PDF Pro Yazılımı

PDF Pro yazılımı, yerel PDF Belgeleri oluşturmanıza ve mevcut olanları düzenlemenize olanak sağlayan hepsi bir arada bir PDF Düzenleyicidir.

Belgelerinizi bir parola ile güvence altına alır ve dijital olarak imzalayabilirsiniz.

Sınıfının en iyisi OCR Modülü, ucuz bir eklenti olarak mevcuttur.

PDF Pro Yazılımı hakkında bilmeniz gerekenler

PDF belgeleri, güvenli olmaları, imzalanabilmeleri ve kolayca düzenlenebilmeleri nedeniyle tüm dünyada tüm kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır.

PDF Pro, kendisini Adobe Acrobat için uygun fiyatlı bir çözüm olarak konumlandıran ve ana özelliği olarak basitlik sunan tam özellikli bir PDF Düzenleyicidir. Bu yazıda, PDF Pro’nun en iyi özelliklerinden bazılarını inceleyeceğiz.

PDF Pro, Adobe Acrobat’a düşük maliyetli bir alternatiftir.

PDF pro hakkında

Pek çok başka PDF düzenleyici gördük, ancak belgelerinizi oluşturma, düzenleme ve dönüştürme söz konusu olduğunda PDF Pro tüm kutuları işaretliyor gibi görünüyor.

İlk olarak, bu uygulama, pek çok üçüncü taraf araçta yaygın olarak bulunmayan Microsoft Office belgeleri desteği de dahil olmak üzere, yazdırılabilir herhangi bir dosyadan PDF dosyaları oluşturmanıza olanak tanır.

PDF Pro, yazı tipi değiştiriciler, form oluşturucu, dijital imzalama ve ayrıca sağlam ve güçlü bir Optik Karakter Tanıma modülü gibi çok çeşitli araçlarla birlikte gelir.

PDF Pro ile PDF belgelerini birleştirebilir. Sayfaların sırasını değiştirebilir, metni düzenleyebilir veya görüntüleri ekleyip yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Birkaç kelimeyle, sezgisel ve kapsamlı bir kullanıcı arabirimine sahip Adobe Acrobat’ta bulduğunuz hemen hemen her şeye sahipsiniz.

PDF Pro’nun en iyi özellikleri nelerdir?

PDF Pro Yazılımı hakkında bilmeniz gerekenler;

1.PDF belgeleri oluşturun ve dönüştürün

Yukarıda belirttiğimiz gibi, tüm PDF editörleri yeni bir PDF belgesi oluşturma olanağı sunmaz.

PDF Pro yalnızca boş bir PDF Dosyası oluşturmanıza olanak sağlamakla kalmaz. Aynı zamanda mevcut belgelerden bir PDF oluşturabilir. Farklı dosya biçimlerinden birden çok belgeyi tek bir PDF’de birleştirebilirsiniz.

Yazılım ayrıca belge oluşturmak için özel bir sekmeye sahiptir. Orada, dosya boyutunu azaltabilen PDF’yi de düzleştirebilirsiniz. Örneğin, belgenizi e-posta ile göndermeniz gerektiğinde bu kullanışlı olur.

OLUŞTUR sekmesi size belgenizi bir Word, Excel, resim, HTML veya PDF/A dosyasına dönüştürme seçeneği sunar.

Tüm menülerin düzgün ve sezgisel bir şekilde sunulduğunu fark edeceksiniz. Pek bir öğrenme eğrisi varmış gibi hissetmedik.

Piyasadaki diğer birçok uygulamanın çok şişkin menülere sahip olduğunu görüyoruz. Ancak bu değil, PDF Pro’nun menülerinde gezinmek kolaydır ve aradığınız aracı bulmak çok kolaydır.

2.Kolay PDF düzenleme

Bir PDF belgesini düzenlemek, PDF Pro’nun WYSIWYG’si ile sağlamdır (ne görürsen onu alırsın). Metni değiştirmek ve yazmaya başlamak istediğiniz noktayı tıklamanız yeterlidir.

PDF metin düzenleme aracı, belgenin değiştirilebilecek kısımlarını vurgulayacaktır. Örneğin, metin bir görüntünün içindeyse, OCR modülü çalıştırılmadan düzenlenemez.

Tüm PDF editörlerinde bulamayacağınız bir başka özellik vardır. Üzerinde çalıştığınız belgede yer alan görüntüleri ekleme ve düzenleme yeteneğidir. PDF Pro, bunu kolayca yapmanıza yardımcı olur.

Yeniden boyutlandırmak için görüntünün köşesinden veya serbestçe döndürmek için üst noktasından tutmanız yeterlidir. Ayrıca görüntüleri aynı sayfada başka bir yere sürükleyip taşıyabilir veya görüntüyü kesip/yapıştırabilirsiniz.

Masaüstünüzden veya Dosya Gezgini’nden görüntüleri bırakma yeteneğini görmek isterdik. Ne yazık ki onları eski moda bir şekilde eklemelisiniz.

Düzenle sekmesinde sayfa eklemek veya silmek, yeniden sıralamak, üst bilgiyi veya alt bilgiyi değiştirmek, sayfaları döndürmek ve daha fazlasını yapmak da mümkündür.

3.Belgelerinizi imzalayın ve emniyete alın

PDF Pro, iki Dijital İmzalama seçeneği sunar. İlk olarak, imzanızın bir görüntüsünü imza açıklaması olarak uygulayarak belgelerinizi elektronik olarak imzalayabilirsiniz. İkinci yöntem, kendi dijital sertifikanızı kullanarak dijital olarak onaylamanın yanı sıra dijital olarak imzalamanıza da olanak tanır.

İmzanızı çizer veya gerçek imzanızın bir png’sini yükleyip arka planı kaldırabilirsiniz. Hatta imzayı bir parola ile koruma veya ekstra koruma için programı kapattıktan sonra silme seçeneğiniz de vardır.

Araç, tüm belge için bir parola koruma özelliği ile birlikte gelir. Bu, PDF’yi açmak için bir parola uygulayarak veya belgeyi değiştirme ve yazdırma hakları için yapılır.

Parola koruması, dosyanız için belgeyi açmak, yazdırmak veya yorum yapma, sayfa ekleme veya kaldırma gibi başka değişiklikler yapmak için parola istemek gibi izinler belirlemenize olanak tanır.

PDF Pro’nun diğer anlamlı özellikleri, bir veya daha fazla dosyadan OCR taraması, belge açıklamaları ve listeler, formlar, düğmeler, URL’ler ve hatta eklerin eklenmesidir.

PDF Pro Yazılımı paraya değer mi?

Pro, ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir, böylece tüm özelliklerini 15 gün boyunca test edebilirsiniz. Sizden onlarla bir hesap açmanızı isterler, ancak kaydolmak için kredi kartı gerekmez.

Taahhüt etmeye karar verirseniz, ücretli bir plana gidebilirsiniz ve aralarından seçim yapabileceğiniz üç seçeneğiniz vardır:

Aylık ödeme – kullanıcı başına 15 ABD doları

1 yıllık plan – 96 ABD dolarıdır. Kullanıcı başına aylık 8 ABD dolarına karşılık gelir.

2 yıllık plan – 192 ABD dolarıdır. Kullanıcı başına aylık 8 ABD doları anlamına gelir.

Görünüşe göre şu anda 1 yıllık planda %35 ve 2 yıllık planda %50 tasarruf edebileceğiniz sınırlı bir promosyon sunuyorlar. Yani 1 yıl için sadece 60$ ve 2 yıl için sadece 96$ ödersiniz.

Özelliklerden veya araçlardan ödün vermeden Adobe Acrobat’tan çok daha ucuzdur. Diğer birçok rakipten önemli ölçüde daha ucuz olduğunu söylemeye gerek yok.

Ayrıca Android’de PDF Tarama makalemizi inceleyebilirsiniz.