Ana Sayfa Rehber iPhone Cihazlarda Özel Fotoğraf Albümü Nasıl Oluşturulur?

iPhone Cihazlarda Özel Fotoğraf Albümü Nasıl Oluşturulur?

0

iPhone telefonlarda fotoğraflarınıza ulaşmak aslında çok basit bir olaydır. Ana ekran üzerinden “Fotoğraflar” sembolüne tıklayarak galerinize ulaşabilirsiniz ve buradan tüm fotoğraflarınızı görebilirsiniz. Ancak eğer belirli bir fotoğrafı arıyorsanız tüm fotoğraflarınız içinde o fotoğrafı bulmak zor olabiliyor. Örneğin son tatilinizde çektiğiniz fotoğraf ve videoların, araya başkaları karışmadan elinizin altında bulunmasını isteyebilirsiniz. Bunun için özel albüm oluşturabilirsiniz. Fotoğraflarınızı gruplandırıp iPhone fotoğraf albümü yaparak fotoğraflarınızı yönetmenizi daha kolay hale getirebilirsiniz. Böylece aradığınız fotoğraflara daha kolay erişebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bunun için yapmanız gereken adımlar; Öncelikle ana menü üzerinden “Fotoğraflar” uygulamasına giriş yapınız. Ardından uygulama üzerinden “Albümler” sekmesine tıklayınız. Sol üst tarafta gözüken mavi artı (+) seçeneğine tıklayınız. Buradan “Yeni Albüm” seçeneğine gidiniz. Yeni albümünüze vermek istediğiniz ismi seçiniz. Albümünüzde bulunmasını istediğiniz fotoğrafları ve videoları belirleyip onları seçiniz. Seçme işleminiz bittikten sonra ise “Bitti” seçeneğine tıklayınız. Böylece yeni albümünüz bu şekilde hazır hale gelmiş olacak.

 

Albümünüzü oluşturduktan daha sonra albüme atmayı unuttuğunuz bir fotoğrafı bulmak isteyebilirsiniz. Ya da o albüme eklenebilecek yeni bir fotoğraf veya video çekmiş olabilirsiniz. Bu durumda yani eğer daha önce oluşturduğunuz İphone fotoğraf albümünüze yeni bir fotoğraf eklemek istiyorsanız yapmanız gerekenler ise; Öncelikle ana menü üzerinden “Fotoğraflar” uygulamasına giriş yapınız. Fotoğraflar kısmından albüme eklemek istediğiniz fotoğrafı veya fotoğrafları seçiniz. Ardından seçili olan fotoğraf ve videoları albüme eklemek için “Şuna ekle” yazısına tıklayınız ve eklemek istediğiniz albümü seçiniz. Böylelikle yeni fotoğraflarınızı daha önce oluşturmuş olduğunuz albümün içerisine ekleme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA