iPad için Ebeveyn Kontrolü Uygulamaları
iPhone ve iPad için Ebeveyn Kontrolü Uygulamaları

iPhone ve iPad için ebeveyn kontrolü uygulamaları için GuardChild’e göre, 8 ila 16 yaş arasındaki çocukların yüzde 90’ı yanlışlıkla veya kasıtlı olarak çevrimiçi yasa dışı içerik görüntüledi. Eh, bu kullanım kolaylığı ve artan ekran süresi bakıcılar üzerinde daha fazla baskı oluşturuyor çünkü iki yaşın altındaki çocuklar da dahil olmak üzere herkesin akıllı telefonlara erişimi var.

Ebeveyn (veya veli) olarak, gençlerin teknolojinin zararlı etkilerinden korunmasını sağlamalısınız. Ve Apple’ın bazı yerleşik ebeveyn kontrolü özellikleri olsa da, iPhone ve iPad için bu en iyi ebeveyn kontrolü uygulamaları, çocuklarınızı izlemeniz ve güvende tutmanız için size çok daha fazla araç sunar. Onlara bakalım.

1. MMGuardian: Vendor’s Choice

MMGuardian, helikopter ebeveynler için AI tabanlı bir ebeveyn kontrolü çözümüdür. Bu, silinmiş olsalar bile iMesajları ve SMS mesajlarını takip etmelerini sağlar.

Ayrıca, mesajları ve ekleri otomatik olarak tarar ve siber zorbalık, uyuşturucu, intihar düşünceleri veya şiddet belirtileri tespit ettiğinde ebeveynlere güvenlik uyarıları gönderir.

MMGuardian: Vendor's Choice
MMGuardian: Vendor’s Choice

Ayrıca çocuğunuzun GPS konumunu takip edebilir ve olması gereken yerde olduğundan emin olabilirsiniz. Uygunsuz web sitelerinden korumak için web filtrelerini etkinleştirin. Belirli cihazları veya uygulamaları tamamen kısıtlayın veya ekran süresine göre kısıtlamalar ekleyin.

MMGuardian ayrıca çocuğun genel etkinliği, web’de gezinme, aramalar vb. hakkında kapsamlı raporlar oluşturur, böylece ebeveynler daha büyük resmi görebilir ve bir sorun olduğunda kolayca fark edebilir.

Harika olan şey, tüm sürecin oldukça basit olmasıdır. Ebeveyn uygulamasını cihazınıza ve çocuk uygulamasını çocuğunuzun telefonuna yükleyin, ekrandaki talimatları izleyin ve çocuğunuzun aktivitelerini sorunsuz bir şekilde izleyin.

2. FamiSafe – Genel İnternet için Ebeveyn Denetimi Uygulaması

FamiSafe, kullandığı uygulamalar ve oyunlar gibi göz atma davranışları da dahil olmak üzere çocuğunuzun tüm çevrimiçi etkinliklerini kapsar.

famisafe.wondershare.com

FamiSafe
iPhone Ebeveyn Kontrolü

Uygulama, çocuğunuzun cihazında ihlaller tespit ettiğinde sizi bilgilendirmek için farklı zorbalık kategorileri ve yasa dışı anahtar kelimeler içeren şüpheli bir kelime kitaplığı kullanır.

Örneğin, zorbalıkla ilgili 742 anahtar kelime, uyuşturucuyla ilgili 228 anahtar kelime ve daha fazlasını içerir. Özellikle, anahtar kelimeler ekleyebilmeniz, uygulamayı çok esnek hale getirir.

Ancak, herhangi bir anahtar kelime kategorisini kapatmak, o kategorideki kelimeler çocuğunuzun cihazında göründüğünde bildirim almayacağınız anlamına gelir. FamiSafe’i aslında çocuğunuzun telefonunda kurallar belirlemek için kullanabilirsiniz. En önemlisi, çocuklarınızın internet bağlantılarını engellemediğinden emin olmak için yetişkinlere uygun içerik engelleme ve bir web sitesi filtresine sahiptir.

Ücretsiz sürüm kolay yönetim sunarken, premium pakete abone olmak PC’ler, tabletler veya Mac’ler dahil olmak üzere 10 adede kadar cihazı yönetmenize olanak tanır.

Ayrıca premium paket ile web içeriğini filtreleyebilir, YouTube ve sosyal medya etkinliğini yönetebilir, tarayıcı geçmişini izleyebilir, cihaz etkinlik raporları alabilir, uygunsuz görüntüleri tespit edebilir, gerçek zamanlı konumu takip edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

FamiSafe’i kullanmak için, uygulamanın çocuk sürümünü çocuğun cihazına yüklemeniz ve verilen eşleştirme kodunu kullanarak iPhone ile eşleştirmeniz gerekir. Daha fazla bilgi için, FamiSafe’in daha ayrıntılı bir incelemesini görmek isteyebilirsiniz.

3. Google Family Link – Çocuğunuzun Android Cihazını İzleyin

Google Family Link ile çocuklarınızın Google Play’deki aktivitelerini her yerden yönetebilirsiniz. Çocuklarınız için dijital kurallar belirlemenize ve Google Play’den yüklenen oyunlar ve uygulamalar da dahil olmak üzere çevrimiçi kullandıkları içeriği filtrelemenize olanak tanır.

Başlamak için, henüz bir Google hesabı yoksa, çocuğunuz için bir Google hesabı açmanız gerekir. Ardından, Google Family Link ile senkronize edin. Ve onları olumlu içeriğe yönlendirmeye hazırsınız.

Google Family Link
Google Family Link

Uygulamasıyla bir süre sınırı belirleyebilir, çocuğunuzun belirli uygulamalara erişimini sınırlayabilir, çocuğunuzun Google Hesabı ayarlarını değiştirebilir, Google Play’de yetişkinlere uygun içeriğin kullanımını sınırlayabilir, cihazının kilidini açabilir ve cihazınızı kullanarak çocuğunuzun yerini belirleyebilirsiniz.

Ancak, tüm ebeveyn denetimi uygulamalarında olduğu gibi, çocuğunuzun cihazının etkinliğini izlemek için etkin bir internet bağlantısı gerekir. Çocuğunuzun çevrimiçi etkinliklerini iPhone’unuzda izleyebilirken, Google Family Link maalesef iPhone, iPad, PC veya Mac’inizi izlemenize izin vermiyor. Bu nedenle, Android veya Chromebook’unuz dışındaki cihazları izlemek için listedeki diğer uygulamalara geçmek isteyeceksiniz.

Başka bir dezavantaj, çocuğunuzun cihazında önceden izin verdiğiniz uygulamalar veya içerik üzerinde uzaktan kontrole sahip olmamanızdır. Örneğin, önceden erişime sahip oldukları için uygulama güncellemelerini düzenleyemezsiniz. Bununla birlikte, programın kurulum sürecinde size yol gösterecek adım adım yönergeleri vardır.

4. OurPact – En Güvenli Ebeveyn Denetimi Uygulaması

Çocuğunuzun telefonundaki son etkinliklere bakmanızı sağlayan bir galeri görünümüne sahiptir. Ve çocuğunuz telefonuna yeni uygulamalar yüklediğinde size hemen haber verir.

Plus, belirli uygulamaları veya web sitelerini engelleyebilir, erişim zamanlarını ayarlayabilir, çocuğunuzun çevrimiçi programlarını otomatikleştirebilir, konum bilgilerini alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ancak çoğu uygulamada olduğu gibi, ek özellikler yalnızca premium olarak sunulur.

Uygulamayı kullanmaya başlamak için çocuğun cihazını USB aracılığıyla bilgisayardaki uygulamaya bağlamanız yeterlidir. Uygulamanın güvenliğini artırır ve hatta uygulamanın çevrimdışı özellikleriyle senkronize olur. Bağlantı kurulduktan sonra, bağlı cihazları uygulamada gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz.

5. Kidslox – Çocuklarınız İçin Ödüller İçeren Uygulama

Kidslox, seçilen uygulamaları ve web sitelerini engellemenize ve çocuğunuz için günlük zaman sınırları programlamanıza olanak tanıyan basit bir ebeveyn kontrolüdür. Sayfa, çocuklarınızı ödevleri ve ev ödevlerini tamamlamaya teşvik eden bir ödül özelliğine sahiptir.

Ayrıca, çocuğunuzun telefonunun yetkilendirmesini atlamaması için gizli tutmanız gereken bir aktivasyon kilidi belirlemenizi sağlar. Kidslox çoğunlukla ücretsizdir, ancak daha fazla özellik için premium’a geçmek isteyebilirsiniz. Ancak Kidslox, aynı uygulamayı kurmanız için kendi telefonunuza ve çocuğunuzun telefonuna yüklemenizi gerektirir. Hazır olduğunda, çocuğunuzun telefon etkinliğini uygulama ile senkronize ederek, ne kullandığını her yerden izlemenize olanak tanır. Ancak, çevrimdışıysa çocuğunuzun telefonunu izleyemeyebileceğinizi unutmayın. Mükemmel izleme esnekliği sunar. Eşinizi veya diğer aile üyelerinizi izlemek için uygulamaya birden fazla ebeveyn cihazı da bağlayabilirsiniz.

Kidslox, iPhone, iPod ve iPad dahil 10 adede kadar cihazı izlemenizi sağlar. Böylece, uygulamayla birlikte gelen gelişmiş içerik filtreleme ile çocuklarınızın nelere erişebileceğini kontrol edebilirsiniz.

6. Verizon Smart Family™ – Gençleri Denetlemek İçin En İyisi

Çocuğunuzun telefonundaki tüm İnternet etkinliklerini izlemenin yanı sıra, Verizon Smart Family Ebeveyn Kontrolü sizi çocuklarınıza bir adım daha yaklaştırır. Verizon, özellikleri nedeniyle gençliğinizin çevrimiçi etkinliklerini izlemek için mükemmel bir seçimdir.

Sürüş ekranı, Verizon’un benzersiz özelliklerinden biri olmalıdır. Dikkatsiz sürüş konusunda sizi uyararak çalışır. Ayrıca, sürüş sırasında telefonlarını kullanıp kullanmadıkları da dahil olmak üzere sürüş istatistiklerini görebileceğiniz ayrı bir gösterge panosu sağlar.

Verizon, çocuğunuzun hareketlerini kolayca izlemenizi sağlayan coğrafi konum izlemeyi de içerir. İçerik engelleme ve web sitesi filtreleme, çocuğunuzun belirli web sitelerine, uygulamalara ve sosyal platformlara erişimini sınırlamanıza yardımcı olur.
İstatistikler bölümünde, iPhone’unuzdaki farklı uygulama ve web sitelerinin günlük kullanımlarını görebilirsiniz. Ve çekiciliklerini görmek istiyorsanız, bu da mümkündür.

Verizon’un en değerli özelliklerinden biri, çocuklarınızın iTunes veya App Store üzerinden satın aldığı uygulamaları, oyunları veya müzikleri sınırlamanıza izin vermesidir. Maliyetleri kontrol etmenin ve çocuklarınızın aşırıya kaçmasını önlemenin harika bir yolu.

7. mSpy Tracker Aile Telefonunu Bul – Çocuklarınızı Gizlice İzleyin

Çocuklarınızın çevrimiçi olarak ve WhatsApp, iMessage, Telegram, Facebook ve çok daha fazlasını içeren çeşitli sosyal medya platformlarında neler yaptığını izlemek ister misiniz? Veya telefonlarından erişebilecekleri fotoğraf ve videoları kontrol etmek mi istiyorsunuz? mSpy ile, çocuklarınızın etrafta kimse yokken iPhone’larını kullanmalarını gizlice izleyebilirsiniz!

Gerçekten de en çok yönlü ebeveyn kontrolü uygulamalarından biridir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu bir izleme sisteminden çok bir casus uygulaması çünkü çocuklarınız hala bir izleyicisi olduğunu bilmeden telefonlarını kullanıyorlar.
Pekala, bu bana garip geliyor. Diğer benzer programlardan daha iyi performans göstermek için mSpy, çocuğunuzun arama günlüklerini ve her aramanın süresini izleyen bir arama izleme özelliğine sahiptir.

Diğer çevrimiçi ve konum izleme özelliklerine ek olarak, çocuğunuzun cihazına kolayca bağlanmak için iCloud desteği vardır. Ek olarak mSpy, iPhone’larındaki uygunsuz etkinlikleri size bildirmek için anahtar sözcükler sağlar. mSpy Tracker’ın nasıl çalıştığını anlamak için eğitimimizi izleyebilirsiniz.

Bir uygulamada çok şey var. Ancak program yalnızca ücretlidir ve ihtiyaçlarınıza göre farklı prim türleri sunar.

8. Spy Phone ® Telefon Takip Cihazı – Sadece konum takibi için

Belki de çocuklarınızın siz yokken nerede olduklarını bilmek veya uzaktan gezinmelerini izlemek istiyorsunuz. Pekala, Casus Telefon işe yarar. Uygulama ayrıca, kaybolan cihazları bulmak için Bul ile iyi bir şekilde senkronize olur ve erişilebilir olup olmadığını öğrenmek için bağlı bir cihazı arayabilirsiniz. Ancak Casus Telefon benzersiz bir GPS takip cihazıdır. Bu, çocuklarınızın daha önce nerede olduklarını ve kimlerle sık sık etkileşime geçtiklerini görmenizi sağlar. Uygulama bunu, çocuğunuzun telefonundaki kişilerin iletişim bilgilerini sizin cihazınızla senkronize ederek yapar, böylece kiminle sık sık etkileşim kurduğunu bilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak için, uygulamayı çocuğunuzun iPhone’una yüklemeli ve aynı kimlik bilgilerini kullanmalısınız. Ardından, kontrol paneline giriş yaptığınızda, kimlik bilgilerinizi paylaşan tüm cihazları görebilirsiniz.

Bağlı iPhone’larda GPS güncellemelerini almak için uygulama düğmesine dokunmanız yeterli. Ancak bunun yalnızca son belirtilen telefon İnternet’i kullanırken kullanılabileceğini unutmayın.

Kontrol panelinden aynı anda 5 telefona kadar GPS verilerini takip edebilirsiniz. Kontrol panelinde iletişim bilgilerini görmek isterseniz, uygulama sizi ebeveyninizin kimlik bilgileriyle oturum açabileceğiniz ve nerede oldukları da dahil olmak üzere bireysel GPS bilgilerini görebileceğiniz bir web sitesine yönlendirecektir.

iPhone ebeveyn kontrolü içeriğimiz umarız yararlı olmuştur.

Sıradaki öneri konumuz: iOS 16 fotoğraf Kopyalama sorunu