İPhone'da Unutulan Notes Parolasını Nasıl Sıfırlarsınız?
İPhone'da Unutulan Notes Parolasını Nasıl Sıfırlarsınız?

Bu makalemizde , iPhone’unuzda halihazırda kullanmakta olduğunuz Notes Parolası uygulaması nasıl değiştireceğinizi açıklamaktadır.

iPhone’da Notes Şifresi Nasıl Değiştirilir?

iPhone’unuzdaki Notes Parolası kilitlemek için kullandığınız parolayı hatırlıyorsanız ancak bunu yeni bir parolayla değiştirmek istiyorsanız şu adımları izleyin:

Notes Parolası
Notes Parolası
 1. Ayarlar uygulamasında Notlar’a dokunun.
 2. Şifre’ye dokunun.
 3. iCloud öğesine dokunun.
 4. Şifreyi Değiştir’e dokunun.
 5. Eski Parola alanına mevcut parolanızı girin . Ardından, yeni Notes parolasını iki kez (biri Parola alanına ve bir kez Doğrulama alanına) girin ve en uygun şekilde bir İpucu ekleyin .
 6. Bitti’ye dokunun . Ekran onayı yok. Bitti’ye dokunduktan sonra Notes şifreniz değiştirildi.

İPhone’da Unutulan Bir Not Parolasını Nasıl Sıfırlarsınız?

Ancak Notes parolanızı unuttuysanız ne yaparsınız? Neyse ki bu, bir daha Notes’u kullanmanızın engellendiği anlamına gelmez. Bunun yerine, aşağıdaki adımları izleyerek unutulan Notes parolanızı sıfırlamanız gerekir:

 1. Ayarlar uygulamasında Notlar’a dokunun.
 2. Şifre’ye dokunun
 3. iCloud öğesine dokunun
 4. Parolayı Sıfırla’ya dokunun
 5. Telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız parolayı girin ( Notes parolanızı değil ).
 6. Açılır menüde Parolayı Sıfırla’ya dokunun.
 7. Notes için kullanmak istediğiniz yeni parolayı bir kez Parola alanına ve bir kez Doğrula alanına iki kez girin ve bir ipucu ekleyin.
 8. Notların kilidini açmak için Face ID’yi kullanmak istiyorsanız , Use Face ID kaydırıcısını açık/yeşil olarak bırakın.
 9. iPhone’unuzdaki Notes parolasını sıfırlamak için Bitti’ye dokunun.

Önemli Not: Notes parolanızı sıfırlamak, eski parola kullanılarak korunan notların kilidini açmaz. Bunlar, sıfırlamadan sonra bile yalnızca eski parola ile açılabilir. Sıfırlama, oluşturduğunuz ve kilitlediğiniz tüm yeni notlar için kullandığınız parolayı değiştirir.

iPhone’da notları Nasıl Paylaşırım?

lk olarak, Notes uygulamasının sağ üst köşesindeki Diğer (üç nokta) düğmesine dokunun. Seçeneklerinizi görmek için Notu Paylaş’ı seçin . Bir notu kısa mesaj, e-posta veya Snapchat veya Twitter gibi sosyal medya uygulamaları aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Bir iPhone’daki notları nasıl kilitlerim?

iPhone’unuzdaki notları kilitleme , Diğer menüsünde de gerçekleşir . Seçeneklerin üst satırındaki Kilit simgesini seçin. Ardından, başkalarının notu görmesini engellemek için bir şifre oluşturabilirsiniz. Face ID’yi de kullanabilirsiniz.

Telefon şifrenizi değiştirebileceğiniz makaleye buraya tıklayarak destek alabilirsiniz. Aynı zamanda icloud şifre değişikliğini bu linki kullanarak değişebilirsiniz.

 

Son Güncelleme 24 Haziran 2022 Yazar Pınar Güldökmez