler.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA