iPhone WhatsApp Avatar Nasıl Kullanılır
iPhone ve Android'te WhatsApp Avatar Nasıl Kullanılır

iPhone ve Android’te WhatsApp avatar nasıl kullanılır hepimiz uzun süredir Facebook, Instagram ve Messenger’da avatarlar deneyimliyoruz. Şimdi WhatsApp aynı özelliği sunuyor. Farklı kıyafetler, saç stilleri ve yüz özellikleri seçerek iPhone’unuzda nasıl bir WhatsApp avatarı oluşturabileceğiniz aşağıda belirttik. iPhone ve Android’de WhatsApp avatarlarının nasıl kullanılacağını öğrenmek ister misiniz? Aşağıda ayrıntılı adımlardan bahsettik.

iPhone ve Android'te WhatsApp Avatar Nasıl Kullanılır
WhatsApp Avatar Nasıl Kullanılır
 • WhatsApp avatarı nedir?
 • iPhone ve Android’de WhatsApp avatarı nasıl Oluşturulur?
 • WhatsApp avatarını profil resmi olarak ayarlayın
 • iPhone ve Android’de WhatsApp avatarı nasıl silinir

WhatsApp Avatarı Nedir?

Uygulamanın Avatar oluşturma özelliği hayatımızı girdi. Merak edenler için bu özellik nedir ve nasıl kullanılır sizlere adım adım açıklayacağız.

WhatsApp kısa süre önce anlık mesajlaşma, sohbet bağlantıları, anketler ve topluluklar gibi bazı şaşırtıcı özellikleri kullanıma sundu. Ve şimdi kendinizi ifade etmenin taze ve eğlenceli bir yoluna sahipsiniz. WhatsApp, kişiselleştirilmiş dijital avatarlar oluşturmanıza ve WhatsApp avatarınızı profil resminizle değiştirmenize olanak tanır.

Plus, onları oluşturduktan sonra başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Yüz ifadeleri ve davranışlarına dayalı 36 benzersiz çıkartma sunar. WhatsApp, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için aydınlatma, saç modeli dokuları, gölgeler ve sayısız diğer özelleştirme seçenekleri dahil olmak üzere yeni tasarım özellikleri ekledi.

Not: Özelliği kullanmak için WhatsApp’ı App Store veya Play Store’dan güncelleyin.

iPhone ve Android’de WhatsApp Avatarı Oluşturun

  1. WhatsApp’ı başlatın → Ayarlar’a gidin.9k­
 1. Avatar’a dokunun ve ardından Avatarınızı oluşturun’u seçin.
 2. Yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz ve WhatsApp için bir avatar oluşturmanız istenecek. Başlat düğmesine dokunun.
 3. Şimdi, avatar önizlemenize götürecek bir cilt tonu seçmeniz gerekiyor. Ardından vücut, yüz, burun, dudaklar, saç modeli, saç rengi, göz şekli ve rengi, göz makyajı, giyim vb. gibi şekillendirme seçenekleriyle özelleştirin. Avatarınızı daha gerçekçi hale getirmek için ön kamera seçeneğini (ayna simgesi) kullanın. Değişiklik yaptıkça, yukarıdaki önizlemede nasıl göründüğünü de görebilirsiniz.
 4. İşiniz bittiğinde sağ üst köşedeki Bitti’ye dokunun.
iPhone WhatsApp Avatarı Oluşturun
iPhone ve Android’de WhatsApp Avatarı Oluşturun

WhatsApp avatarınızı başarıyla oluşturdunuz. WhatsApp, avatarınızı güncelleyecek ve yeni avatarla çıkartmalar oluşturacaktır. Hazır olduklarında çıkartmalarınızı görecek ve herhangi bir sohbette doğrudan paylaşabileceksiniz.

Sohbet ekranındaki emoji simgesine dokunmanız yeterlidir ve çıkartmaların yanında yeni bir Avatar bölümü görürsünüz. Bir Avatar etiketi gönderdiğinizde, alıcı bir emoji ile yanıt verebilir, mesajı yanıtlayabilir veya başkalarına iletilir.

WhatsApp Avatarını Profil Resmi Olarak Ayarla

 1. WhatsApp’ı Başlat.
 2. Ayarlar → profil resminize dokunun.
 3. Şimdi Düzenle’yi seçin → profilinizi düzenlemek için sağ üst köşedeki Düzenle’ye dokunun.
 4. Bundan sonra, WhatsApp avatarınızı profil resminizle değiştirmek için Avatarı kullan’a tıklayın.
 5. Herhangi bir ifadeyi seçebilir ve herhangi bir arka plan rengini değiştirebilir ve sağ üst köşedeki onay düğmesine dokunabilirsiniz.

Mevcut profil resminizin gizlilik ayarlarının yeni avatar profil resminiz için geçerli olacağını unutmayın.

Bir avatar almak veya sıfırdan yeniden oluşturmak istemiyorsanız, mevcut WhatsApp avatarınızı silebilirsiniz. Bu, Avatar çıkartma paketiyle birlikte Avatar’ı kalıcı olarak kaybolur.

iPhone ve Android’de WhatsApp Avatarı Nasıl Kaldırılır

 1. WhatsApp’ı açın → Ayarlar → Avatar’a gidin.
 2. Avatarı sil’e dokunun ve Sil’i seçerek seçiminizi onaylayın.
Android'de WhatsApp Avatarı Nasıl Kaldırılır
iPhone ve Android’de WhatsApp Avatarı Nasıl Kaldırılır

Bugünlük bu kadar!

WhatsApp avatarları eğlencelidir ve diğer avatarlarla çok karakterli avatarlar oluşturmak gibi pek çok gelecek özellik karşınıza çıkar.

Sıradaki öneri konumuz: İnternet ve sosyal medya ilişkisi sorunu